Jak zacząć współpracę z MON?

forum harcerskich drużyn obronnych
ODPOWIEDZ
MIsieK
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MIsieK » 02 cze 2009, 20:50

Mam pytanko. Jak zacząć współpracę z Ministerstwem Obrony Narodowej na podstawie Porozumienia między ZHP i MON?
Ma ktoś jakieś doświadczenie w takiej współpracy? Jak takową zacząć?
Z góry dzięki za odpowiedź:D
Czuwaj!
Rezerva Patria Nostra!

Kowal
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Kowal » 30 lip 2009, 14:13

Nurtuje mnie to samo pytanie, co poprzednika. Interesuje mnie przede wszystkim z kim zacząć rozmawiać, aby taką współprace nawiązać.
Pozdrawiam.
"Liche charaktery polegną w ogniu wydarzeń, a silne hartują się jak stal i nie dają się złamać."
http://17sokoly.zhp.net.pl/

sq5vja
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 04 sie 2009, 14:59

lepiej z nimi nie zaczynać. gdy pracowałem w MON (w sumie jakieś 9 lat) i coś potrzebowałem po powołaniu się na porozumienia otrzymywałem odpowiedź abym sobie poszedł do ministra bo jak on podpisał niech sie wywiązuje a moje dowództwo wychodziło z założenia że porozumienie to zawracanie sobie głowy i zaraz przybywało tysiące problemów łatwiej było załatwić coś z podoficerami niż z dowództwem. to znaczy konkretnie jeśli chodziło o wybrakówki lepiej było zniszczyć niż przekazać harcerzom. chyba nawet bardziej po złości mój bezpośredni przełożony pan pułkownik to mi nawet stwierdził że jakbym miał sprzedać to co chciałem załatwić to by pomógł a jak oddać harcerzom to nie więc krótko porozumienie to tylko papier a papier wszystko przyjmie

znowu_marta
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: znowu_marta » 04 sie 2009, 15:15

Mój Hufiec od lat współpracuje z konkretną jednostką. Raz jest lepiej, raz gorzej, ale generalnie jesteśmy zadowoleni. Oni chyba też. Mam pismo, które składaliśmy do jw po zmianie dowództwa oraz inne papiery dotyczące współpracy, ale mogę skany podesłać dopiero za dzień dwa.
Proszę o przypomnienie na maila znowu_marta@wp.pl. Moim zdaniem współpracować warto - z wielu względów.

(I głosujcie na profil http://tramarta.dlaniepokonanych.pl/ ;-) )

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 04 sie 2009, 15:24

Zacznijmy od tego, że nie licz na to, że ktoś ci coś da za nic. My mamy już dość dobrze przetarte szlaki w SG, ale kosztowało to kilka lat pracy i nieraz wręcz narzucania się ze współpracą. Teraz jest znakomicie, ale jak mówię, nic za darmo i nic od razu.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Kowal
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Kowal » 12 sie 2009, 18:51

Tylko głupiec wychodziłby z takiego założenia ;) Oczywiście, nawet przez myśl mi nie przeszło, że za darmo cokolwiek dostaniemy, zaczynianie współpracy nigdy nie należało do najłatwiejszych zadań.
Przypomnę się na wyżej wymieniony e-mail. Dzięki z góry ;]
Jeżeli ktoś ma doświadczenie w w.w temacie proszę pisać śmiało, przyda się każda informacja z racji tego, że dopiero zaczynam w danym temacie organizację.
Pozdrawiam.
"Liche charaktery polegną w ogniu wydarzeń, a silne hartują się jak stal i nie dają się złamać."
http://17sokoly.zhp.net.pl/

DaMa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: DaMa » 17 sie 2009, 07:47

Tak, naprawdę czasem, MONowi, a może bardziej jednoska wojskowym wystarczy samo to, że z nimi współpracujemy, tzn. że puszczamy jakieś notki prasowe, czy info w mediach, że jest taki fakt jak współpraca, między jakimś hufcem, drużyną (hufcowi jest łatwiej) a jednostką wojskową. Fajnym chwytem, jest np pomoc przy dniach otwartych jednostek, czy jakiś festynach itd.

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 18 paź 2009, 13:54

Osobiście uważam, jak były żołnierz że lepiej nawiązywać współpracę z poszczególnymi jedntostkami jak z MON. Niech z MON rozmawia sobie GK.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Obronne”