Projekt SAS 2009

forum harcerskich drużyn obronnych
Bozin
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Bozin » 10 sie 2008, 23:06

Witam wszystkich serdecznie

Jak wiemy w tym roku nie doszło do SAS - u 2008, powodów było wiele i nie chciałbym się nad nimi w tej chwili rozwodzić. Na chwilę obecną wyciągnęliśmy wiele wniosków z porażki SAS 2008, dlatego też chcielibyśmy rozpocząć przygotowania do nowego SAS-u już teraz rok przed planowaną imprezą, pamiętać należy o tym że SAS to ludzie, więc teraz was chcielibyśmy się zapytać jakie wy macie zdanie, interesuje nas między innymi tematyka, czyli problemy z jakimi się spotykacie w swojej pracy, ze swoimi środowiskami, co byście chcieli wynieść z kursu, jakie macie propozycje?.

Po krotce przedstawiam koncepcję SAS - u 2009:
1. miejsce: Okartowo (mazury, sąsiedztwo z jednostką wojskową w Orzyszu z gościnności której zamierzamy korzystać),
2. termin: przełom lipca i sierpnia
3. szkolenie spadochronowe zastąpione szkoleniem przy wykorzystaniu śmigłowca (desant na lądzie , skoki do wody itp.),
4. koszt: bez sponsorów: 400 - 450 zł od osoby bez dojazdu ale za to pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja , podwieczorek), materiały programowe, instruktorzy - specjaliści w swoich dziedzinach, atrakcje programowe (śmigłowiec, pontony, ośrodek ONZ, strzelectwo, ASG, Paintball, dyplom ukończenia kursu, zaświadczenie do WKU odnośnie odbytego kursu, zdobyta wiedza, itp).
5. ilość dni: 10 dni szkoleniowych + dwa dni na dojazd i powrót.

Jak widać oferta już na pierwszy rzut oka wydaje się atrakcyjna zrezygnowaliśmy ze skoków spadochronowych z dwóch powodów:
1. mniejsze koszta szkolenia,
2. większość środowisk harcerskich w swoim własnym zakresie realizuje szkolenia spadochronowe.

prosiłbym o zapoznanie się i ewentualne wypowiedzenie na powyższe tematy.

Czuwaj!

Instruktor Inspektoratu Drużyn Obronnych GK ZHP
phm. Arkadiusz Bozińki

endriu-zhp
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: endriu-zhp » 11 sie 2008, 13:01

Jak dla mnie oferta SAS-u jest kusząca. :)
pwd. Andrzej Choroszkiewicz

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 11 sie 2008, 15:06

O.o

Ciekawie się zapowiada, ja chętnie skorzystam:)
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

Damiannn
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Damiannn » 23 sie 2008, 03:31

Moje skromne zdanie na ten temat jest takie:

miejsce - Okartowo: mimo sąsiedztwa z Orzyską jednostką, w swych okolicach posiada miejsca, które są bardzo korzystne dla pozoracji. Jest również dużo świetnych jezior i lasów z czego głównie słyną mazury.

termin oraz czas trwania kursu również jest przystępny, gdyż na przełomie lipca i sierpnia zazwyczaj kończą się obozy środowiskowe.

Koszt 450zł, za takie atrakcje jakich można się spodziewać, również nie jest wygórowany, a jeśli mają dojść do tego jeszcze sponsorzy, to nie ma o czym mówić.

Co do szkoleń spadochronowych w pełni się zgadzam. W temacie skoków w ramach kursu SAS, można zorganizować dla osób posiadających przeszkolenie spadochronowe wspólne skoki w mazurskim aeroklubie.

mogę dodać również, że cieszy mnie fakt, iż są ludzie, którzy chcą organizować takie wyjazdy.
to tyle na chwilę obecną z mojej strony.

