Projekt SAS 2009

forum harcerskich drużyn obronnych
Pathfinder
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Pathfinder » 28 wrz 2008, 22:52

marcinjot: zapraszam na spadochroniarze.zhp.pl
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2008, 22:52 przez Pathfinder, łącznie zmieniany 1 raz.

DaMa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: DaMa » 01 paź 2008, 17:56

jak tylko ruszą zapisy to się zapisuję i jadę ;)
uważam że świetny pomysł
Ostatnio zmieniony 01 paź 2008, 17:56 przez DaMa, łącznie zmieniany 1 raz.

Duncan McLain
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Duncan McLain » 04 paź 2008, 13:29

Witam.
Jako, że od pewnego czasu jestem już po za Związkiem i nie interesuję się zbytnio sprawami z nim związanymi, mam tu najmniej do gadania, jednak chciałbym zwrócić uwagę Organizatorów SASu na pewną kwestię - od jakiegoś czasu szkolenie specjalnościowe, podobnie jak i cała reszta leci w ZHPie na łeb i na szyję ostro w dół i jest coraz mniej osób przeszkolonych. Po drugie - coraz więcej różnorakich szkoleń trzeba organizować po za ZHP, ponieważ z różnych powodów wewnątrz się tego "nie da".
Czy nie lepiej by w takim wypadku było w program przyszłorocznego SASu zamiast ASG czy Paintballu, którego to jest coraz więcej i każdy kto chce może z tego skorzystać w swoim mieście zorganizować kilka szkoleń zakończonych konkretnymi uprawnieniami?
Np wysokościowymi, do prowadzenia strzelań z broni pneumatycznej czy też medycznymi (BLS lub inne)?

SAS powinien być imprezą z której coś się wyniesie i co pozwoli potem sprawniej działać drużynom, prawda? Niech więc tymi rzeczami będą konkretne uprawnienia, dzięki którym poziom wyszkolenia drużyn efektywnie zostanie podniesiony a nie tylko wspomnienia o grach asg czy paintball.

Tyle z mojej strony.
Pozdrawiam.
Duncan McLain
"...Ale kiedy Ojczyzna do synów swych o pomoc zawoła,to znajdzie ich do walki dobrze przygotowanych"
/Andrzej Małkowski/

Bozin
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Bozin » 04 paź 2008, 13:44

Duncan McLain pisze:Witam.
Jako, że od pewnego czasu jestem już po za Związkiem i nie interesuję się zbytnio sprawami z nim związanymi, mam tu najmniej do gadania, jednak chciałbym zwrócić uwagę Organizatorów SASu na pewną kwestię - od jakiegoś czasu szkolenie specjalnościowe, podobnie jak i cała reszta leci w ZHPie na łeb i na szyję ostro w dół i jest coraz mniej osób przeszkolonych. Po drugie - coraz więcej różnorakich szkoleń trzeba organizować po za ZHP, ponieważ z różnych powodów wewnątrz się tego "nie da".
Czy nie lepiej by w takim wypadku było w program przyszłorocznego SASu zamiast ASG czy Paintballu, którego to jest coraz więcej i każdy kto chce może z tego skorzystać w swoim mieście zorganizować kilka szkoleń zakończonych konkretnymi uprawnieniami?
Np wysokościowymi, do prowadzenia strzelań z broni pneumatycznej czy też medycznymi (BLS lub inne)?

SAS powinien być imprezą z której coś się wyniesie i co pozwoli potem sprawniej działać drużynom, prawda? Niech więc tymi rzeczami będą konkretne uprawnienia, dzięki którym poziom wyszkolenia drużyn efektywnie zostanie podniesiony a nie tylko wspomnienia o grach asg czy paintball.

Tyle z mojej strony.
Pozdrawiam.
Duncan McLain
Ma Druh dużo racji, jednak jak sam Druh wspomniał to szkolenia specjalnościowe lecą na łeb, elementy ASG czy Paintballu są tematem drażniący gdyż brakuje w nich metodyki typowo harcerskiej dostosowanej do pracy w specjalności.

Przez dłuższy czas nie było SAS - u chcemy więc zrobić SAS który będzie co roku konkretniejszy i tak jak Druh proponuje coraz więcej będzie się z niego wynosiło uprawnień przede wszystkim państwowych bo do tego zmierzamy.

Nie ukrywam ale Inspektorat Drużyn Obronnych był bardzo zaniedbany ekipa nie dawno się zmieniła i zaczynamy od nowa, pomysły są ale z możliwościami gorzej, cały czas nad tym pracujemy i pracy mamy dużo dlatego SAS w 2009 będzie skromniejszy ale co roku będzie bogatszy.

sopel36
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sopel36 » 04 paź 2008, 22:43

CZUWAJ!

