Obóz szkolenia specjalnościowego KKL

forum harcerskich drużyn obronnych
ODPOWIEDZ
Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 23 maja 2011, 20:29

Kurs Kształcenia Liderów Drużyn Specjalnościowych „Horyzont”

Organizator główny:
Stowarzyszenie „Sięgać za Horyzont”

Współorganizatorzy:
Referat Drużyn HSG Chorągwi Białostockiej, Szczep ZHP Sejny, 166 BDSH „ZADYMA”

Partnerzy:
14 Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej w Suwałkach;
Placówka SG w Sejnach i Augustowie;
Komenda Powiatowa PSP w Sejnach i Augustowie;
OSP w Płocicznie oraz Bakałarzewie;
Komenda Policji w Suwałkach;
LOK w Suwałkach;
Nadleśnictwo Olecko;

1.Termin:
12 sierpnia – 21 sierpnia 2011r,
12 sierpnia - do godziny 16.00 należy zameldować się w harcerskiej bazie GARBAŚ
12 – 20 sierpnia - zajęcia szkoleniowe
21 sierpnia - podsumowanie szkolenia, wręczenie certyfikatów i nagród, wyjazd

2.Miejsce:
Szkolenie odbędzie się na terenach Suwalszczyzny, główną bazą będzie baza Hufca ZHP Suwałki nad jeziorem Garbaś koło Bakałarzewa. Ponadto zajęcia odbędą się w kompleksie koszarowo ćwiczebnym 14 Dywizjonu Artylerii P.Panc. w Suwałkach, Strzelnicy LOK w Augustowie, Wiaduktach kolejowych w Stańczykach i okolicach miasta Sejny.

3.Uczestnicy
Uczestnikami kursu są harcerze i harcerki którzy kalendarzowo posiadają 16 lat (zgoda rodziców lub pełnoprawnych opiekunów), harcerze i harcerki starsi, wędrownicy oraz instruktorzy ZHP, miłośnicy survivalu, członkowie grup ASG, oraz Strzelca.

4.Koszt uczestnictwa:
500 zł od osoby.

W ramach odpłatności zapewniamy:
• zakwaterowanie: pod namiotami na łóżkach polowych + materac + koc);
• wyżywienie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację;
• materiały szkoleniowe;
• świadectwo ukończenia kursu;
• atrakcje programowe;
• atrakcyjne nagrody dla najlepszych ( 3 najlepszych uczestników otrzyma możliwość odbycia dodatkowych skoków spadochronowych – warunek, posiadanie aktualnych badań lotniczych III klasy i przeszkolenia spadochronowego- ponadto sprzęt turystyczny, taktyczny, puchary i grawertony pamiątkowe);
• Ubezpieczenie NW

Koszt dojazdów do i z szkolenia pokrywa uczestnik!

Wpłaty na konto należy dokonywać w następujących terminach:
- zadatek w wysokości (250zł) -do 17 czerwca (liczy się termin zaksięgowania na koncie),
- pozostałą należność do 8 lipca 2011 r.

Wpłaty należny dokonać na konto:
Stowarzyszenie „ Sięgać za horyzont” ul. Wojska Polskiego 15/6; 16-500 Sejny
87 1500 1719 1217 1004 1555 0000

z dopiskiem:
„wpłata na obóz KKL „ oraz podaniem imienia i nazwiska

5. Zgłoszenia

• Termin zgłoszeń na obóz upływa 17 czerwca 2011r
• Zgłoszenie uznaje się wpłacenie zadatku oraz wysłanie karty zgłoszeniowej w wersji e mail na adres : siegac.za.horyzont@gmail.com

6. Kadra/instruktorzy:
- Kadrę Kursu kształcenia Liderów Drużyn Specjalnościowych (KKL) będą stanowili:
- phm. Mariusz Smoliński HR – komendant kursu
- instruktorzy referatu HSG Chorągwi Białostockiej którzy przeprowadzą następujące bloki programowe:
- metodyka starszo-harcerska i wędrownicza w pracy w specjalności HSG i obronnej;
- budowanie autorytetu i rola drużynowego w drużynie;
- sprawność fizyczna i psychofizyczna;
- współpraca drużyn ZHP z jednostkami podległymi MON i MSWiA
- prowadzenie dokumentacji w drużynie specjalnościowej oraz pozyskiwanie środków;
- techniki wysokościowe;

