Szkolenia Lotnicze i nie tylko

forum harcerskich drużyn lotniczych
ODPOWIEDZ
Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 23 maja 2011, 17:38

Stowarzyszenie „ Sięgać za Horyzont” w partnerstwie z referatem Specjalności HSG Chorągwi Białostockiej, Szczepem ZHP Sejny i 166 BDSH „ ZADYMA” oraz Suwalską Szkołą Lotniczą w oku 2011 organizuje następujące szkolenia specjalnościowe na które zaprasza harcerzy, wędrowników i instruktorów.

Kurs spadochronowy Static LINE - ilość miejsc 25
- koszt 500 zł (nie obejmuje kosztów badań lotniczych)
- termin 22-24 lub do wyboru 29-31 lipca
Skoki możliwe dla osób od 14 roku życia za zgodą i uczestnictwem prawnych opiekunów na Litwie.
- zgłoszenia do dnia 15 czerwca 2011r.

Kurs AFF – ilość miejsc 7
- koszt 1600 zł (nie obejmuje kosztów badań lotniczych)
- termin wstępny 29 lipca – 4 sierpnia (ostateczny podamy do dnia 30 maja)
- zgłoszenia do dnia 15 czerwca 2011r.

Kurs paralotniowy – ilość miejsc 10
- koszt 500 zł ( nie obejmuje kosztów badań lotniczych)
- termin wstępny 1-7 sierpnia ( ostateczny podamy do dnia 30 maja)
-zgłoszenia do dnia 15 czerwca 2011r.

Kurs na licencję PPL(A) – ilość miejsc 3
- koszt 18000zł (obejmuje szkolenie teoretyczne i praktyczne nie obejmuje kosztu badań II klasy i kosztów egzaminacyjnych).
- termin do ustalenia indywidualnie

Kurs szybowcowy na III klasę – ilość miejsc 5
- koszt 1400zł (obejmuje szkolenie teoretyczne i praktyczne, nie obejmuje badań lotniczych II kl)
- termin od marca 2012. (na ten ok. już są zajęte miejsca)

Kurs Kształcenia Liderów - obóz szkoleniowy dla liderów i członków drużyn specjalnościowych a zwłaszcza specjalności obronnej i HSG – ilość miejsc 30
- koszt 500 zł
- termin 12-21 sierpnia
- miejsce baza harcerska nad jez Garbaś koło Suwałk.
- zgłoszenia do dnia 17 czerwca 2011r

Kurs płetwonurkowy P2 wraz z szkoleniem na nitox i suche skafandry – ilość miejsc 6
- koszt 900 zł (wymagamy badań lekarskich (mogą być lotnicze III lub II kl) oraz uprawnień P2 z minimum 20 nurkowaniami)
- termin 23-31 sierpnia
- miejsce szkolenia Jezioro Hańcza.
- zgłoszenia do dnia 10 czerwca 2011r.

Wszystkie szkolenia lotnicze odbędą się na terenie lotniska w Suwałkach.
Osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami proszę o kontakt mailowy :
siegac.za.hoyzont@gmail.com lub szczep.zhp.sejny@gmail.com
oraz telefonicznie Mariusz Smoliński tel: 505 520 396
Ostatnio zmieniony 23 maja 2011, 17:49 przez Mario, łącznie zmieniany 1 raz.

Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 31 maja 2011, 15:10

Uwaga cena za PPL(A) jest podana błędnie. Właściwa odpłatność od czynnych wędrowników lub instruktorów ZHP wynosi 15000zł.

p1ter
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: p1ter » 21 cze 2011, 16:16

Szkoda, że wcześniej nie wchodziłem na forum są jeszcze wolne miejsca ?
phm.Piotr Gryziak HO
- członek Inspektoratu Lotniczego
Chorągwi Gdańskiej

Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 25 cze 2011, 19:04

Uwaga!!!