Podajcie w styczniu 2009 konkretną datę i plan SASu a moje środowisko całe stawi się na imprezie!

Czuwaj
phm. Krzysztof "SOPEL" Sobczyk
36 HDCzB
hufiec Jastrzębie Zdrój

Bozin
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Bozin » 05 paź 2008, 11:25

100% informacji będzie dopiero na początku maja 2009 r jak będziemy mieli zatwierdzony SAS przez GK ZHP

SAS będzie na 90% przełom lipca i sierpnia:)

sopel36
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sopel36 » 09 paź 2008, 22:27

CZOŁEM!

Nie wydaje Ci się, że na poczatku maja wszystkie sensowne środowiska obronne beda już dawno zamykac sprawy swoich obozów i nie beda czekac, aż koś im powie, że SASu nie bedzie, bo "ktoś z GK" nawalił.

Mnie nie stac na to, że na poczatku maja powiem moim ludziom, że nie jedziemy na obóz.

Poza tym wydaje mi się, że SAS powinien być zatwierdzony przez GK w styczniu lub grudniu! Wtedy przecież planuje się obozy i zaczyna rekrutajcę! Jak znów powysyłacie do hufców, czy pocztą pantoflową w maju zaproszenie na SAS to nikt do Was nie przyjedzie!

Radzę się sprężyć i pozamykać wszystko do początku 2009 roku.

Sopel

Bozin
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Bozin » 10 paź 2008, 07:22

Ma Druh rację ale na SAS nie musi jechać cała drużyna , dlatego tak późno ponieważ za tydzień wylatuję do Afganistanu i wracam w kwietniu a dokumenty wszystkie trzeba osobiście podpisywać.

Mam nadzieję że będzie Druh wyrozumiały

pozdrawiam

sopel36
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sopel36 » 10 paź 2008, 21:53

Czołem!

Wszystko jest super i tak dalej, tylko ...
1. Przecież nie jesteś chyba jednyną osobą w Inspektoracie Obronnym, która może się tym zająć...
2. ... i dlatego uważam nadal, że powinno to być dopięte na ostatni guzik już w styczniu..
3. Uczestniczyłem z calą moja drużyną już dwa razy w SASach i to jest bardzo dobre doświadczenie .

Ku chwale Ojczyzny w tych "GÓRKACH". Jedziesz tam na zimę wiec zabierz dobre skarpety. I tylko nie daj się zabić chłopie!

Sopel

CycElk
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: CycElk » 29 lis 2008, 21:17

Witam:)
Mam pytanko: czy termin sasa jest juz ostatecznie ustalony na przeom lipca i sierpnia?
Bo kurcze bardzo niewygodny troche ten termin;p
Pozdrawiam;)

Bozin
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Bozin » 30 lis 2008, 21:41

CycElk pisze:Witam:)
Mam pytanko: czy termin sasa jest juz ostatecznie ustalony na przeom lipca i sierpnia?
Bo kurcze bardzo niewygodny troche ten termin;p
Pozdrawiam;)
staraliśmy się wybrać najlepszy termin, który pasował by większości zainteresowanych i z naszych analiz wynika że większość obozów zaczyna się na początku lipca i trwa max 3 tygodnie

dlatego jako wstępny termin przyjęliśmy:
27 lipiec – 07 sierpnia 2009 r [obecnie jest to termin na 90%]

exit111
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: exit111 » 09 gru 2008, 00:50

o ile sie niemyle to podajrze w 2003 r byl organizowny SAS ktorego mysla przewodnia bylo rozpoznanie... moze warto w tresc SASu2009 wplesc znaczna ilosc "zwiadowczego" materiału?

CycElk
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: CycElk » 12 gru 2008, 15:18

U mnie problem polega na tym że akurat w tym samym czasie co SAS jest pielgrzymka do czestochowy;p Niestety na pielgrzymkę musze iść :( A papiery z SASa by mi baardzo sie przydały:D

endriu-zhp
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: endriu-zhp » 12 gru 2008, 15:32

Do czego upoważniają papiery z tego SAS-u ?
pwd. Andrzej Choroszkiewicz

Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 27 gru 2008, 18:23

Jak idziesz na Trepa to wszystko co ma jakikolwiek związek z szeroko pojętą "pro obronnością" ma znaczenie. Kumpel dostał się dzięki zaświadczeniu o byciu harcerzem, i dyplomie ze strzelnicy. Tzn. Pomogło to mu sie dostać do wymarzonej jednostki.
43 Drużyna Starszoharcerska "Matecznik" Im. Klimka Bachledy
VI Szczep im. Zdobywców Wału Pomorskiego
Hufiec Piła

---------------------
Samotny pasażer, samotna pasażerka...

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Obronne”