Drużynowi - czego Wam brak?

forum harcerskich drużyn turystycznych
turystyka.zhp.pl
Zablokowany
bartosz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: bartosz » 17 lut 2007, 20:09

Witajcie drodzy turyści!

Kieruję prośbę do wszystkich instruktorów i drużynowych zespołów turystycznych. Napiszcie proszę czego brakuje Wam w pracy ze swoją drużyną, a czego oczekiwalibyście od np. Inspektoratu Turystycznego.

Pozdrawiam serdecznie,
Bartosz:)

P.S. Jeśli taki wątek już był, to przepraszam za powielanie.
phm. Bartosz Snela
Szef Inspektoratu Turystycznego Chorągwi Wielkopolskiej ZHP
www.turystyka.zhp.wlkp.pl

matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 19 lut 2007, 18:51

Profesjonalnych szkoleń, szkoleń i jeszcze raz szkoleń. I wielu spotkań integracyjnych i metodyczno- wychowawczych. Aby wspólnie przedyskutować naszą działalność;)
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana- Szolc Rogozińskiego

Paweł
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Paweł » 21 lut 2007, 00:37

Ja troche rozwine ten pomysł szkoleń. Otóż w wakacje 2006 odkryłem SAS turystyczny i przyznam, że bardzo chciałem wziąć w nim udział ale,... no właśnie... spojrzałem na koszt i popukałem się w głowę. Ja wiem, że forma tego szkolenia jest bardzo kosztowna ale nie wszystkich stać na to aby jechać na obóz + na takie szkolenie. Dlatego mimo tego, że nie jestem z Chorągwi Wielkopolskiej a Sas jest organizowany przez GK, to i tak wnioskuję aby kursy, szkolenia, które się odbywały szukały możliwości tańszego zdobycia wiedzy i uprawnień... wiadomo, że nie mam tu na myśli szkolenia za 1zł ale ponad 700zł też nie jest miłe (no chyba, że organizatorzy w ten sposób robią selekcję uczestników).

Drugi pomysł to ogarnięcie tego co się w dzieje i ile się dzieje w turystyce. Mam tu na myśli np. organizację imprez cyklicznych albo swego rodzaju pucharu (czyli włączenia kilku imprez organizowanych przez kilka środowisk do wspólnego projektu pod jakąś nazwą w formie cyklu 3-4 imprez w roku z podsumowaniem w wakacje). To mogło by być niezłe, a przy okazji większej organizacji (cykl imprez) łatwiej jest znaleźć sponsora i zainteresowanie mediów (również tych harcerskich). Nie myślę tu o stworzeniu czegoś nowego i wymyślaniu nowych rajdów, tylko współpracę już istniejących i koordynowanie tego przez jakąs grupę ludzi z doświadczeniem. Coś takiego robi ten klub z Poznania (jeśli dobrze pamiętam) tylko oni są bardziej wyczynowi.

Pozdrowiam

Paweł
szczep harcerski im. R. Traugutta
Hufiec Łódź-Polesie

pawełz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pawełz » 21 lut 2007, 10:48

700 złotych komus mamona uderzyła do łba!!!!
i ciekawe co na takim sas-ie jest realnie robione
?

SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 21 lut 2007, 16:30

Nie uderzyła, zrób coś sam , a potem krytykuj.
W ramach tegorocznego sasu uczetsnicy zrobili pełen kurs Przodownika Turystyki Górskiej.
Byli na Słowacji w Tatrach i Słowackim Raju, CZerwonym Klasztorze.
W Polskich Tatrach, Magurze Spiskiej i Gorcach.
Za 700zł to nawet nie pokryjesz kosztów przewodników górskich.
Tak, więc chłopie jak nie wiesz to się lepiej nie odzywaj....
Na tym świecie nie ma NIC za darmo i lepiej się tego hasła naucz, bo jeszcze długo będzie Ci towarzyszyć.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2007, 16:32 przez SeFer, łącznie zmieniany 1 raz.
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIęDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|SZKOLENIA LAWINOWE

Góra idzie do Ciebie??Nie jesteś Mahometem??... Uciekaj! To lawina!

orite
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: orite » 22 lut 2007, 09:45

SeFer - milej proszę, bo aż nie chce mi się Ciebie czytać. A muszę.

Pawły - jestem jedną z 16 osób, która wzięła udział w SASie, i tak, był to dla mnie bardzo duży koszt - jestem z Gdańska (był także Koszalin i Białystok), więc do ceny imprezy trzeba było doliczyć jeszcze koszt dojazdu. Ale wiecie co? Wystarczyło SPYTAć i opłata bezproblemowo była rozkładana na raty - ja swoje spłacałam do października.

Co do materiału tego, co faktycznie się działo: pracowaliśmy i to dużo - pierwszy tydzień upłynął pod znakiem turystyki w harcerstwie, drugi pod znakiem turystyki jako takiej, ale na chodzenie po górach, wycieczki z przewodnikiem (i to nie tylko do Zakopanego, ale także całodniówkę busem do Niedzicy i Czerwonego Klasztoru + zabytki arch. drewnianej) starczyło czasu. Mieliśmy zajęcia z ratownikiem TOPR, kto nie miał zrobił kurs wychowawców/ kierowników placówek wypoczynku (w ramach tych 700 zł!), wszyscy wzięliśmy udział w kursie przodowników (nie wszyscy podeszli do egzaminu w związku z za małym stażem w górach). Jeśli któryś z Was jest w stanie załatwić taką samą imprezę w niższej cenie (oczywiście z wyżywieniem, noclegami, materiałami, płytami i nagrodami na koniec) w miejscu o zbliżonych walorach turystycznych do Głodówki to prawdopodobnie IDT będzie zainteresowany taką propozycją :)

nie ukrywajmy - koszty szkoleń w ZHP są spore, nawet bardzo. Ale oprócz obcinania jakości niewiele jesteśmy w stanie na to poradzić.
Idę by dotrzeć, wręcz idę by iść - czynność jest skutkiem, przyczyną jest myśl...

pawełz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pawełz » 11 mar 2007, 05:02

przepraszam ale do innego poziomu kursów w zhp jestem przyzwyczajony , odszczekuję swój poprzedni post i przepraszam ,

raczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: raczek » 14 kwie 2007, 19:30

Witam

mam nadzieje ze druhowie zrozumieją po co jest forum ZHP i czasami zdaje mi sie ze wiecej nas dzieli niż łączy (czasami).

Oby wogóle nie było takich wypowiedzi jak powyzej, dh Sebastianie można to było napisać delikatniej no nie!!!

Czuwaj
hm Tomasz Raatz
Inspektorat Drużyn Turystycznych GK ZHP
Wiceprezes HKT "Azymut" w Swarzędzu

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Turystyka”