Zostały jeszcze wolne miejsca na niektóre kursy:
7 miejsc na skoki Static Line
5 miejsc na paralotnię
7 miejsc na obóz KKL
1 miejsce na PPL(A)
2 miejsca na P2,nitrox i suchar

Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 12 wrz 2011, 16:42

Uwaga!!! w dniach 1-2 października planujemy ponowne szkolenie spadochronowe SL (teoria i 3 skoki) jest jeszcze wolne 9 miejsc koszt 600 zł osoby chętne proszę o zgłoszenia na maila szczep.zhp.sejny@gmail.com

hajdi
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hajdi » 17 wrz 2011, 18:11

Czuwaj . Miałem okazje być uczestnikiem na kursie AFF.Kurs odbył się 01-07.08.2011 na terenie lotniska Częstochowa – Rudniki, szkolenie zorganizowało Stowarzyszenie „Sięgnąć za horyzont” oraz harcerze z Chorągwi Białostockiej. Po zaliczeniu szkolenia naziemnego skoczkowie wykonali minimum siedem skoków, w tym jeden samodzielny. Każdy ze skoków stanowił kolejny etap szkolenia i podlegał zaliczeniu kolejnych zadań w czasie skoku (przemieszczenie się, obroty, salta, postępowanie po otworzeniu spadochronu itp.) Wysoki poziom szkolenia zapewniła profesjonalna kadra instruktorska, która bardzo zaangażowała się w rozwój i bezpieczeństwo adeptów swobodnego spadania . Chciałbym podziękować dh.Mariuszowi za starania i zorganizowanie tego kursu. Było super i poleca, każdemu kto by chciał spróbować. skoków spadochronowych. Zainteresowanych zapraszam do obejrzenia filmu na stronie 77 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej z Żyrardowa http://www.77mdh.pl/index.php/zhp-spadochron-hajdi

matusiak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matusiak » 17 wrz 2011, 21:16

Hej widzę że dh Mariusz zaopatruje chętnych na skoki spadochronowe w całej Polsce =D Ja dzięki niemu i Stowarzyszeniu "Sięgac za horyzont" miałam możliwośc wzięcia udziału w szkoleniu spadochronowym na lotnisku w Rzeszowie - Jasionce, co było mega fajne, bo mieszkam całkiem niedaleko, i nie musiałam szukac jakiegoś specjalnego kursu. Mój instruktor spadochronowy i dh Mariusz świetnie się dogadali w kwestii szkolenia, więc ja mogłam się całkiem oddac przyjemności skakania. Wszystko bardzo profesjonalnie i na piątkę więc polecam naprawdę każdemu =) pozdrawiam

Vasyl
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Vasyl » 25 wrz 2011, 12:19

Witam. Dzięki Stowarzyszeniu "Sięgac za horyzont" miałem okazję ukończyć kurs AFF. Kurs ten planowałem od 5 lat i przez te 5 lat nie znalazłem, żadnej propozycji która choć w małym stopnie zmniejszyłaby jego koszty. Dzięki Stowarzyszeniu i dh. Mariuszowi spełniłem jeden ze swoich życiowych celów oraz pierwszy raz od 5 lat uwierzyłem że ZHP ułatwia udział w kursach specjalistycznych. Mam nadzieję, że podobna akcja szkoleniowa będzie miała również miejsce w przyszłym roku, bo już dziś zaproponowałem moim ludziom żeby zbierali pieniądze na przyszłoroczne kursy. Wszystkim zainteresowanym gorąco polecam kursy organizowane przez dh. Mariusza i Stowarzyszenie "Sięgać za horyzont" i do zobaczenia na przyszłorocznych kursach :)

Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 10 paź 2011, 19:26

Chciałem pochwalić tu pogratulować wszystkim harcerzom biorącym udział w naszych szkoleniach , po tegorocznym sezonie mamy:
- 2 nowych harcerzy pilotów samolotowych z licencją PPL (A),
- 8 nowych harcerzy pilotów III klasy szybowcowej,
- 10 harcerzy skoczków po kursie AFF
- 30 harcerzy skoczków po static line

