Zmiana specjalności!

forum harcerskich drużyn obronnych
ODPOWIEDZ
Wojtish
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wojtish » 10 paź 2007, 18:38

Czuwaj!

Niedawno założyłem drużynę i gdy komendantka hufca pytała czy ma to być drużyna specjalnościowa to odpowiedziałem że nie. Drużyna powstała, ale teraz po głębszym zastanowieniu wraz z radą drużyny ustaliliśmy że chcieli byśmy, aby ta drużyna stała się drużyną proobronną. I właśnie tu pojawia się moje pytanie. Co musimy zrobić aby drużynie nadać specjalizacje? Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 10 paź 2007, 19:04

Chodziło mi o to żebyś sobie poczytał tematy w tym dziale, bo była już mowa o zakładaniu drużyny proobronnej.

Ale przypomnę;
Najpierw zakładasz drużynę, po ok pół roku zamykasz okres próbny od tego czasu pracujesz rok bez specjalności, kolejny rok poświęcasz na zdobycie tej specjalności i jeżeli ją zdobędziesz to wtedy będziesz mógł zmienić nazwę na specjalnościową. W telegraficznym skrócie daje to ok 2,5 lata pracy jako drużyna nie specjalnościowa.

Zadania na specjalność proobronną są stosunkowo łatwe do wykonania:
1. Zorganizować cykl zajęć szkoleniowych dla członków drużyny z zakresu specjalności w tym przynajmniej jedną formę szkoleniową dla drużyny trwająca min. 2 dni (biwak, zimowisko, obóz).
2. Nawiązać stałą współpracę z organizacją lub instytucją zajmującą się szeroko rozumianą obronnością kraju i szkoleniami z zakresu specjalności.
3. Gromadzić i wykorzystywać w bieżącej pracy materiały metodyczne i oferty programowe proponowane przez chorągwiane i centralne zespoły specjalnościowe.
4. Dbać o rozwój specjalnościowy swoich członków - każdy członek drużyny stale uprawia wybraną dyscyplinę sportu, podnosząc sprawność i kondycję fizyczną, zdobywając sprawności, uprawnienia specjalistyczne z zakresu specjalności (nurkowe, strzeleckie, wysokościowe, spadochronowe, łącznościowe), znaki służb lub realizując projekty.
5. Wziąć udział w przynajmniej jednym przedsięwzięciu skierowanym do środowisk obronnych z całego kraju.

Co do zasad pracy takiej drużyny to wiele wątków na tym forum sie do tego odnosi.
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

Wojtish
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wojtish » 10 paź 2007, 21:12

Dziękuje już porozmawialiśmy i wszystko wiem:)

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 10 paź 2007, 21:14

To teraz jeszcze uzupełnij swoje dane w profilu. (:
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

Wojtish