PYTANIA DO ZESPOLU IDT GK ZHP

forum harcerskich drużyn turystycznych
turystyka.zhp.pl
SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 01 cze 2007, 23:52

michał288 pisze:P.S1 - Matei - wybierz się trochę bardziej na wschód w Beskid Niski
Jak zwykle polecam bazę naszego SKPG Kraków w Radocynie, fajnie choć tłoczno jest na Magurze Małastowskiej. Obowiązkowo Nieznajowa(cała dolina jest na sprzedaż i juz niedługo może tam coś wyrosnąć) oraz bardzo mało znane lecz przepiękne miejsce -Jasiel- jest na fotkach ,ale mało http://picasaweb.google.co.uk/jaceksefer/Knury2003
Ostatnio zmieniony 01 cze 2007, 23:52 przez SeFer, łącznie zmieniany 1 raz.
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIęDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|SZKOLENIA LAWINOWE

Góra idzie do Ciebie??Nie jesteś Mahometem??... Uciekaj! To lawina!

Paweł
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Paweł » 21 sie 2007, 00:56

jak to miło sobie poczytać rozmowy na poziomie... Druhowie... o co te kłótnie??

Referat nie działa prawidłowo, to fakt. Ludzie, którzy go tworzą, tworzą go tylko dla siebie, pewnei też fakt. Jednak to nie znaczy,że Ci którzy chcą nie mogą sie dalej sami rozwijać i nie ważne czy pojadą w okolice swojego domu, w polskie czy szwajcarskie góry, nad morze czy w bunkry... a może tip po europejsckih stolicach. niezapominajmy, że turystyka to sposób na zycie nie ważne dokąd się jedzie i co sie robi (wędruje, zwiedza muzea czy poznaje ludzi). Wazne, żeby to robić z pasji i miłości do tego hobby. A jak przy okazji uda się pokazać innym jakie to fajny to super, a może sie myle??

Dlatego nie rozumiem skad te uniesienia...

A co do kursów itd. niestety dążymy do formalizacji i biurokracji. Bez papierka twój obóz to nie był obóz, bo nie masz organizatora turystyki, i nie ważne, ze bawiłeś sie dobrze a ludzie, którzy z toba byli spędzili najlepsze 2 tygodnie w życiu właśnie na twoim wyjeździe.

Róbmy swoje i czerpmy z tego radość, a może przy okazji znajdą się ludzie, którzy będą chcieli pomóc...
szczep harcerski im. R. Traugutta
Hufiec Łódź-Polesie

michał288
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michał288 » 21 sie 2007, 13:45

Paweł.
Co prawda się nie unosiłem, ale to co napisałeś może być powodem tychże "uniesień".
-"referat nie działa prawidłowo" -
Ja jestem na tyle stary i doswiadczony że poradzę sobie z tematem turystyki w szerokim zakresie - znajdęp otrzebne kursy w lecie i w ciągu roku.
Zabiorę kadrę szczepową nie tylko na "wycieczki piesze po okolicy" , wyślę dzieciaki
na rozwój do pomocy w organizacji imprez w ramach PTTK.
- Ale to JA - stary....
A co ma zrobić młody "zielony " drużynowy ?

Czasem myślę, że w temacie turystyki lepiej założyć uczniowski- harcerski klub turystyczny i w ramach niego działać po harcersku - wsparcie lepszeze strony organizacji (tam to są XXXXXXXX :) ) , przepisów jakby lżej... i nie ma polityki .

Ale to temat rzeka - a gadaniem niewiele się zrobi, więc "róbmy swoje" - sami .

Tylko poco w takim razie referat ?

matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 22 sie 2007, 08:38

Macie rację. Róbmy swoje;] A referat poco?- żeby był i... "wyglądał";)
pozdrawiam;]
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana- Szolc Rogozińskiego

dresu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dresu » 22 sie 2007, 10:56

żeby pomagał .........
14 GDH ,,Szarotka'' im. A. Powiecki
http://www.14gdh.gliwice.zhp.pl

raczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: raczek » 24 sie 2007, 15:39

Paweł pisze:jak to miło sobie poczytać rozmowy na poziomie... Druhowie... o co te kłótnie??

Referat nie działa prawidłowo, to fakt. Ludzie, którzy go tworzą, tworzą go tylko dla siebie, pewnei też fakt. Jednak to nie znaczy,że Ci którzy chcą nie mogą sie dalej sami rozwijać i nie ważne czy pojadą w okolice swojego domu, w polskie czy szwajcarskie góry, nad morze czy w bunkry... a może tip po europejsckih stolicach. niezapominajmy, że turystyka to sposób na zycie nie ważne dokąd się jedzie i co sie robi (wędruje, zwiedza muzea czy poznaje ludzi). Wazne, żeby to robić z pasji i miłości do tego hobby. A jak przy okazji uda się pokazać innym jakie to fajny to super, a może sie myle??

Dlatego nie rozumiem skad te uniesienia...

