INNE PYTANIA I WĄTKI TURYSTYCZNE

forum harcerskich drużyn turystycznych
turystyka.zhp.pl
Zablokowany
raczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: raczek » 14 kwie 2007, 23:25

W tym dziale można zamieszczać różne informacje, które nie łamią regulaminu forum oczywiście.
W zwiazku z porządkowaniem forum IDT GK będą powstawały działy tematyczne wiec prosze abyście zamieszczali je w konkretnych działach bo reszta newsów ktore zostana opublikowane w innym miejscu bedą kasowane.

Czuwaj
hm. Tomasz Raatz
Inspektorat Drużyn Turystycznych GK ZHP
Wiceprezes HKT "Azymut" w Swarzędzu

Paweł
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Paweł » 26 kwie 2007, 00:58

druhu. rozumiem pełne zaangażowanie ale po co tworzyć wątki, które nigdy nie ożyją? Według mnie jeśli ktoś będzie miał jakieś pytanie albo wątpliwość to stworzy własy wątek a nie będzie pisał tu. Ale to jest moje prywatne zdanie
szczep harcerski im. R. Traugutta
Hufiec Łódź-Polesie

raczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: raczek » 26 kwie 2007, 10:25

Paweł pisze:druhu. rozumiem pełne zaangażowanie ale po co tworzyć wątki, które nigdy nie ożyją? Według mnie jeśli ktoś będzie miał jakieś pytanie albo wątpliwość to stworzy własy wątek a nie będzie pisał tu. Ale to jest moje prywatne zdanie
Witam
cóż chciałbym aby forum było trochę uporządkowane, nic więcej każdy by znalazł odpowiedz w odpowiednim miejscu bez szukania go po całym forum i odpisywanie innym żeby szukał sobie gdzie indziej itp.

Czuwaj
hm Tomasz Raatz

Paweł
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Paweł » 26 kwie 2007, 13:49

załóżmy, że druh nic nowego nie napisał ale cóż... rozumiem chęć uporządkowania i nawet troszeczkę popieram... ;) mam nadzieję, że to co druh pisał w innych wątkach o porządkowaniu inspektoratu się spełni i uda się "zadziałać".

Powodzenia życzę!
szczep harcerski im. R. Traugutta
Hufiec Łódź-Polesie

raczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: raczek » 30 kwie 2007, 15:10

Paweł pisze:załóżmy, że druh nic nowego nie napisał ale cóż... rozumiem chęć uporządkowania i nawet troszeczkę popieram... ;) mam nadzieję, że to co druh pisał w innych wątkach o porządkowaniu inspektoratu się spełni i uda się "zadziałać".

Powodzenia życzę!
Witam
co do forum to już pewnie wiadomo, ze jestem moderatorem tego działu i będę sie starał pomagać i odpowiadać na pytania. Ale nigdy nie napisałem, że będę porządkował inspektorat :/ bo mogę zrozumieć ze mam wywalić "innych" co nie działają :( a dobrze wiem, że każdy z nas pracuje i stara sie pomagać ile może...

Czuwaj
hm Tomasz Raatz

Kaśka_353
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Kaśka_353 » 29 maja 2007, 23:31

Nie bardzo wiem w którym dziale umieścić to info, bo po uporządkowaniu nie wpisuje się nigdzie, choć jest PORADNICTWO, ale ma przedrostek, więc może źle sugerować, tak więc umieszczam info tu i mam nadzieję, że zainteresowanym uda się do niego dotrzeć...

