100-lecie Harcerstwa Polskiego

forum specjalności łącznościowej i informatycznej
ODPOWIEDZ
sq5vja
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 10 lis 2009, 14:24

czy kluby harcerskie będą wystawiały stacje okolicznościowe z okazji 100 lecia harcerstwa w 2010 r.?

hubcio
Starszy użytkownik
imię i nazwisko: Hubert Piotr Mika
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Warszawa-Centrum
Chorągiew: Stołeczna
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: hubcio » 10 lis 2009, 14:38

Ja nie wiem,

moze to pytanie do Wydziału Specjalności??

Na pewno - była by to fajna inicjatywa :-)
hm. Hubert Mika HR
-----------------------------------
"I am working on my ticket if I can"

sq5vja
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 12 lis 2009, 08:02

hubcio pisze:moze to pytanie do Wydziału Specjalności??
Na pewno nie Wydział Specjalności nie posiada informacji na temat:

czy, ile i gdzie działają harcerskie jednostki łącznościowe.

To jest pytanie do klubów.

HKŁ SP5ZIP wystawia stację okolicznościową SN100HP i organizuje akcję dyplomową (krótkofalarską) pn. 100 LAT HARCERSTWA POLSKIEGO.

Regulamin ukaże się lada dzień

na stronie klubu: www.sp5zip.pl, (www.sp5zip.waw.pl)

oraz

na stronie harcerskiej łączności www.lacznosc.harcerz.com (www.lacznosc.waw.pl)
Ostatnio zmieniony 12 lis 2009, 08:03 przez sq5vja, łącznie zmieniany 1 raz.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 12 lis 2009, 19:58

30 lat temu, ze słynnego Zlotu 70-lecia Harcerstwa na Błoniach pracowała stacja Klubu Białego Szczepu SP 9 ZAS pod okolicznościowym znakiem SP 0 AM / Andrzej Małkowski/.
Za wysłanie depeszy dla Ojca Swiętego ze zlotu do/przez stację amatorską Watykanu, "Zasowi" została zabrana licencja na rok.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2009, 19:59 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

sq5vja
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 21 gru 2009, 18:45

Powoli coś się ruszą w naszej krótkofalarskiej akcji dyplomowej.
Harcerski klub Łączności SP5ZRW ma już pozwolenie na stację okolicznościową 3Z100HP działającą przez cały pierwszy kwartał 2010 r.
HKŁ SP1ZCV ze Szczecina też zgłasza że będzie w naszej sprawie działał
HKŁ SP9ZBC z Tarnowa też się zgłosił
równo tydzień mija od mojej rozmowy z sekretariatem Z-cy Naczelnika w sprawie obchodów 100 lecia Harcerstwa Polskiego organizowanego przez harcerskich łącznościowców i próby umówienia się z druhem Naczelnikiem w tej sprawie i nic żadnej odpowiedzi. Widocznie GK ma ważniejsze sprawy niż imprezy specjalnościowe łączności harcerskiej-my to rozumiemy ale - PRZYKRO -nam że nie ma żadnej odpowiedzi czy informacji. A wystarczyło by przekazać przez sekretariat: "nie mam czasu skontaktuję się jak będę mógł powodzenia w działaniu"

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 21 gru 2009, 21:24

Napiszcie o swojej propozycji na adres:

emilia.kulczyk@zhp.pl

hm. Emilia Kulczyk-Prus - członkini GK ZHP ds. programu

Kopię możecie wysłać także na adres:
dokumenty@zhp.pl
Może coś będę mógł pomóc.

P.S.
Po nowym roku ma być nowy kierownik Wydziału Specjalności GK ZHP.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 22 gru 2009, 14:51