- żołnierze 14 Dywizjonu Artylerii z Suwałk, jednostek specjalnych Wojska Polskiego, funkcjonariusze SG, zawodowi ratownicy medyczni, funkcjonariusze PSP i Policji, instruktorzy nurkowi którzy przeprowadzą następujące bloki szkoleniowe:
- działania ratownicze w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych, płaszczyzny współpracy formacji zawodowych i ochotniczych w ramach funkcjonowania KSRG;
- działania przeciwpożarowe i w przypadku zagrożenia chemicznego;
- taktyka, rozpoznanie i działania nieregularne, elementy survivalu, elementy działań AT (przy wykorzystaniu ASG),
- techniki interwencyjne (min; zatrzymanie i kontrola pojazdów mechanicznych pod kontem przewożenia niedozwolonych substancji), ochrona obiektów oraz VIP;
- zapoznanie się z zastosowaniem i obsługą pojazdów bojowych typu BRDM,
- zapoznanie się z zastosowaniem i obsługą pocisków do zwalczania celów opancerzonych typu ppk. FAGOT i MALUTKA, zajęcia z zastosowaniem symulatorów ćwiczebnych;
- budowa i przeznaczenie broni strzeleckiej oraz strzelanie dynamiczne i statyczne z broni bojowej,
- strzelnica laserowa;
- zajęcia z zakresu ratownictwa i poszukiwań podwodnych;
- ratownictwo – medyczne, współpraca ze śmigłowcem LPR (Eurocopter), oraz jednostkami PSP i OSP
- szkolenie z wykorzystaniem śmigłowca (Mi 2),
- samoobrona;

Ponadto:
- przewidziane są bloki programowe z psychologiem oraz dietetykiem;

7. Cele szkolenia:
• Pokazanie sposobów wykorzystania metodyki harcerskiej i starszo-harcerskiej w pracy ze środowiskami działającymi w specjalności HSG i obronnej;
• Rozwijanie sprawności fizycznej i psychofizycznej uczestników;
• Prowadzenie zajęć z zakresu budowania autorytetu jak również nauka rozwiązywania konfliktów w różnych grupach wiekowych;
• Wskazanie roli drużynowego jako lidera w drużynie starszo-harcerskiej i wędrowniczej;
• Nabycie wiedzy, umiejętności teoretycznych i praktycznych przydatnych w pacy drużyny specjalnościowej;
• Przybliżenie młodym liderom specyfiki służby w formacjach mundurowych oraz ratownictwie.
• Zapoznanie uczestników z wyposażeniem i specyfiką działań WP, SG, Policji i PSP.
• Promocja NSR.

8. Absolwent szkolenia:
• Nabędzie niezbędną wiedzę do wykorzystania w pracy ze specjalnością HSG i obronną w swoich macierzystych środowiskach harcerskich w celu urozmaicenia zajęć, potrafi stworzyć taką drużynę.
• W trakcie pracy harcerskiej w swoim środowisku będzie potrafił umiejętnie łączyć metodykę harcerską ZHP z elementami pracy w specjalności HSG i obronnej,
• Nabędzie wiedzę związaną z budowaniem autorytetu oraz rozwiązywaniem konfliktów wśród swoich harcerzy i harcerek;
• Uzyska certyfikat o przebytym szkoleniu.

Wszelkie zapytania proszę kierować e-mailem: siegac.zahoryzont@gmail.com lub szczep.zhp.sejny@gmail.com oraz telefonicznie 505 520 396
Ostatnio zmieniony 23 maja 2011, 20:44 przez Mario, łącznie zmieniany 1 raz.

Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 24 maja 2011, 09:42

Zapomniałem dodać zajęcia z prowadzenia quadów i aut terenowych w ciężkich warunkach terenowych.

Buzz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Buzz » 22 sie 2011, 13:51

Chciałbym napisać parę słów swojej opinii i wrażeń po obozie KKL Horyzont. Postaram się też porównać tegoroczny KKL do SASu Obronnego z 2009 roku, bo brałem udział w obu imprezach.