A co do kursów itd. niestety dążymy do formalizacji i biurokracji. Bez papierka twój obóz to nie był obóz, bo nie masz organizatora turystyki, i nie ważne, ze bawiłeś sie dobrze a ludzie, którzy z toba byli spędzili najlepsze 2 tygodnie w życiu właśnie na twoim wyjeździe.

Róbmy swoje i czerpmy z tego radość, a może przy okazji znajdą się ludzie, którzy będą chcieli pomóc...
Czuwaj!!!

Cóż widze, że druh jak druh potrafi wiele napisac a sama nic nie robi. Mogę sie nawet założyć, że nie braleś na siebie żadnej poważniejszej funkcji na poziomie ogólnopolskim... referat działa i bedzie działał. Nawet był na kielcach jesli moge wspomniec - tylko trzeba umieć szukać.

Referatu nie tworzymy tylko dla siebie najlepiej jakby sie wypowiedziała sama szefowa, która jest zajęta non-stop. Już nie wspomne o wakacjach w których każdy z nas wyjechal dość daleko i cos orgnizował (bedac bez internetu, telefonu itp) wiec co tu dodac.

Odnosnie kursów i biurokracji - oczywiscie ja jej sam nie uchwalam, wiec jesli już to zapraszam do kontaktu z sejmem RP itp.

PS wspomne tylko ze każdy z nas tak samo jak druh prowadzi jakis zastep, drużyne lub szczep wiec tak samo mamy malo czasu...

Czuwaj
hm. Tomasz Raatz
Inspektorat Drużyn Turystycznych GK ZHP
Wiceprezes HKT "Azymut" w Swarzędzu

raczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: raczek » 24 sie 2007, 15:42

dresu pisze:żeby pomagał .........
Czuwaj

... no właśnie pomagał, ale widzę że nikt z dryhów sie nie pofatygował o pomoc tylko pisze ze inspektorat nie dziala jak powinien :/ jest to z waszej strony nie zrozumiale!!!

Czuwaj
hm. Tomasz Raatz

raczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: raczek » 24 sie 2007, 15:45

matei pisze:Macie rację. Róbmy swoje;] A referat poco?- żeby był i... "wyglądał";)
pozdrawiam;]
... no referat referatem ... w Wielkopolsce także jest i czy dziala... tego ja raczej nie wiem.
Prosze sie z nimi skontaktować, może cos ciekawego robią !!! tylko o tym nikt nie wie..

Czuwaj
hm. Tomasz Raatz

raczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: raczek » 24 sie 2007, 15:57

michał288 pisze:Paweł.
Co prawda się nie unosiłem, ale to co napisałeś może być powodem tychże "uniesień".
-"referat nie działa prawidłowo" -
Ja jestem na tyle stary i doswiadczony że poradzę sobie z tematem turystyki w szerokim zakresie - znajdęp otrzebne kursy w lecie i w ciągu roku.
Zabiorę kadrę szczepową nie tylko na "wycieczki piesze po okolicy" , wyślę dzieciaki
na rozwój do pomocy w organizacji imprez w ramach PTTK.
- Ale to JA - stary....
A co ma zrobić młody "zielony " drużynowy ?

Czasem myślę, że w temacie turystyki lepiej założyć uczniowski- harcerski klub turystyczny i w ramach niego działać po harcersku - wsparcie lepszeze strony organizacji (tam to są XXXXXXXX :) ) , przepisów jakby lżej... i nie ma polityki .

Ale to temat rzeka - a gadaniem niewiele się zrobi, więc "róbmy swoje" - sami .

Tylko poco w takim razie referat ?
Czuwaj

Zwracam uwagę abyśmy sie tak nie wypowiadali tym bardziej, że te forum jest ogólnopolskie i każdy kto chce może pisać - ale z dystansem i bez takich

Czuwaj
hm Tomasz Raatz

dresu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dresu » 24 sie 2007, 16:41

raczek pisze:... no właśnie pomagał, ale widzę że nikt z dryhów sie nie pofatygował o pomoc tylko pisze ze inspektorat nie dziala jak powinien :/ jest to z waszej strony nie zrozumiale!!!
Parę postów wyżej są moje pytania, sam druh wyciął mój wątek na temat żywności na obozach wędrownych.
A oprócz tego jako inspektorat nie daliście niczego sensownego dla drużynowych do działania, oprócz promocji działań z innych organizacji.
Więc chyba mogę mieć pretensje.................

P.S. jeszcze dodatkowo się zapytam czy ktoś z IDT konsultował nowe instrukcje specjalnościowe dotyczące turystyki ?????
Ostatnio zmieniony 24 sie 2007, 16:47 przez dresu, łącznie zmieniany 1 raz.
14 GDH ,,Szarotka'' im. A. Powiecki
http://www.14gdh.gliwice.zhp.pl

matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 24 sie 2007, 21:42

raczek pisze:
matei pisze:Macie rację. Róbmy swoje;] A referat poco?- żeby był i... "wyglądał";)
pozdrawiam;]
... no referat referatem ... w Wielkopolsce także jest i czy dziala... tego ja raczej nie wiem.
Prosze sie z nimi skontaktować, może cos ciekawego robią !!! tylko o tym nikt nie wie..