Zapraszamy do odwiedzenia nowego vortalu turystycznego.
OBÓZ WęDROWNY, ZAGRANICZNY - jak to się robi, jak ułożyć trasę, czy o niczym nie zapomniałem??? Takich pytań jest wiele. Odpowiedź na nie znajdziesz w vortalu http://obozy.wedrownik.net/
Jest to poradnik on-line przygotowany specjalnie z myślą o organizatorach wymienionych form - zawiera porady, propozycje tras, opracowania najważniejszych kwestii, zebrane doświadczenia instruktorów z różnych środowisk.
Zapraszamy do odwiedzenia vortalu tych, którzy organizują obóz w tym roku, aby poszerzyć swoją wiedzę, a wszystkich, którzy interesują sie tematem obozów wędrownych i zagranicznych, ale nie wiedzą "od czego zacząć" do przeczytania i podjęcia inicjatywy - rozpoczęcia organizacji przyszłorocznego obozu już od teraz - na marzenia nigdy nie jest za wcześnie :) Zachęcamy także do dyskutowania, dzielenia się własnymi doświadczeniami i nadsyłania tekstów, opisów tras.
Pozdrawiamy
Zespół wedrownik.net
http://obozy.wedrownik.net/
www.wedrownik.net
phm. Katarzyna Pawkowska
Szczep 353 WDHiGZ "Grań" im. Wandy Rutkiewicz

dresu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dresu » 10 cze 2007, 12:08

Mam takie pytanie, organizując górski obóz wędrowny za granicą, którą instrukcją dotyczącą obozów mam się kierować specjalnościową (organizacja imprez o charakterze specjalnościowym i współpraca zagraniczna) z czy ogólną (HALiZ i współpraca zagraniczna) ????

Jak się ma do tego opinia przewodnika górskiego danego terenu przy zatwierdzaniu obozu ????
14 GDH ,,Szarotka'' im. A. Powiecki
http://www.14gdh.gliwice.zhp.pl

raczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: raczek » 11 cze 2007, 20:56

dresu pisze:Mam takie pytanie, organizując górski obóz wędrowny za granicą, którą instrukcją dotyczącą obozów mam się kierować specjalnościową (organizacja imprez o charakterze specjalnościowym i współpraca zagraniczna) z czy ogólną (HALiZ i współpraca zagraniczna) ????

Jak się ma do tego opinia przewodnika górskiego danego terenu przy zatwierdzaniu obozu ????
Witam

Odpowiem prosto i wyraznie żeby bylo jasno, co do obozu najlepiej kierowac sie instrukcją dotyczącą HALiZ. Jednak czasami warto sie spytać o karty obiektów w których będziecie nocowali, rachunki itp. (warto czasami to mieć w dokumentacji)

Co do opini przewodnika górskiego ... poza terytorium RP jest niepotrzebna.

Czuwaj
hm Tomasz Raatz

SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 12 cze 2007, 01:46

Ja dodam pięć groszy od siebie, do tego co Tomek napisał- opinia nie jest potrzebna, ale dobrze jest popytać i zdobyć ją- nie do papierów(choć w razie awarii może to być przysłowiowy 4literochron), ale dla siebie- zawsze coś ciekawego dowiedzieć się można.
Pytanie nic nie kosztuje.
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIęDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|SZKOLENIA LAWINOWE

Góra idzie do Ciebie??Nie jesteś Mahometem??... Uciekaj! To lawina!

matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 09 lip 2007, 15:43

Poszukuję tanich kwater (najlepiej w jakimś schronisku) z dostępem do kuchni i łazienek w Karpaczu lub w okolicach. Dzięki z góry.
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana- Szolc Rogozińskiego

raczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: raczek » 16 lip 2007, 08:48

matei pisze:Poszukuję tanich kwater (najlepiej w jakimś schronisku) z dostępem do kuchni i łazienek w Karpaczu lub w okolicach. Dzięki z góry.
Witam

podsyłam wykaz i cen schronisk w rejonie Karpacza:
Dom Śląski
POKOJE:
rodzaj ilość cena min cena max
2-osobowe 2
wieloosobowe 15
dodatkowe informacje: nocleg w pokoju 2-osobowym 30-40 PLN, nocleg w pokojach 3-7-osobowych 20-35 PLN, doba pobytowa od 9.30,