Będę używał skrótów, chodzi o:
KKL - Kurs Kształcenia Liderów drużyn obronnych i hsg ,,Horyzont", Garbaś 2011
SAS - Specjalnościowa Akcja Szkoleniowa dla drużynowych drużyn obronnych, Okartowo 2009

1. Założenia.
Z założenia jeden jak i drugi obóz skierowany był do osób, które chcą zostać albo już są liderami w drużynach może nie tyle specjalnościowych, co drużyn, które czerpią ze specjalności obronnej i HSG.

2. Kadra instruktorska.
SAS - kadrę stanowili głównie żołnierze zawodowi oraz instruktorzy harcerscy
KKL - kadrę stanowili głównie instruktorzy harcerscy, funkcjonariusze SG, żołnierze zawodowi. Dodatkowo zajęcia prowadzili instruktorzy pływania, ratownicy WOPR, ratownicy medyczni, strażacy z OSP i PSP. Instruktorzy KKLu robili zadania i ćwiczenia razem z nami, nie ma więc mowy o tym, że ,,nam coś kazali a sami by tego nie zrobili". Mieliśmy zapewnioną opiekę medyczną przez pielęgniarkę, komendant, oboźny i reszta kadry była gotowa rozwiązać każdy problem, można było z nimi porozmawiać praktycznie jak ze znajomymi. Mieliśmy zapewnione 4 posiłki dziennie, jedzenia nie brakowało, mieliśmy dostęp do bieżącej wody i pryszniców.

3. Program.
Program obu imprez był podobny, nie mniej jednak moim zdaniem program KKLu był atrakcyjniejszy. Może nie było na nim takich fajerwerków jak skoki z helikoptera, ale odbyły się inne, ciekawe zajęcia, między innymi: 2-dniowe szkolenie z samoobrony w systemie SDS, 2-dniowe szkolenie w JW Suwałki (strzelanie na symulatorach dział oraz symulatorach karabinków (AKM, AKMS, Glauberyt), łączność w terenie z wykorzystaniem telefonów polowych, zajęcia na OSF, rozkładanie i składanie AKM, taktyka na posterunku, zajęcia z krav magi, zapoznanie ze sprzętem (BRDMy, STARy), strzelanie z długiego i któtkiego KBKSu i Glocka 19; zajęcia na lotnisku w Suwałkach; zajęcia na lotnisku LPR z wykorzystaniem śmigłowca EUROCOPTER; zajęcia w wodzie (praktycznie codziennie) z wykorzystaniem sprzętu typu pontony; zajęcia z przeprawiania się przez zbiornik wodny z zasobnikiem.
Jednym z głównych celów organizatorów KKL był rozwój fizyczny i psychofizyczny. Tylko na początku klepaliśmy pompki i inne ćwiczenia ,,w trupa"; potem trening przybrał rolę bardziej regularnego i rozwojowego. Codzienne zaprawy przed śniadaniem (bieg na 5km, rozgrzewka, ćwiczenia) podciąganie nachwytem i uginanie ramion na poręczach przed i po posiłkach; nocne biegi i marszobiegi. Sporo czasu poświęciliśmy na ćwiczenie technik samoobrony, ćwiczenie przewrotów oraz padów.
Kilka razy graliśmy w paintball, ćwiczyliśmy zieloną i czarną taktykę z wykorzystaniem replik ASG i do paintball'a. Odbył się marsz nocny marsz na dystansie ok. 30-35km. Mieliśmy zajęcia z psychologiem, ćwiczenia z RKO z ratownikiem medycznym, zajęcia z pływania z instruktorem pływania z WOPRu.

4. Z 19stu uczestników 6 osób otrzymało certyfikat ukończenia KKLu. Żeby skończyć KKL nie trzeba było być wcale jakimś kozakiem. Osoby o dobrej sprawności fizycznej i odpowiedniej wiedzy przy dużej ilości samozaparcia i pracy nad sobą mogą liczyć na to, że uda im się ukończyć KKL. Jedni posiadali dużą wiedzę i doświadczenie w pracy harcerskiej, inni nadrabiali sprawnościówką. KKL to nie jest impreza dla egoistów, jak ktoś nie będzie pomagał i wspierał kolegów to może odpaść, nawet jeśli osiąga najlepsze wyniki w sprawnościówce lub wiedzy. Było wiele ciężkich momentów, sam kilka razy chciałem zrezygnować, ale zaciskałem pięści i zęby i dalej szedłem. Polecam KKL dla wszystkich, którzy albo już prowadzą drużyny harcerskie i wykorzystują w nich el. specjalnościowe i pragną się ,,doszkolić"; oraz dla tych, którzy marzą o założeniu drużyny specjalnościowej.