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 02 wrz 2008, 17:30

Z doświadczenia spadochronowego mogę powiedzieć, że to dobry pomysł na wyłączenie kursu spad. i włączenie szkoleń śmigłowcowych. Skoki można w miarę łatwo zorganizować, a szkolenia śmigłowcowego bez wsparcia WP w żaden sposób się nie załatwi w cywilnych warunkach.
Jeżeli chodzi o promocję SAS 2009 już dziś służę swoją pomocą i rozesłaniem wici do środowisk spadochronowych i obronnych, z którymi HSS ZHP jest w kontakcie.
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 03 wrz 2008, 20:15

Mam takie pytanie, czy są jakieś ograniczenia wiekowe dla uczestników SAS 2009? Czy po prostu cała drużyną starszoharcerska może przyjechać ?
43 Drużyna Starszoharcerska "Matecznik" Im. Klimka Bachledy
VI Szczep im. Zdobywców Wału Pomorskiego
Hufiec Piła

---------------------
Samotny pasażer, samotna pasażerka...

Bozin
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Bozin » 05 wrz 2008, 16:35

Yanek pisze:Mam takie pytanie, czy są jakieś ograniczenia wiekowe dla uczestników SAS 2009? Czy po prostu cała drużyną starszoharcerska może przyjechać ?
Uczestnicy SASu muszą mieć minimum 16 lat (rocznikowo)

MIsieK
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MIsieK » 06 wrz 2008, 06:50

Ciekawa oferta :) na 90% się w tym roku wybierzemy z drużyną :D
Życzę miłych i owocnych prac nad SASem :)
Rezerva Patria Nostra!

Bozin
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Bozin » 13 wrz 2008, 19:38

Pelikan pisze:(...)a szkolenia śmigłowcowego bez wsparcia WP w żaden sposób się nie załatwi w cywilnych warunkach(...)
Uwierz mi Druhu że bez wsparcia WP można zorganizować szkolenie śmigłowcowe, wystarczy pomysł, chęci i życzliwi ludzie...:)

Damiannn
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Damiannn » 14 wrz 2008, 04:05

Rzeczywiście oferta bardzo ciekawa ja z moją ekipą również czekam na realizację pomysłu. Co do smiglowca zgadzam sie z druhem Arkiem;)

Pozdrawiam!

makaron505
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: makaron505 » 14 wrz 2008, 11:55

A czy na SAS 2009 waszego inspektoratu mogą jeździć tylko drużyny obronne czy inne wędrownicze też mogą się zainteresować ofertą??

Bozin
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Bozin » 14 wrz 2008, 13:20

makaron505 pisze:A czy na SAS 2009 waszego inspektoratu mogą jeździć tylko drużyny obronne czy inne wędrownicze też mogą się zainteresować ofertą??
Nie widzę przeszkód - Inspektorat Drużyn Obronnych otwarty jest dla wszystkich chętnych.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 14 wrz 2008, 13:33

Jako "inny" inspektorat potwierdzam :P Na nasze szkolenia HSP też przyjeżdżają obronni. Pełna współpraca.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

marcinjot
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marcinjot » 22 wrz 2008, 18:33

Witam
IMHO oba szkolenia: spadochrony i śmigłowiec są warte uwagi. Czy nie dobrym pomysłem byłoby dać uczestnikom wybór i zorganizować np szkolenie spadochornowe dodatkowo dla chętnych? W moim skromnym hufcu specjalność proobronna przeżywa lekką stagnację i zebranie ludzi na taki kurs graniczy z cudem, a wyjazd na najbliższe lotnisko (Areoklub w Rudnikach) też nie jest do okńca fajny bo toż to cywilny kurs i nie ma tego harcerskeigo klimatu.
Pozdrawiam

Marcin Janik
Marcin Janik
48 CDW "Awangarda"
HGR "Krak"
Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Krakowskiej

Bozin
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Bozin » 25 wrz 2008, 20:32

Kurs spadochronowy harcerski jak się nie mylę organizuje inspektorat lotniczy, tam warto się po pytać. Nie wszystkich chętnych stać na szkolenie spadochronowe, biorąc pod uwagę fakt iż badania lekarskie też sporo kosztują i nie wszyscy uczestnicy przyszłego SAS-u mogą sobie na to pozwolić. My natomiast nie jesteśmy w stanie na jednej imprezie zorganizować i przeprowadzić dwóch szkoleń takich jak spadochronowe i śmigłowcowe. Po za tym szkolenie śmigłowcowe jest o wiele tańsze i też może być ciekawsze.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Obronne”