Pytanie do IDT

forum harcerskich drużyn turystycznych
turystyka.zhp.pl
Zablokowany
matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 19 sie 2006, 20:57

A ja mam pytanko do IDT. Dlaczego od dłuższego czasu nie wyświetla się galeria IDT oraz czy w ogóle inspektorat zamierza rozpocząć jakieś akcje promujące turystykę itp?- chociaż jakaś akcja fotograficzna? Bo coś się niestety zatrzymało.
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana- Szolc Rogozińskiego

matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 25 sie 2006, 20:54

Widać, że chyba nbikt tu nie zagląda:]

SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 27 sie 2006, 07:00

matei pisze:Widać, że chyba nbikt tu nie zagląda:]
IDT działa i właśnie prowadzi jedną z takich form promujących turystykę-ostatnio był to SAS ,a obecnie druga część Harcerskiej Szkoły Turystyki Górskiej. Jak widać sa to akcje dużo bardziej poważne niż ''akcja fotograficzna"-trzeba tylko zaglądać na strone IDT;];]
Pozdrowienia
PS.Konkursy tez bedą;)
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIęDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|SZKOLENIA LAWINOWE

Góra idzie do Ciebie??Nie jesteś Mahometem??... Uciekaj! To lawina!

matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 27 sie 2006, 14:36

Zaglądam. No i masz rację. Róbmy akcje dla "elity"...;)
pozdrawiam

Kaśka_353
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Kaśka_353 » 27 sie 2006, 15:36

SeFer pisze:IDT działa
no to strasznie fajnie, że działa, ale o tym wiesz Ty, choć oficjalnie nie masz chyba wiele wspólnego z IDT GK ZHP - przynajmniej nie wiadomo tego stąd: http://turystyka.specjalnosci.zhp.pl/in ... =0027,0013 i chyba jeszcze niewiele osób dookoła... Zwykły szary harcerz - turysta zaglądający na stronę IDT, widzi newsy z czerwca, zaproszenia na majowe imprezy...
SAS mówisz i Szkoła Turystyki Górskiej. Ok... Ale czy to się w ogóle odbyło? Bo relacji na stronie IDT nie ma. Na głodówkowej i owszem, tylko nie każdy musi się orientować, że teraz IDT bliżej do Głodówki, niż do GK...
Poza tym te dwie akcje nie równają się pojęciu "dzieje się", bo SAS to forma wpisana w kalendarz imprez jednostek specjalnościowych i jest formą cykliczną, która tak, czy inaczej powinna się odbyć, a skierowana jest do ograniczonej liczby osób.
STG to inicjatywa podjęta ze względu na pozyskane fundusze, a nie wynikająca z priorytetowych potrzeb. Poza tym te 2 formy są skierowane do ograniczonej liczby uczestników. A gdzie jakieś propozycje dla drużyn, inspiracje, nowe materiały? Myślę, że Mateuszowi bardziej o to chodziło w pytaniu. Chyba, że robienie czegoś dla podstawowych jednostek organizacyjnych ZHP jest niepoważne...
Poza tym wrażenie braku działań w IDT moze wynikać także z braku wypowiedzi na forum, choćby w wątku "zastępy specjalnosciowe", w którym padały pytania dotyczace konkretnie tej specjalności.
Dotychczas w propozycji IDT pojawiły się propozycje na 3 pory roku. Projekt letni miał być zamknięciem tego rodzaju rocznych działań. Tymczasem lato się kończy... IDT zmieniło strategię - ok. Nowa ekipa, nowa wizja. Jasne. Tylko dlaczego nic o tym nie wiadomo i rzeczywiście globalnie nic się nie dzieje? Nie mówię tutaj o umieszczaniu planu pracy na stronie, tylko o zwyczajnej aktualizacji strony i mailing, który był chyba jedyną formą informacji o imprezach i działaniach turystycznych w ZHP i poza nim. Szkoda, ze koncepcja umarła, bo ze zwyczajnej niewiedzy mija nas sporo ciekawych imprez. Na stronie głównej takich rzeczy się nie umieszcza.
To moze drobiazgi, ale tworzą obraz całości...
phm. Katarzyna Pawkowska
Szczep 353 WDHiGZ "Grań" im. Wandy Rutkiewicz

matei
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: matei » 30 sie 2006, 20:15

Ale Szefowa jest- to najważniejsze, hyhy;]

Kaśka_353
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Kaśka_353 » 31 sie 2006, 22:20

Wiesz SeFer... czasem nie warto zniżać się do poziomu wypowiedzi takich jak Twoja.

Cieszę się, że masz wszechstronne spojrzenie "ze źródła" na dotychczasową pracę IDT i mozesz to oceniać w taki sposób jak napisałeś. To żenujące.

Rozumiem też, że jestes rzecznikiem prasowym IDT.