5. Dla mnie KKL to wspaniałe doświadczenie. Wiele rzeczy się nauczyłem, miałem okazję popracować nad sobą, nad swoimi słabościami, zobaczyć jak się zachowam w sytuacjach krytycznych i na co mnie stać. Nawiązałem także sporo znajomości, zżyłem się ze współuczestnikami. Podczas KKLu stopniowo napełniałem swoją głowę pomysłami, część z nich na pewno wykorzystam pisząc plan pracy na nowy rok harcerski. O ile nie udało mi się skończyć SASu (odpadłem przedostatniego dnia, bo nie chciałem skoczyć z helikoptera do wody), o tyle KKL ukończyłem jako jeden z sześciu wspaniałych:P

Jeszcze raz pragnę podziękować organizatorom za czas, pieniądze i energię włożoną w organizację i przeprowadzenie Kursu Kształcenia Liderów. Dziękuję również za to, że mogłem w czymś takim uczestniczyć, bo w tym roku nie odbył się ani SAS Obronny, ani HSG. Zachęcam do wzięcia udziału w KKLu za rok !

Andrzej94
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Andrzej94 » 23 sie 2011, 21:12

Czuwaj!
Mój poprzednik pisząc powyższą opinię o tym kursie zamieścił wszystko o czym ja chciałem napisać ;) Dzięki wspaniałej kadrze nauczyłem się bardzo wielu rzeczy w tak krótkim czasie! Uczestnikami kursu byli wspaniali ludzie, którzy na pewno zostaną w mojej pamięci na długo, od nich też można było się nauczyć wielu ciekawych rzeczy, wymienić się doświadczeniami, zasięgnąć porady.
Doszły nas słuchy, że byliśmy tam źle traktowani co oczywiście jest kłamstwem i obrazą organizatorów. Robiąc pompki czy też podciągnięcia na drążku, bądź ćwiczenia na poręczach nie ma mowy o żadnym znęcaniu. Każdy miał prawo w każdej chwili zrezygnować, lecz nikt nie był do tego zmuszany.
Bardzo dużo zależało od nas samych, a szczególnie od naszej głowy. Pokonanie samego siebie to niemal 100% sukces w ukończeniu kursu. Oczywiście były momenty kryzysowe, ale wszystkiemu można podołać.
Jeszcze raz dziękuję organizatorom, instruktorom oraz uczestnikom, że mogłem ich poznać i wielu rzeczy się od nich nauczyć. Zachęcam do wzięcia udziału za rok.!

archi8
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: archi8 » 24 sie 2011, 20:23

Na kursie nauczyłem sie wielu rzeczy, dowiedziałem czego mi brak i nad czym musze pracować, żeby za rok otrzymać certyfikat, ponieważ teraz nie udało mi się ukończyć kursu. Wszystkie zajecia programowe które miały być odbyły się, poznałem dużo fajnych ludzi, bardzo dużo nauczyłem się od instruktorów którym chciałbym podziękować, tak i jak dla organizatorów i uczestników którzy też mnie dużo nauczyli. Zachęcam do wzięcia udziału za rok, bo naprawde można sie dużo nauczyć.

patryk2247
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: patryk2247 » 15 wrz 2011, 20:45

Byłem uczestnikiem kursu KKL(Kurs Kształcenia Liderów) i nauczyłem się wielu nowych rzeczy a program zajęć był bardzo ciekawy.
Na Kursie było wiele zajęć z doświadczoną kadrą oraz z wojskiem i strażą graniczną
a program zajęć był w 100% taki jaki miał być.Chciałbym podziękować organizatorom za włożenie pracy w przygotowaniu kursu. Cieszę się że mogłem być uczestnikiem tego kursu mam nadzieję ,że następnym razem również będę i zachęcam wszystkich do udziału za rok.