sq5vja pisze:Powoli coś się ruszą w naszej krótkofalarskiej akcji dyplomowej.
Harcerski klub Łączności SP5ZRW ma już pozwolenie na stację okolicznościową 3Z100HP działającą przez cały pierwszy kwartał 2010 r.
HKŁ SP1ZCV ze Szczecina też zgłasza że będzie w naszej sprawie działał
HKŁ SP9ZBC z Tarnowa też się zgłosił
równo tydzień mija od mojej rozmowy z sekretariatem Z-cy Naczelnika w sprawie obchodów 100 lecia Harcerstwa Polskiego organizowanego przez harcerskich łącznościowców i próby umówienia się z druhem Naczelnikiem w tej sprawie i nic żadnej odpowiedzi. Widocznie GK ma ważniejsze sprawy niż imprezy specjalnościowe łączności harcerskiej-my to rozumiemy ale - PRZYKRO -nam że nie ma żadnej odpowiedzi czy informacji. A wystarczyło by przekazać przez sekretariat: "nie mam czasu skontaktuję się jak będę mógł powodzenia w działaniu"
zamiast zakladac zla wole zastepcy naczelnika, ktory nie ma specjalnie wiele powodow, aby sie spotykac z kims w sprawie specjalnosci bo to nie jego obszar, moze warto poczytac chocby pierwsza strone zhp.pl - wtedy bys zrozumial, ze wszyscy czlonkowie GKi spotykaja sie z najwazniejszymi osobami i instytuacjami w kraju przekazujac Betlejemskie Swiatlo Pokoju i ze jest to akcja pochlaniajaca niewiarygodnie duzo czasu w ciagu dnia, popoludniami i wieczorami.
Poza tym czas bezposrednio po zjezdzie ZHP i przed swietami jest kiepskim czasem na spotkania dotyczace dzialan, ktore nie sa bardzo nagle. Oczywiscie zakladam, ze skoro chcesz sie spotkac z naczelnikiem to na pewno przeslales jemu, badz na ten sekretariat, z ktorym rozmawiales przynajmniej zalozenia swojego pomyslu opracowane i gotowe do przedyskutowania - jesli tak, to pewnie niedlugo otrzymasz odpowiedz od czlonka GKi odpowiedzialnego za program czyli hm. Emili Kulczyk.
Aby jednak przyspieszyc cala sprawe jako czlonek GK ZHP, ktory cos wie o specjalnosciach chetnie sie wlacze w sprawe - poprosze wiec o to opracowanie przedsiewziecia, ktore pewnie przeslales do naczelnika Budzinskiego.

pozdrawiam serdecznie i czekam na mail
R. Bednarczyk
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

SP6NIC
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: SP6NIC » 22 gru 2009, 20:57

Witam. Z tej strony kłania się klub SP6ZDA z Wrocławia. Również będziemy pracować w okresie od 1.01.10 do 15.03.10 pod znakiem HF100ZHP. Pozwolenie już posiadamy. QSL są przygotowywane, projektowane. W lutym mamy zamiar wziąść udział w rajdzie harcerskim w Głuchołazach i zapoznać szersze grono harcerek i harcerzy z naszą specjalnością. Radiostacje, praca na pasmach, przesyłanie telegramów, łowy na lisa itp W roku 2010 zamierzamy pracować jeszcze pod dwoma znakami okolicznościowymi. Jeden z okazji 90 rocznicy bitwy pod Zadwórzem a drugi z okazji 35 lecia naszego klubu. Wesołych Świąt! 73! Czuwaj Marek sp6nic

sq5vja
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 22 gru 2009, 21:47

rafal bednarczyk pisze:zamiast zakladac zla wole zastepcy naczelnika, ...
Druhu Rafale po raz kolejny zwraca mi Druh uwagę (poprzednio w sprawie JOTA) na moje posty na forum.
Ja nie chcę zarzucać komukolwiek złej woli ale liczę na pomoc ze strony władz. Moim zdaniem władze naszego Związku są dla nas a nie my dla władz. Napisał Druh mi już kiedyś, że jak chce się robić imprezę (JOTA) to się nie ogląda na innych (władze) tylko robi swoje i ma druh w tym sporo racji ale przy tym sposobie myślenia mamy właśnie taką sytuację z harcerską łącznością jaką mamy czyli kluby harcerskie nie oglądają się na władze ZHP tylko robią swoje ale też w związku z tym się ucywilniają bo tak jest w wielu przypadkach mają większe (jak nie całkowite) oparcie w Oddziałach Terenowych Polskiego Związku Krótkofalowców niż w ZHP. i robiąc swoje chcą to robić tylko na swój osobisty rachunek.
Ja osobiście współpracuję - koresponduję z Klubami w Kraju i staram się jak mogę aby nasze harcerskie kluby istniały i zaistniały. Wiele klubów działa na rzecz ZHP i super ale w końcu okazuje się że nie mają żadnego oparcia nie tylko w macierzystych władzach (Hufca, Chorągwi) ale też w GK. I o to mi właśnie chodzi. Dziękuję Druhowi Czesławowi za post (właśnie na taką informację oczekiwałem) i informuję że wysłałem informację na wskazane adresy.
Dziękuję Druhowi Markowi za informację o działaniach SP6ZDA (na was zawsze można liczyć) proszę o przesłanie kontaktów do mnie na e mail inspektorat@sp5zip.pl a namiar na mnie uzyska Druh na stronie www.sp5zip.pl to się wymienimy założeniami
czuwaj Jarek SQ5VJA
Ostatnio zmieniony 22 gru 2009, 21:48 przez sq5vja, łącznie zmieniany 1 raz.

