Mundury w drużynach specjalności proobronnej

forum harcerskich drużyn obronnych
matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 10 maja 2007, 16:19

Od dalekich czasów, kiedy ludzi nie było stać na "spodenki" harcerskie, po dziś dzień.
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana- Szolc Rogozińskiego

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 10 maja 2007, 16:45

tak ale nie sa oficjalnym umundurowaniem a o takim tu mowimy.... bo nieoficjalnie to ja tez sam choidze czasami:PP
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

Portal_Jedrusie
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Portal_Jedrusie » 20 cze 2007, 22:01

Mundur harcerski to mundur harcerski. Koniec kropka. Jesli wystepuje sie oficjalnie, to ma byc regulaminowy. Dopuszczłbym wariacje typu "moro" woodland , BDU itp. w warunkach polowych , rajdy, obozy biwaki. Ale jak Druzyna idzie na oficjalną imprezę w mieście, gdzie nie daj Boże jeszcze są oficjele, to ma byc REGULAMINOWA. A nikomu nie bronie na rajdzie chodzić w plamiaku. Nie spotkałem lepszej rzeczy na wędrówke...
Jarosław Dybowski pwd
Instruktor Szczepu - Były Szczep >>JęDRUSIE<< W Łodzi
KSHiS >>JęDRUSIE<< Administrator Harcerskiego Portalu >>JęDRUSIE<< www.jedrusie.org

A legendę "Jędrusiów" poniosą w świat,
Z ognisk dym i przyjaciel nasz wiatr.

Pieczar
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Pieczar » 27 wrz 2007, 22:50

oczywiście do munduru harcerskiego powinno nosić sie regulaminowe spodnie w szczególności jak są jacyś oficjele ale dla mnie to pozerstwo zakładać ładne galowe spodnie tylko jak oficjele przyjeżdzają a tak na apele w Hufcu i na rajdach mieć moro... ogólnie rzecz biorać moro powinno nosić sie tylko na zajecia w terenie, rajdu ale sami wiemy jak to jest... wygodniej ubrać spodnie moro i harcerską bluze niż szukać regulminowych spodni... po za tym na rajdach nie czepiają sie do umundurowania tak zauważyłem....
"Ślubuję na Twoje ręce pełnić służbę w Szarych Szeregach, tajemnic organizacyjnych dochować, do rozkazów służbowych się stosować, nie cofnąć się przed ofiarą życia"

Damiannn
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Damiannn » 28 wrz 2008, 15:47

Moim zdaniem regulamin należy zmienić. z tego powodu, że nie każde dziecko stać na zakup i moro i jednolitych spodni specjalnie do munduru, a co do sporu jakie moro to sprawa jest jasna, że jeśli moro do munduru to tylko nasze Polskie. Po co brać od brytyjczyków jak mamy swoje? I nie chodzi mi tu o pseudokomandosów jak to ktoś wyżej napisał tylko o praktyczne spodnie, które też jak ktoś wyżej napisał bardzo dobrze pasują do glanów czy to desanty, opinacze, czy buty taktyczne. Spodnie M65 też nie pasują do munduru choć by z uwagi na boczne kieszenie które zazwyczaj wyglądają na wypchane i niechlujne czego nie można powiedzieć o Polskim moro, które jest bardziej dopasowane.

Bozin
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Bozin » 28 wrz 2008, 20:49

Wilk pisze:Na Jowisza to moze jeszcze chełmy i atrapy kałacha wprowadźmy!
ZHP nie jest organizacją "paramilitarna" i umundurowan do zadań "specjalnych" nie trzeba wprowadzac
Na Jowisza hełmy (pisze się przez "h" a nie "ch") i atrapy kałasza już są:)
co do mundurów:) żeglarze mają swoje uniformy, a harcerze swoje i jak na razie niech tak pozostanie.
W tym wszystkim pamiętajcie o dzieciakach, nie każde dziecko czy harcerza stać na mundur polowy, bo są i takie drużyny.

ZHP nie jest organizacją "paramilitarną" ale też nie jest organizacją dla bogatych dzieci, których rodziców stać na zmiany umundurowań.

Drużynę specjalnościową nie poznaje się po mundurach, naszywkach czy beretach. Obecnie drużynę specjalnościową poznaje się po tym co sobą reprezentują jej członkowie i jak pracuję w specjalności. A oceną zajmują się ludzie którzy pracują w danej specjalności, a nie każdy harcerz.