prototype14
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: prototype14 » 16 wrz 2011, 21:06

tak jak inni którzy wczesniej pisali na forum duzo sie dowiedzialem wiem ile mi jeszcze brakuje nad czym trzeba pracowac ogolnie bylo genialnie oby wiecej takich akcji wielkie brawa dla organizatorów i pozdrowienia dla wszystkich Andżeji:P

KingaWataha
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KingaWataha » 17 wrz 2011, 21:20

Czuwaj !
Druhny i Druhowie na początku komentarza chciałam polecić Wam obóz szkoleniowy KKL, na pewno nie pożałujecie, a sprawdzicie swoje możliwości o których nawet nie mając pojęcia, że takowe posiadacie oraz nauczycie się wielu przydatnych umiejętności i wiedzy, która przyda wam się i w życiu codziennym.
Osobiście pierwszy raz byłam na takim obozie co było dla mnie nie lada wyzwaniem,a prócz tego byłam tam jedyną dziewczyną. Nie wierzyłam w swoje umiejętności fizyczne i psychiczne z różnych względów min. zdrowotnych.
Obóz KKL zaskoczył mnie bogatymi i różnorodnymi propozycjami zajęć, profesjonalizmem ludzi prowadzących zajęcia, bardzo dobrze zorganizowaną i przygotowaną kadrą.
Przebieg całego szkolenia był bardzo ambitny, miał na celu wyłonienie Liderów Drużyn Obronnych i HSG, więc wiadomo było na samym początku czytania regulaminu, że łatwo nie będzie. Całe jedenaście dni podzielonych na pracę nad sobą - sprawdzenie nas indywidualnie oraz pracę zespołową - działanie i wspieranie innych w grupie, pomogło na pewno nie jednym odnaleźć swoje wady, zalety oraz zmienić się i wykształcić chociaż w małym stopniu swój charakter.
Przykładowe zajęcia na obozie to szkolenie z samoobrony w systemie SDS, prowadzone przez Zbigniewa Struka, strzelanie na symulatorach dział oraz symulatorach karabinków AKM, AKMS, Glauberyt, zajęcia na OSF, zajęcia z zielonej taktyki, zajęcia z czarnej taktyki, gra w paintballa, rozkładanie i składanie broni, taktyka na patrolu, zajęcia z krav magi, strzelanie z długiego i krótkiego KBKSu i Glocka 19, zajęcia wodne min. sposoby unoszenia się na wodzie , pływanie na czas, przeprawa z zasobnikiem w wodzie.
Obóz ukazał mi mocne i słabe cechy mojego charakteru, możliwości psychiczne i fizyczne, które mnie w zupełności nie zadowoliły, lecz ukazały moje słabości; ważne daty i to była pierwsza rzecz nad, którą zaczęłam pracować historia Polski- nie wykazałam się zbytnio w tej dziedzinie, aż było mi wstyd za to jaką jestem patriotką i harcerką, co prawda znałam najważniejsze daty takie jak bitwa pod Grunwaldem, Chrzest Polski, Zjazd Gnieźnieński, Pierwsza koronacja Chrobrego na króla Polski itd, lecz to nie było wystarczające. Ogrom przekazywanych nam umiejętności i wiedzy bardzo mnie zaskoczył , nie wiedziałam, że można nas tyle nauczyć. Chciała bym, by ten obóz w następnym roku odbył się ponownie, lecz był o wiele dłuższy.
Wielkie podziękowania dla: całej Kadry "KKL" za trud włożony w pracę z nami i przygotowania całego obozu oraz wspaniałej braterskiej atmosfery. Wszystkich gości i oczywiście wspaniałych uczestników.

" Bo trud ma smak wielkiej przygody ..."

Czuwaj !
dh. Kinga 8 SDSH Wataha
;)

Grace
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Grace » 18 wrz 2011, 21:12