Zastanów się ile osób wykształciliście przez projekt STG i ile to jest w skali Związku. I błagam kity o przemyślanych rozwiązaniach priorytetowych mozesz wciskać gdzie indziej. Żeby uniknąć wypadków takich jak opisałeś nie wystarczy tego typu akcja - potrzebne jest długofalowe, przemyślane działanie.
Z resztą idealnie sam podsumowałeś, co ja tu będę komentować...
SeFer pisze:w czasie STG bawią się razem harcerze i osoby spoza ZHP
Szkoda, że to co zostało wypracowane przez 3 lata zbierania informacji, doświadczeń i konsultacji, wraz z nadejściem nowego zespołu spełzło na niczym. I nie są to żale, tylko konkrety. Nie porównuję ani zespołów, ani nie twierdzę, że SAS, czy STG są ZŁE, tylko pytam co jeszcze... Bo po to mamy w założeniach ciągłość, żeby praca przynosiła efekty.
phm. Katarzyna Pawkowska

flymarek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: flymarek » 31 sie 2006, 23:14

"Dam Ci radę: przemyśl co piszesz"
...
To bardzo dobra rada, ale akurat Kaśka jest taką osobą, która myśli o czym pisze.

Nie znam Cię Sefer, ale oceniając treść postów, poleciłbym Tobie samemu skorzystać z tej rady.
...
Byłem kiedyś w podobnej sytuacji co Ty teraz, czyli na początku współpracy z IDT.
Mimo że instruktorem byłem kilkakrotnie dłużej od Ciebie, doświadczenie turystyczne też pewnie miałem większe [bo jestem po prostu starszy o kilka lat, a czasu w młodości nie marnowałem] to starałem się raczej na początku pytać, obserwować i wyciągać wnioski.
Po jakimś czasie zacząłem wysuwać własne pomysły, poddawać je pod dyskusję.

Ty jeszcze dwa miesiące temu pytałeś na tym forum czy odbędzie się SAS, a teraz jesteś już ekspertem po drugiej stronie. Coś tu nie gra.
Piszesz ładnie, że materiały będą konsultowane.
Naprawdę chciałbym żeby tak się stało, ale to właśnie przez totalny brak komunikacji i konsultacji ja z działalności w IDT zrezygnowałem.
Nikt nie jest niezastąpiony.
Będą pewnie inni. Jest [chyba] nowa ekipa.
Jesteś Ty.
Szczerze życzę jak najlepiej.
I odrobiny pokory.

SeFer
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: SeFer » 03 wrz 2006, 08:29

Wykasowałem swoje poprzednie posty, ponieważ nie życzę sobie by stawały się one pożywką dla grupy niedowartościowanych ludzi, których jedynym zajęciem jest przeinaczanie moich wypowiedzi.
Do informacji wszystkich podaje co następuje:
IDT DZIAŁA i ma się dobrze.
Podczas ostatnich 3 miesięcy zostały podjęte następujące działania:
• Dzięki współdziałaniu z p. Zygmuntem Skibickim-podróżnikiem i autorem książek z serii ”Szkoła Turystyki…” rozpoczęto akcję "HARCERSKA SZKOŁA TURYSTYKI GÓRSKIEJ"- zajęcia dla harcerzy i osób niezrzeszonych w czasie których to uczono za pomocą różnorodnych technik- jak zabawy integracyjne, minirajdy, wycieczki górskie z przewodnikami, spotkania z TOPRowcami i zajęcia z instruktorami HSR, Przodownikiem turystyki Górskiej PTTK, podstawowych jak i tych bardziej zaawansowanych zasad kierujących turystyka górską.
Trzeba tutaj podkreślić, iż projekt ten w założeniu ma być cyklicznymi spotkaniami mającymi wyszkolić jak najwięcej osób w sposób na świadomy i BEZPIECZNY uprawiających turystykę górską.
Jest on kierowany do wszystkich chętnych i nie ma ograniczeń w przyjmowaniu nowych kursantów.
Odbyły się dwa spotkania obejmujące łącznie 8 dni szkolenia+ mający się odbyć w ostatni weekend września III Ogólnopolski Rajd z Okazji Światowego Dnia Turystyki.
• W dniach 1-15 sierpnia odbyła się Turystyczna Specjalnościowa Akcja Szkoleniowa na Głodówce(w przeciwieństwie do zeszłego roku, kiedy niestety ta cykliczna forma nie została zoorganizowania ). W czasie SASu grupa harcerzy i instruktorów poprzez wspólna pracę wypracowała materiał metodyczny dt. specjalności turystycznej. Obecnie konsultowany jest on z kompetentnymi osobami przed oficjalna publikacją.
Godne podkreślenia jest także odbycie się pierwszego wspólnego ZHPowsko-PTTKowskiego kursu Przodowników Turystyki Górskiej PTTK czasie którego dzięki wydelegowaniu z Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK instruktorów Przewodnictwa udało się wyszkolić pierwszą grupę harcerskich przodowników TG.
Odbyło się także szkolenie wychowawców kolonijnych i szereg wycieczek krajoznawczych.
• Chciałbym również już zapowiedzieć kolejną formę dla wszystkich drużyn turystycznych i innych jednostek specjalnościowych jest to III Ogólnopolski Rajd z Okazji Światowego Dnia Turystyki. Dzięki nietypowej formie pozwoli on jednostkom specjalnościowym sprawdzić swoja wiedzę i umiejętności na polu turystyki.
Więcej informacji już wkrótce na www.glodowka.com.pl i www.turystyka.specjalnosci.zhp.pl .
Jednocześnie mogę przekazać, iż IDT GK ZHP serdecznie zaprasza wszystkich chcących pomóc do współpracy.
Dziękuje za uwagę i do zobaczenia na szlaku.
Pozdrawiam
Przewodnik Beskidzki i Terenowy po woj.małopolskim
Przodownik Turystyki Górskiej PTTK nr 7246
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIęDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|SZKOLENIA LAWINOWE