Gratuluję !!! do zobaczenia na błękitnym niebie:-)
Ostatnio zmieniony 10 paź 2011, 19:38 przez Mario, łącznie zmieniany 1 raz.

cdx
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cdx » 14 paź 2011, 11:21

Rozumiem że w przyszłym roku akcja szkoleniowa również się odbędzie? Bo z Olsztyna byłoby paru chętnych :D
PS: Czy na ten rok jest jeszcze coś planowane?

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 14 paź 2011, 13:14

Mario pisze:Chciałem pochwalić tu pogratulować wszystkim harcerzom biorącym udział w naszych szkoleniach , po tegorocznym sezonie mamy:
- 2 nowych harcerzy pilotów samolotowych z licencją PPL (A),
- 8 nowych harcerzy pilotów III klasy szybowcowej,
- 10 harcerzy skoczków po kursie AFF
- 30 harcerzy skoczków po static line
A czy Inspektorat Lotniczy może liczyć na wykaz (imię, nazwisko, hufiec, odbyty kurs) ?

Po prostu chciałbym za 2 lata móc sprawdzić czy z tego kursu został jakiś ślad w drużynach.
Czy też że był to tylko "kwiatek do kożucha".

Mario pisze:Gratuluję !!! do zobaczenia na błękitnym niebie:-)
NA błękitnym niebie to pewnie się nie spotkamy, no chyba ze zimą, bo wtedy termiki raczej nie będzie ;-)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 16 paź 2011, 19:48

Co do pilotów szybowcowych i samolotowych to wszyscy są z Hufca Suwałki, Szczep Sejny drużyna Wataha tj moi harcerze. Co do osób skaczących to w wolnej chwili podeślę listę. Też bardzo bym chciał aby te szkolenia nie były strzałem w płot tylko czymś co zaowocuje na przyszłość a i może przyczyni się w jakiś sposób do realnego wzmocnienia i rozpropagowania pracy w specjalnościach.

ps. pisząc do zobaczenia na błękitnym niebie miałem na myśli ogólnie do zobaczenia w przyszłości na niebie:-)
Swoją drogą dziś w Suwałkach mieliśmy piękne niebo latałem Puchaczem i miałem noszenia 2-3m/s więc nieco się powykręcało:-)

Co do Olsztyna to polecam odwiedzić wasze lotnisko Aeroklubowe i skontaktować się z Januszem Bogdanowiczem (szef szkolenia lotniczego). Powiedzcie, że jesteście harcerzami i chcecie zacząć podniebną przygodę... Zrobiłem Wam (harcerzom z Olsztyna) u niego trochę dobrej roboty;-) więc jak powiecie mu, że jesteście skierowani przez Mariusza z Sejn to powinno być z górki.

Co do przyszłorocznej akcji szkoleniowej to niestety nie potrafię powiedzieć jak będzie, ja chęć i wolę mam, ale niestety są tacy co jej nie mają - chyba???. Ale to już polityka...
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 20:09 przez Mario, łącznie zmieniany 1 raz.

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 28 sty 2012, 21:50

Mario pisze:Co do pilotów szybowcowych i samolotowych to wszyscy są z Hufca Suwałki, Szczep Sejny drużyna Wataha tj moi harcerze. Co do osób skaczących to w wolnej chwili podeślę listę. Też bardzo bym chciał aby te szkolenia nie były strzałem w płot tylko czymś co zaowocuje na przyszłość a i może przyczyni się w jakiś sposób do realnego wzmocnienia i rozpropagowania pracy w specjalnościach.
To co z tą "wolną chwilą" ? ;-))

P.S.
Przyślij mi także listę pilotów.

P.S. 2
Oczywiscie na:

lotnictwo@zhp.pl
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Lotnictwo”