Witam, napewno z zaintersowaniem przeczyta Pani wpis na innej stronie forum gdzie matce harcerza grozi się " aby zakończyć kwestię Wawra proszę być ostrożnym z wystawianiem opinii a zwłaszcza w doborze "doradców" bo może się okazać, że coś Panią mocno zaboli " a chwilę póżniej straszy sądem. Wiem, że jestem bezbronna ponieważ wszystkie dane zostały wpisane w kartę zgłoszenia dziecka na KKL. Grożby są nie tylko niebezpieczne dla mnie ale bardzo realne. Jestem matką i babcią która wiele lat organizowała wyjazdy wakacyjne dla dzieci i wnuków. Po raz pierwszy sytuacja wymagała zgłoszenia sprawy do odpowiednich władz, ale że HARCERZ będzie groził że mnie zaboli, tego się nie spodziewałam. Myślę że niegdy nie spotka coś takiego Pani rodziców gdy staną w Pani obronie. Tego Pani serdecznie życzę, bo przed Panią jeszcze całe życie. Proszę pomyśleć jak Pani by się czuła w sytuacji gdy ktoś grozi matce że ją pobije - bo stanęła w obronie dziecka. Nikogo nie zniesławiam nie pomawiam poprostu stanowczo i konsekwentnie żądam wyjaśnień i za to grozi mi się pobiciem?

Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 18 wrz 2011, 21:16

Kolejny raz jestem pomawiany przez Panią.

Grace
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Grace » 18 wrz 2011, 21:20

Kolejny raz próbuje mnie Pan zastraszyć, proszę zrozumieć bezskutecznie.
Opisuję fakty cytując Pan słowa.

Zahir
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Zahir » 18 wrz 2011, 23:51

W przygotowanie KKL "Horyzont" zaangażowanych było wiele osób - nam wszystkim zależało na utrzymaniu jak najwyższego poziomu zajęć i zagwarantowaniu bezpieczeństwa uczestników. Na szkoleniu znalazł się - obok zajęć typowo "fizycznych" - czas również na zajęcia z historii czy metodyki harcerskiej smile

Realizując szkolenie spotkaliśmy się z dużą życzliwością i sympatią osób wspomagających nas w podjętych działaniach - jak np. służb mundurowych zaangażowanych w poszczególne punkty z programu szkolenia. A uczestnicy... Wystarczy poczytać powyższe komentarze. Dla zainteresowanych zamieszczam link do przykładowych zdjęć z KKL "Horyzont": https://picasaweb.google.com/szczep.zhp.sejny/KKL

Bulwersuje mnie zachowanie pani Grażyny Krassowskiej, która bardzo pochopnie wyciągnęła wnioski - nie starając się głębiej wniknąć w specyfikę naszej działalności. Wysłała pisma do wielu instytucji - obecnie współpracujemy z nimi w celu wyjaśnienia sprawy i wspomagamy postępowanie, np. umożliwiając kontakt z uczestnikami i udostępniając dokumentację. Dlatego proszę Panią o zaprzestanie szkalujących nas wypowiedzi.

PS. Mój mąż - główny oskarżany przez Panią G. Krassowską, jest wyjątkowo cierpliwą i wyrozumiałą osobą. Pani insynuacje o groźbie pobicia są absurdalne! Naprawdę nie mogę obok tego przejść obojętnie.

Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 23 wrz 2011, 15:27

Info dla wszystkich zainteresowanych sprawą obozu KKL.
W dniu dzisiejszym otrzymałem następujące informacje odnośnie sprawy:

- Policja wraz z Prokuraturą po przesłuchaniu WSZYSTKICH uczestników obozu oraz całej kadry postanowiła odmówić Pani Krassowskiej wszczęcia postępowania w przedmiotowej sprawie uznając, że na obozie nie miały miejsca żadne niepokojące i niezgodne z prawem incydenty a sam obóz jego forma i program wraz z realizującą go kadrą gwarantowały uczestnikom bezpieczny w nich udział.
- Kuratorium Suwalskie po wnikliwej kontroli oraz rozmowach z uczestnikami nie dostrzegło nieprawidłowości zagrażających życiu lub zdrowiu uczestników i nie wnosi żadnych uwag do formy i przebiegu szkolenia.
- Podlaska Izba Pielęgniarek i Położnych, Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej po zbadaniu sprawy i dokumentów oraz wywiadzie zakwestionował zarzuty Pani Krassowskiej o rzekomym nie udzieleniu pomocy przez naszą pielęgniarkę i nie dopatrzył się naruszenia procedur.
- Sanepid już wcześniej pisałem ale powtórzę : Nie stwierdziliśmy nieprawidłowości.

To jeszcze tylko GK nie zajęła stanowiska :-)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Obronne”