Szkolenia specjalnościowe

forum harcerskich drużyn obronnych
Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 23 maja 2011, 17:41

Stowarzyszenie „ Sięgać za Horyzont” w partnerstwie z referatem Specjalności HSG Chorągwi Białostockiej, Szczepem ZHP Sejny i 166 BDSH „ ZADYMA” oraz Suwalską Szkołą Lotniczą w oku 2011 organizuje następujące szkolenia specjalnościowe na które zaprasza harcerzy, wędrowników i instruktorów.

Kurs spadochronowy Static LINE - ilość miejsc 25
- koszt 500 zł (nie obejmuje kosztów badań lotniczych)
- termin 22-24 lub do wyboru 29-31 lipca
Skoki możliwe dla osób od 14 roku życia za zgodą i uczestnictwem prawnych opiekunów na Litwie.
- zgłoszenia do dnia 15 czerwca 2011r.

Kurs AFF – ilość miejsc 7
- koszt 1600 zł (nie obejmuje kosztów badań lotniczych)
- termin wstępny 29 lipca – 4 sierpnia (ostateczny podamy do dnia 30 maja)
- zgłoszenia do dnia 15 czerwca 2011r.

Kurs paralotniowy – ilość miejsc 10
- koszt 500 zł ( nie obejmuje kosztów badań lotniczych)
- termin wstępny 1-7 sierpnia ( ostateczny podamy do dnia 30 maja)
-zgłoszenia do dnia 15 czerwca 2011r.

Kurs na licencję PPL(A) – ilość miejsc 3
- koszt 18000zł (obejmuje szkolenie teoretyczne i praktyczne nie obejmuje kosztu badań II klasy i kosztów egzaminacyjnych).
- termin do ustalenia indywidualnie

Kurs szybowcowy na III klasę – ilość miejsc 5
- koszt 1400zł (obejmuje szkolenie teoretyczne i praktyczne, nie obejmuje badań lotniczych II kl)
- termin od marca 2012. (na ten ok. już są zajęte miejsca)

Kurs Kształcenia Liderów - obóz szkoleniowy dla liderów i członków drużyn specjalnościowych a zwłaszcza specjalności obronnej i HSG – ilość miejsc 30
- koszt 500 zł
- termin 12-21 sierpnia
- miejsce baza harcerska nad jez. Gabaś koło Suwałk.
- zgłoszenia do dnia 17 czerwca 2011r

Kurs płetwonurkowy P2 wraz z szkoleniem na nitox i suche skafandry – ilość miejsc 6
- koszt 900 zł (wymagamy badań lekarskich mogą być lotnicze III lub II kl)
- termin 23-31 sierpnia
- miejsce szkolenia Jezioro Hańcza.
- zgłoszenia do dnia 10 czerwca 2011r.

Szkolenie wysokościowe - ilość miejsc 5
- koszt 400 zł
- termin 2 weekend września
- miejsce szkolenia Białystok
- zgłoszenia do dnia 17 czerwca 2011r.

Wszystkie szkolenia lotnicze odbędą się na terenie lotniska w Suwałkach.
Osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami proszę o kontakt mailowy :
siegac.za.hoyzont@gmail.com lub szczep.zhp.sejny@gmail.com
oraz telefonicznie Mariusz Smoliński tel: 505 520 396

Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 25 cze 2011, 19:06

Uwaga!!!

Zostały jeszcze wolne miejsca na niektóre kursy:
7 miejsc na skoki Static Line
5 miejsc na paralotnię
7 miejsc na obóz KKL
1 miejsce na PPL(A)
2 miejsca na P2,nitrox i suchar

Dzaba
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dzaba » 06 wrz 2011, 23:06

Witam!

Widząc ze są jeszcze miejsca na specjalnościowe kursy, chciałbym rozwiać wątpliwości osobom zastanawiającym sie nad którymś z kursów. Sam uczestniczyłem w kursie P1 i AFF jestem z nich bardzo zadowolony ponieważ zostały w 100% dobrze zorganizowane bez żadnych niemiłych niespodzianek. Organizator nawet czasami dostosował się do kursantów i manewrował terminami tak aby wszystkim pasowało i byli zadowoleni. Organizator a dokładnie Mariusz Smoliński oraz szczep z Sejn ,z którym moja drużyna ma styczność od dość niedawna, jest osobą bardzo pomocną i poświęconą harcerstwu. Jestem pełen podziwu dla tego człowieka za to co robi dla innych harcerzy niektórym otwiera tak naprawdę drogę do przyszłości, a jest to w dzisiejszych czasach bardzo potrzebne. Więc jeśli ktoś zastanawia się jeszcze nad kursem lub współpracą z organizatorem to nie ma czego się obawiać ponieważ wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Zgłaszajcie się i do zobaczenia na szkoleniach.

pamela
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pamela » 08 wrz 2011, 18:19

