I ranking polskich schronisk górskich. Zwyciężyło Schron

forum harcerskich drużyn turystycznych
turystyka.zhp.pl
ODPOWIEDZ
SeFer
Starszy użytkownik
Posty: 225
Rejestracja: 11 lis 2003, 01:01
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 06 sie 2009, 02:14

http://npm.pl/index.php?action=site&pid=160&id=66

I ranking polskich schronisk górskich. Zwyciężyło Schronisko Przegibek
Najlepszym górskim schroniskiem w Polsce zostało Schronisko na Przełęczy Przegibek w Beskidzie Żywieckim. Takie są wyniki pierwszego w Polsce "Rankingu schronisk górskich" przygotowanego przez redakcję Magazynu Turystyki Górskiej "n.p.m.".


Przez jedenaście miesięcy ocenione zostały 64 obiekty, które formalnie podlegają PTTK.

Członkowie redakcji oraz współpracownicy od 1 sierpnia 2008 do 30 czerwca 2009 roku sprawdzili niemal wszystkie obiekty, które są własnością PTTK. Oceniali panujące tam warunki i przestrzeganie zasad zawartych w regulaminie. Działali według popularnej metody "mystery shopping", czyli nie ujawniając powodu wizyty, przyglądali się zachowaniu obsługi i efektom jej pracy. Oceniali warunki noclegowe, sanitarne, wyżywienie oraz samą atmosferę schroniska.

Zwycięskie schronisko na Przełęczy Przegibek nie jest luksusowym hotelem z łazienkami w pokojach, ale skromnym i zadbanym obiektem, który skutecznie łączy starą atmosferę górskiego schroniska z komercyjnymi wyzwaniami, jakie stoją dziś przed wszystkimi gospodarzami.

- Schronisko jest moim domem, a chyba każda gospodyni chce, by jej dom był przytulny, więc staram się jak umiem. O schronisko dbam jak o własny dom - mówi Anna Front, gospodarz zwycięskiego schroniska.

Drugie miejsce w naszym rankingu zajęła Bacówka PTTK na Rycerzowej (Beskid Żywiecki), trzecie obiekt pod Bereśnikiem (Beskid Sądecki), czwarte Schronisko pod Łabskim Szczytem (Karkonosze), a piąte Andrzejówka (Góry Kamienne). Na czarnej liście znalazły się: Bacówka pod Trójgarbem (Góry Wałbrzyskie), Schronisko na Połoninie Wetlińskiej (Bieszczady), Równica (Beskid Śląski), Kremenaros w Ustrzykach Górnych (Bieszczady) i obiekt na Stogu Izerskim (Góry Izerskie).

Jakie wnioski płyną z rankingu? Zdarza się, że w najgorszych obiektach nie ma wody, przyjmuje pijana obsługa, gospodarze nie chcą przyjąć turystów na noc, choć mają taki obowiązek, żeby o drakońskich cenach za jedzenie już nie wspominać. Ranking schronisk górskich będzie publikowany na łamach "n.p.m." co dwa lata. W sierpniowym numerze magazynu pojawi się szczegółowa klasyfikacja 64 schronisk i bacówek.
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIęDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|SZKOLENIA LAWINOWE

Góra idzie do Ciebie??Nie jesteś Mahometem??... Uciekaj! To lawina!

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Turystyka”