TurboRatownik
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: TurboRatownik » 29 sty 2010, 10:41

Wilk pisze:Na Jowisza to moze jeszcze chełmy i atrapy kałacha wprowadźmy!
zamiast atrap można by było wprowadzić np. powtarzalną wersję Beryla/kbk AK (taki polski Cadet GP Rifle) do, rzecz jasna ćwiczeń na strzelnicy, a nie obnoszenia pod pomnikami z okazji świąt państwowych. Nie waliłby może seriami, ale zawsze leprze to niż wiatrówka=)

Ale Munduru bym nie zmienił.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2010, 10:43 przez TurboRatownik, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nauka sztuk walki bez nauki poezji jest tylko szkołą okrucieństwa"

"Przeczytałem >Mein Kampf<. Cudowna książka, z dobrymi pomysłami w zakresie oświaty, zdrowia, propagandy, organizacji itp."
Robert Baden-Powell

Folko
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Folko » 11 lut 2011, 13:49

Witam.

W kwestii umundurowania, acz może z nieco innej beczki.

Moja drużyna, jeśli istnieje taka potrzeba używa plam. Na nich, by nie były gołe planujemy umieścić naszywki identyfikujące nas jednoznacznie jako harcerzy i by uniknąć nieporozumień.

Nie ma u nas żadnych wewnętrznych regulacji w tej kwestii. I nie ma też materiałów (te w sekcji promocji ZHP są w rozdzielczości, która bardziej bawi niestety niż pomaga).
Ostatecznie przy pomocy grafika powstał projekt takiej naszywki.

Obecnie dysponuję takim plikiem w formie wektorowej przygotowanym do wydruku/haftu maszynowego.

Jeśli ktoś z użytkowników forum uzna wzór za ciekawy (lub może powstanie odpowiednia dyskusja, czy nie wprowadzić by jakiegoś ujednoliconego oznaczenia w ramach specjalności obronnej, na plamach ogólnie) dysponuję obecnie jego wersją w wysokiej rozdzielczości, i w krzywych - łatwy w edycji pozwala podmienić nazwę drużyny / środowiska.

Link do pliku podglądu: http://www.katet.pl/haft.jpg
This world is made of LOVE & PEACE : VtS
66 Harcerska Drużyna Obronna "KaTet"
im. gen. Roberta Baden Powella

www.katet.pl

Bozin
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Bozin » 12 lut 2011, 22:40

Folko pisze:Witam.

W kwestii umundurowania, acz może z nieco innej beczki.

Moja drużyna, jeśli istnieje taka potrzeba używa plam. Na nich, by nie były gołe planujemy umieścić naszywki identyfikujące nas jednoznacznie jako harcerzy i by uniknąć nieporozumień.

Nie ma u nas żadnych wewnętrznych regulacji w tej kwestii. I nie ma też materiałów (te w sekcji promocji ZHP są w rozdzielczości, która bardziej bawi niestety niż pomaga).
Ostatecznie przy pomocy grafika powstał projekt takiej naszywki.

Obecnie dysponuję takim plikiem w formie wektorowej przygotowanym do wydruku/haftu maszynowego.

Jeśli ktoś z użytkowników forum uzna wzór za ciekawy (lub może powstanie odpowiednia dyskusja, czy nie wprowadzić by jakiegoś ujednoliconego oznaczenia w ramach specjalności obronnej, na plamach ogólnie) dysponuję obecnie jego wersją w wysokiej rozdzielczości, i w krzywych - łatwy w edycji pozwala podmienić nazwę drużyny / środowiska.

Link do pliku podglądu: http://www.katet.pl/haft.jpg
nie rozumiem do czego dążysz i co to ma na celu
ale to co zaproponowałeś to tylko przerobiona plakietka specjalności obronnej
myślę, że ten wątek można zamknąć i już do niego nie wracać

Folko
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Folko » 13 lut 2011, 12:39

Oczywiście, że to przerobiona plakietka obronnych :)
Przecież nie ma sensu tworzyć czegoś zupełnie nowego. Jest to propozycja czegoś, co może wyróżniać harcerza w mundurze polowym. Analogiczne naszywki ma np. Strzelec (który oprócz tego ma jednoznaczne oznaczenie także na prawym ramieniu). Innymi słowy chodzi mi o stworzenie czegoś co jednoznacznie identyfikuje przynależność osoby noszącej mundur.

www.katet.pl

Druh Okruch
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Druh Okruch » 29 mar 2011, 19:52

A może tarcza typu "flash", koloru zielonego (Olive Green) lub brązowego (Coyote Brown) z lilijką w centrum? Do noszenia na ramieniu i/lub na berecie...

Folko
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Folko » 30 mar 2011, 22:01

Z tego co wiem, i widzialem - tarcza na beret dla obronnych juz jest, i jest przewidziana w zasadach pracy tej specjalnosci, ktore dostalismy na zakonczenie kursu z listopada...

Nie ma tylko tej na ramię ;) Niemniej nie czekając moja drużyna wyposaża się w plakietki prezentowane wyzej - moge ewentualnie dostarczyć zdjęcie jak to na mundurze wyglada :)

www.katet.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Obronne”