Podzielam zdanie mojego przedmówcy. Brałem udział w kursie P1 i przyznam, że było to dla mnie wspaniałe doświadczenie.
Miałem okazję współpracować ze Szczepem z Sejn, w służbie porządkowej na Zlocie Grunwaldzkim w 2010 roku. Przekonałem się o rzetelności kadry oraz komendanta szczepu. Gdy usłyszałem o kursie, organizowanym przez Mariusza Smolińskiego, nie miałem wątpliwości co do mojego udziału w szkoleniu.
Organizacja była wzorowa, nie było żadnych problemów z ustaleniem terminów (które były wręcz dostosowywane do naszego czasu), oraz z kontaktem i płatnością.
Jestem również bardzo wdzięczny za możliwość zapłacenia za kurs w ratach.
Zgodzę się również, ze stwierdzeniem, że to co druh Smoliński robi dla młodzieży jest warte podziwu. Dzięki niemu, takie rzeczy jak nurkowanie czy skoki spadochronowe, dotychczas będące w sferze marzeń, mogą znaleźć się w "finansowym zasięgu ręki", a dla wielu osób może to być początek prawdziwej pasji, której sami nie byliby w stanie odkryć.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2011, 18:22 przez pamela, łącznie zmieniany 1 raz.

b4rt3k91
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: b4rt3k91 » 17 wrz 2011, 21:14

Ja również zgadzam się z przedmówcami. Brałem udział w kursie AFF i muszę szczerze przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Kawał wielkiej, dobrej roboty, jaką "odwalił" Mariusz wraz ze szczepem ZHP Sejny jest po prostu nie do opisania! Marzenia wielu osób mogły dzięki temu zostać spełnione i miejmy nadzieję, że kolejne młodszych i starszych druhów oraz druhen będą mogły być spełniane dalej. Muszę pochwalić druha Mariusza za wzorową organizację, bo tak na prawdę jak druhowie powyżej pisali, nie było żadnych problemów przed szkoleniem, w trakcie ani po. W mojej grupie na AFF wszyscy byli bardzo zadowoleni, bo gdyby nie te szkolenia mało który z nas mógłby zrealizować jedne ze swoich marzeń. Żadnych problemów w kontakcie czy to mailowym, czy telefonicznym z dh Mariuszem przy takiej ilości rzeczy do "ogarnięcia" - jestem pełen podziwu. Mam nadzieję, że w przyszłości będą organizowane przez Was kolejne szkolenia i jedno jest pewne : jeśli tylko będzie możliwość - będę z Wami współpracował na 100%. Dzięki Mariusz, że pomogliście nam spełnić część marzeń każdego z nas!

Anioł
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Anioł » 18 wrz 2011, 16:45

Witam,
Tak jak moi przedmówcy miałam już okazję współpracować z Mariuszem Smolińskim.
Brałam już udział z skokach spadochronowych w Białymstoku zorganizowanych przez Mariusza. Było to dla mnie wspaniałe przeżycie. Od tamtej pory czekamy tylko na kolejne skoki, aby móc przeżyć to jeszcze raz. Jestem też zadowolona z tego powodu, gdyż nie było żadnych problemów z kontaktem oraz płatnością, termin był ustalony dogodny dla wszystkich. Mimo, iż badania lekarskie potrzebne do skoków nie są wliczone w cenę to zrobienie badań zostało nam bardzo ułatwione.
Planuję już za rok iść na kurs P1 i wiedząc, że jest on organizowany przez Mariusza nie boje się, że będą jakieś niejasności i nie domówienia. Kursy organizowane przez druha Smolińskiego są tanie w stosunku do tych, które chcieli byśmy zorganizować prywatnie.
Wszystkim, który zastanawiają się jeszcze czy wziąć udział w szkoleniu radzę długo się już nie zastanawiać tylko zrobić ten krok w przód, a nie będziecie tego żałować.
Pozdrawiam.

Kalajna
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kalajna » 18 wrz 2011, 17:05

To samo mogę powiedzieć co mowią moi poprzednicy ze miałem okazje współpracować z Mariuszem Smolińskim.Jestem z tej współpracy bardzo zadowolony w tym roku dzięki Mariuszowi mogłem spełnic moje marzenia pojechałem na kurs nurkowy na P1 i na skoki spadochronowe Static Line , wszystko było zorganizowane profesjonalnie i bez rzadnych przeszkód i dzięki temu wiem ze za rok znowu pojade na kursy bez rzadnych nie domowien,i jakis problemow a mam w planach pojechać na P2 i na AFF. Dzięki druhowi Mariuszowi możemy spelniac marzenia ktore prywatnie są poprostu nie realne przez ceny .
Dziękuje dh.Mariuszu ze możemy spełniać swoje marzenia .
Pozdrawiam

Grace
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Grace » 18 wrz 2011, 19:33

Reklamowanie swojej prywatnej działalności na oficjalnych forach ZHP jest co najmiej nieetyczne. Strona zhp.obronne została zawieszona międy innymi z tego powodu. A organizator wyjazdu KKL na innych stronach forum ZHP kieruje groźby karalne pod adresem niezadowolonych uczestników obozu ( i ich rodziców) straszy pobiciem starszą bezbronna kobietę. Czy to są też marzenia do spełnienia harcerzy?

Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 18 wrz 2011, 20:21

Pisząc: "proszę być ostrożnym z wystawianiem opinii a zwłaszcza w doborze "doradców" bo może się okazać, że coś Panią mocno zaboli a doradcy wtedy szybko zapomną, że Pani doradzali" mam na myśli fakt, że rozważamy skierowanie przeciwko Pani pozwu z artykułu 212kk. Po za tym to nie jest moja prywatna działalność tylko stowarzyszenia założonego przez kilkunastu instruktorów służby czynnej w ZHP, oraz funkcjonariuszy SG, PSP, i wojskowych.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2011, 20:28 przez Mario, łącznie zmieniany 1 raz.

Grace
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Grace » 18 wrz 2011, 21:02

Co jeszcze ma Pan w swojej ofercie zastraszania. Bicie już było, teraz sąd. Czekam na dalsze propozycje. Uważał Pan że łatwo zastraszy bezbronną matkę i babcie??
Stowarzyszenie to działalność gospodarcza jak każda inna i może reklamować się za odpowiednimi opłatami wszędzie.
Natomiast używanie forum ZHP do zastraszania matki harcerza to inna sprawa.

Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 18 wrz 2011, 21:03

Tu też mnie Pani pomawia.

Dzaba
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dzaba » 18 wrz 2011, 21:08

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem "prywatnej działalności" ponieważ wystarczy spojrzeć ile jest zamieszczonych wiadomości od zadowolonych uczestników kursów. A jeśli ktoś nie potrafi przegrywać to jest po prostu rozpieszczany, a w życiu są chwile w których zwyciężamy ale niestety są też porażki, trzeba umieć się do nich przyznać i ciągła pracą nad sobą piąć wzwyż, tak aby tych przegranych było jak najmniej.

Grace
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Grace » 18 wrz 2011, 21:18

To nie są "pomówienia" ja tylko zacytowałam słowa z Pana wypowiedzi. Nie ma w tym nic dziwnego że czuję się zastraszona, a jako starsza kobieta również bezbronna. Chciałam tylko wyjaśnić sprawę, a Pan rozreklamował ten fakt jak przypuszczam w celu swojej obrony na wszystkich możliwych forach. Nikogo nie obrażam ani nie pomawiam, mogę wyjaśniać sprawę w odpowiednich służbach mam do tego prawo.

Pingwinek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Pingwinek » 18 wrz 2011, 22:21

Czuwaj! Serdecznie zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w oferowanych kursach. Osobiście zdecydowałam się na skoki spadochronowe w Białymstoku. Wszelki wątpliwości rozwiały się w momencie gdy stanęłam na terenie lotniska. Zdecydowanie pozytywnie zaskoczył mnie kontakt uczestników z kadrą! Instruktorzy z Krywlan to nie tylko doskonale dobrani "nauczyciele" ale również wspaniali ludzie z pasją posiadający ogromne doświadczenie w tym co robią i podchodzący do każdego studenta z indywidualnością. Dzięki druhowi Mariuszowi mogłam nie tylko spełnic swoje marzenia ale również poznac ludzi których zawsze będę wspominac z uśmiechem. Cena kursu jest bardzo atrakcyjna. Jest to z pewnością duży plus, gdyż wielu młodych ludzi nie może się realizowac z powodów finansowych. Tak duże dofinansowanie jak w tym przypadku wręcz porządne. Bardzo cieszę się, że dotarła do mnie informacja o kursach. To co robi Mariusz udostępniło mi nowe perspektywy, tym samym pozwoliło w pewnym stopniu zaspokoic potrzebę samorealizacji. Jednak na tym nie koniec, z chęcią skorzystam w przyszłości z oferty przygotowanej przez " Sięgac ponad horyzont" i mam nadzieję, że projekt będzie rozwijał się z roku na rok coraz bardziej oraz przyciągał coraz większą ilosc harcerzy. Pozdrawiam serdecznie i gorąco polecam!

Pingwinek vel Sandra
50 SWDH CONCORDIA

Dzaba
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dzaba » 18 wrz 2011, 22:41

Oczywiście że ma Pani prawo, ale trzeba jeszcze wiedzieć o co się tak naprawdę walczy. Bo to ze syn był nie wystarczająco silny fizycznie i odpadł z kursu specjalnościowego który ma na celu wyselekcjonować i wyszkolić najlepsze osoby, "liderów drużyn specjalnościowych" do prowadzenia takowych drużyn, to Pani jako matka, nie powinna nagłaśniać tej sprawy tylko wspierać syna w pracy nad sobą i wysłać za rok na taki kurs może wtedy będzie wystarczająco dobry by go ukończyć. Wszyscy dobrze wiemy ze tylko ciężko pracą można uzyskać coś w życiu i nie warto się załamywać, upierać przy nietrafnych racjach po przegranej, lecz podnieść głowę do góry, zebrać się w sobie i zacząć pracować aby za jakiś czas uzyskać rezultat.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Obronne”