Czuwaj
hm. Tomasz Raatz
Na pewno robią. Ale szkoda, że większość z nas o tym nic nie wie! To jest właśnie błąd. Przepływ informacji- to podstawa. Dlaczego np. nic nie wiemy o jakichś ogólnopolskich imprezach turystycznych czy coś w tym stylu?? Ja się o tym dowiaduję z travelpolska i z innych znanych źródeł lub z plakatów. Szkoda że nie od Was- tylko to mi leży na sercu.
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana- Szolc Rogozińskiego

raczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: raczek » 28 sie 2007, 12:20

dresu pisze:
raczek pisze:... no właśnie pomagał, ale widzę że nikt z dryhów sie nie pofatygował o pomoc tylko pisze ze inspektorat nie dziala jak powinien :/ jest to z waszej strony nie zrozumiale!!!
Parę postów wyżej są moje pytania, sam druh wyciął mój wątek na temat żywności na obozach wędrownych.
A oprócz tego jako inspektorat nie daliście niczego sensownego dla drużynowych do działania, oprócz promocji działań z innych organizacji.
Więc chyba mogę mieć pretensje.................

P.S. jeszcze dodatkowo się zapytam czy ktoś z IDT konsultował nowe instrukcje specjalnościowe dotyczące turystyki ?????
Witam

Co do konsultacji o nowe instrukcje specjalnosciowe dotyczace turystyki to raczej sa dostępne na stronie zhp http://dokumenty.zhp.pl/download_7/gkd95spe.pdf (ogólne).

a co do tematu żywności sam regulamin mówi za siebie (nie po to on jest stworzony aby był!!)

Czuwaj
hm Tomasz Raatz

raczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: raczek » 28 sie 2007, 12:26

matei pisze:
raczek pisze:
pozdrawiam;]

Czuwaj
hm. Tomasz Raatz
Na pewno robią. Ale szkoda, że większość z nas o tym nic nie wie! To jest właśnie błąd. Przepływ informacji- to podstawa. Dlaczego np. nic nie wiemy o jakichś ogólnopolskich imprezach turystycznych czy coś w tym stylu?? Ja się o tym dowiaduję z travelpolska i z innych znanych źródeł lub z plakatów. Szkoda że nie od Was- tylko to mi leży na sercu.
Witam

No czasami tak jest że informacje docierają do nas bardzo poźno, ale jak juz pisałem o Referacie Wielkopolskim to podaję strone http://www.turystyka.zhp.wlkp.pl/. Może za jakiś czas sie coś tam pojawi.

Czuwaj
hm. Tomasz Raatz

Paweł
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Paweł » 30 paź 2007, 17:55

miło, że druh podaje linka do zespołu chorągwianego. Ale nasuwa mi się jedno pytanie: Gdzie tak naprawde dh działa. czy w chorągwi czy GK?? Bo mam wrażenie, że zapomina druh o miejscu swojej obecnej służby (mogę się mylić pozostawiam to pytanie do odpowiedzi przed własnym sumieniem).

Jeśli chodzi o to co robię i gdzie robię, to zdradzę, że działam an tyle na ile starcza mi czasu i możliwości nie zapominając o własnym życiu. A przede wszystkim nie podjąłem się czegoś, czego nie mogę prowadzić lub realizować. Osoby, które ze mną pracują i którymi kieruje wiedzą jak się ze mną pracuje i zgadzają się na to.

Napisał druh, że nie tworzycie referatu dla siebie. Ale my, którzy patrzymy na to spoza tej struktury takie mamy wrażenie. Czujemy się zapomniani, jak gdyby referat żył dla samego bycia, a nie by wspierać drużyny, czy kluby turystyczne. Ja prowadząc klub turystyczny po ponad roku nie mam już po co wchodzić na stronę inspektoratu, czy pisać do jego czlonków, bo mam wrażenie, że i tak nie znajdę czy nie uzyskam szukanej odpowiedzi. I to jest przykre. Mam nadzieję, że jestem jedyny w tym przekonaniu, bo jeśli nie to mozna się zastanawiać nad sensem istnienia tego referatu w obecnej formie,.

A pisze, to nie dlatego, żeby druha poraz kolejny "ukuć" i rozpętać nowy potok bezsensownych postów. Ale dlatego, żeby zwrócić Waszą uwagę, na to, że ludzie i środowiska dla których jesteście nie widzą satysfakcji z posiadania referatu w GK, nie czują możliwości pomocy z Waszej strony. A ciągłe odpowiadanie że "nie prawda", "robimy to dobrze, dla was"... są coraz bardziej bezsensowne, bo ludzie widzą i oceniają, a potem wyciągają wnioski...

a zawsze jest warto nad sobą pracować, szczególnie jak się jest instruktorem - wzorem

Pozdrawiam ciepło!!
Hufiec Łódź-Polesie

Paweł
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Paweł » 30 paź 2007, 17:58

a tak, własnie sprawdziłem, nie jest druh w referacie, przynajmniej oficjalnie, ale nie wierzę w słaby kontakt z referatem sądząc po opisie pod nickiem ;)
Hufiec Łódź-Polesie

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Turystyka”