Ponury
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ponury » 04 sty 2010, 14:07

Witam

Przepraszam ale chyba zapomnieliśmy o ważnych rzeczach. Rozumiem stacje okolicznościowe z okazji 100 lecia sam wraz z klubem wystawię stację S0100HP.
Wydaje mi się jednak że zapomniano o tradycjach Harcerskiej Łączności Służbowej. Ja pamiętam jeszcze COŁ w Łosicach. Drodzy Druhowie w Krakowie nie tylko stacje okolicznościowe ale i łączność służbowa będzie potrzebna. Czy któryś z klubów rozpatrywał możliwość budowy węzła łączności i zabezpieczenia zlotu. Za chwile padną zarzuty że brak sprzętu że brak możliwości, ale wydaje mi się osobiście że nasze kluby wspólnie potrafią i mają sprzęt żeby to zrobić profesjonalnie. I właśnie taką służbą i tym co potrafimy zrobić z niczego zachęcimy młodych ludzi do drużyn łączności i do naszych klubów.
Mam wrażenie że dlatego jesteśmy tak a nie inaczej traktowani gdyż zamknęliśmy się w klubach. A nikt z zewnątrz przychodząc do nas nie rozumie tego co robimy, natomiast taka służba będzie widoczna i zwróci uwagę na to że Harcerska Łączność to nie tylko zabawa to służba która może się przydać nie tylko samym Harcerzom.
pwd Wojciech Tusiński HR
Nemo me impune lacessit

sq5vja
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 12 sty 2010, 14:14

Powstała nowa strona pod adresem: http://sn100hp.waw.pl na której znajdują się informacje dotyczące dyplomu oraz aktywności stacji okolicznościowych pracujących z okazji 100 lecia Harcerstwa Polskiego. Jak widać nasza akcja dyplomowa z Chorągwianej staje się nie tylko ogólnopolską ale międzynarodową, dzięki włączeniu się Krzysztofa z radioklubem G0ZHP z Londynu.

sq5vja
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 25 kwie 2010, 21:32

ODPOWIED¬ NA POST DRUHA RAFAŁA BEDNARCZYKA "zamiast zakladac zla wole zastepcy naczelnika, który nie ma specjalnie wiele powódow, aby sie spotykać z kims w sprawie specjalnosci bo to nie jego obszar, BęDZIE PO ZAKOńCZENIU NASZEJ AKCJI na stronie www.sn100hp.waw.pl czyli w sprawie stosunku GK ZHP do inicjatyw jednostek harcerskich, czyli jak władza harcerska ustosunkowuje się do podstawowych jednostek organizacyjnych ZHP i jaki mają lekceważący do nich stosunek
Ostatnio zmieniony 26 sie 2010, 21:37 przez sq5vja, łącznie zmieniany 1 raz.

sq5vja
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 20 lis 2010, 22:50

Usunięto Post Ze Względu Na Działania Sprzeczne Z Obecną Polityką Zhp
Ostatnio zmieniony 20 lis 2010, 22:51 przez sq5vja, łącznie zmieniany 1 raz.

sq5vja
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 02 maja 2011, 21:16

zakończono
Ostatnio zmieniony 03 maja 2011, 07:01 przez sq5vja, łącznie zmieniany 1 raz.

gocek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: gocek » 24 paź 2011, 20:53

sq5vja pisze:Usunięto Post Ze Względu Na Działania Sprzeczne Z Obecną Polityką Zhp
Fajnie cenzurka jak z PRL-u widać autor miał czelność krytyki I sekretarza to znaczy władz harcerzy pewnie już siedzi w Łagrze
Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, 20:54 przez gocek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Łączność”