W OBIEKCIE:
dodatkowe informacje: obsługa również w języku niemieckim, obiekt położony u podnóża Śnieżki, na wysokości 1400 m n.p.m., na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego; najwyżej położone trasy biegowe (Centrum Narciarstwa Biegowego), narciarstwo zjazdowe, narciarstwo skiturowe, profesjonalni instruktorzy i wykładowcy

GASTRONOMIA:
nazwa obiektu: Restauracja - Pizzeria - Bufet Dom Śląski

dodatkowe informacje: liczba miejsc:150, lokal czynny: 8.00-23.00, liczba dań do wyboru: 40, średnia cena obiadu 13 PLN, koszt całodziennego wyżywienia 35 PLN; organizacja imprez integracyjnych, seminariów, szkoleń, konferencji

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Jaspis
adres: Granitowa 9
58-540 Karpacz - plan miasta
województwo: dolnośląskie
obiekt: schronisko
miejsc:
telefon: 0-75 761-94-42,
pobliskie miejscowości: Karpacz (dolnośląskie, Góry)

Schronisko Szwajcarka
adres: Karpniki
58-500 Jelenia Góra
województwo: dolnośląskie
obiekt: schronisko
miejsc:
telefon: 066 245-27-70,
pobliskie miejscowości: Karpacz, Jelenia Góra, Kowary, Karpniki (dolnośląskie, Góry)
http://www.szwajcarka.jga.pl/

Schronisko Samotnia
ul. Na Śnieżkę 16
58-550 Karpacz
tel/fax +48(75)7619376
schronisko@samotnia.com.pl
www.samotnia.com.pl

nasza pozycja wg GPS
N 50° 44' 56.6"
E 15° 42' 09.3"

Schronisko "Pod Łabskim Szczytem"
58-580 Szklarska Poręba
skr. pocztowa 167
tel. 075 752 60 88

Cennik

Miejsce w pokoju 2 os. 30zł
Miejsce w pokoju 4 os. 25zł
Miejsce w pokoju 7 os. 20zł
Dopłata za pościel (jednorazowa) 6zł

Noclegi i wyżywienie 60zł os. /doba
Nocleg i wyżywienie dla grup powyżej 20 osób
pobyt powyżej 3 dni.
ok 45zł os. doba
pobyt powyżej 7 dni
ok 40zł os. doba

A jesli to mało to zapraszam na stronę
http://www.karpacz.pl/index.php?p=baza_noclegowa&m=164

co do cen to trudno powiedzieć zazwyczaj są na stronach ale można ponegocować jesli to bedzie wieksza grupa osób.

Milych wakacji

Czuwaj
hm Tomasz Raatz

azazello666
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: azazello666 » 21 lip 2007, 13:42

chcialam zapytac o co chodzi w tej odznace turysta-przyrodnik,bo gdzies o tym czytalam ale nie pamietam gdzie..
dh.sam. FiFFi
drużynowa 17 DH "Teoria Spokoju"

podniesiona na duchu jak świeżo usypany nagrobek...

royas
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: royas » 21 lip 2007, 14:12

Tomasz Rojek

aniak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: aniak » 24 lip 2007, 07:22

Osobiscie sama zdobywam tą odznake i jest fajnym uzupełnieniem do innych odznak PTTK. Zwłaszcza można ją polecić zdobywaniu harcerzom młodszym gdyż już nawet idąc na jakąś wycieczke 1 dniową mogą ją szybko uzyskać. A może warto przy okazji zdobywania jej pierwszego stopnia we własnym mieście poszukać ciekawych obiektów przyrodniczych. Czasami tak oczywistych że nikt na nie nie zwraca uwagi.
Powodzenia w zdobywaniu:)

matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 24 lip 2007, 09:00

Odznaką bardzo z nią związaną jest "Odznaka Przyjaciel Naturalnego Środowiska"- te same obiekty lecz inaczej punktowane;] Pozdrawiam.
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana- Szolc Rogozińskiego

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Turystyka”