Góra idzie do Ciebie??Nie jesteś Mahometem??... Uciekaj! To lawina!

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 03 wrz 2006, 10:07

No i orkus masz przyklad slusznosci swoich postow w temacie mozliwosci manipulowania swiadomego lub nie dyskusja poprzez edycje lub zmiane juz opublikowanego postu ;) Chylic czola przed maloscia niestety w harcerskim mundurze (swoja droga takze maloscia wynikajaca z tresci postow). Czy ktos z moderatorow moglby odniesc sie do takiego postepowania???
.........................
# wedrownik.net

Kaśka_353
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Kaśka_353 » 03 wrz 2006, 13:14

Ślicznie się podpisałeś SeFer pod swoim postem, tylko wiesz co... uprawnienia to nie wszystko. Własnie pokazałeś swój "poziom" kasując poprzednie posty, które były typowym przykładem "jak zamydlić ludziom oczy". Nie odpowiadając na żadne z moich pytań - celowo podkreślam, bo były to pytania, a nie zarzuty (tak jak Twoje), przyjąłeś pozycję ataku idącego w zupełnie niezrozumiałym kierunku. Ciekawe jest też to, że oceniasz ludzi zupełnie ich nie znając, a Twoja pewność w wypowiadaniu opinii jest zaskakująca.

Szkoda mi czasu na odpowiadanie na Twoje zarzuty, bo po takim zachowaniu nie jesteś partnerem do rozmowy, dlatego jest to mój ostatni post w którym postaram się zamknąć temat. Myślałam, ze zrobił to flymarek, ale widać nie udało Ci się zrozumieć.
SeFer pisze:w przeciwieństwie do zeszłego roku, kiedy niestety ta cykliczna forma nie została zoorganizowania .
chodzi o SAS. A teraz wchodzę na stronę http://www.idt.krakowska.zhp.pl/ czyli jednostki w której pracujesz i co widzę:
Warsztaty Wędrowne -Odwołane
Autor: Seba Dodano: 2 lipca 2006r.
Niestety z przykrością musimy z przyczyn od nas niezależnych odwołać zapowiedziane warsztaty wędrowne. Czasami niekorzystne wydarzenia nie pozwalają na realizację zamierzeń i planów:((.
Czy Twój własny tekst odpowiedział Ci na pytanie, dlaczego czasem niektóre przedsięwzięcia zostają odwołane? Poza tym doświadczenie Cię nauczy, ze to, czym teraz tak się fascynujesz, długofalowo nie przynosi zamierzonych korzyści. Z absolwentami SAS-ów jest tak, ze tylko znikomy ich procent "idzie w swiat" i szerzy w swoim środowisku pracę specjalnościową. Chyba tylko Szkoła Ratownictwa ma szeroki program szkoleń dodatkowych i wsparcia, tak, że wielu instruktorów po tego typu szkoleniach "pączkuje" swoje umiejętności szkoląc innych. Praktyka wskazuje, że inne specjalności często mają tak, ze ludzie po SASie owszem mają "powera", prężnie działają, ale najczęściej w swoim środowisku, nie organizują szerokich szkoleń, czy imprez ogólnopolskich, a potem oddają drużyny, nie mają za bardzo gdzie się realizować i nabyta wiedza oczywiście jest ich kapitałem na całe życie, ale nie wykorzystują już jej w ZHP. A ile osób mozesz wykształcić na SASie? Napisałeś w usuniętym poście - na razie 16, a potem 100-200. Czuję się trochę jak czytając gazety - "wybudujemy 3 miliony mieszkań...". To ten sam typ obietnicy. Ale pytam jeszcze raz: ile to jest 100-200 w skali Związku. Czy naprawdę nie rozumiesz, że turystykę w ZHP uprawiają praktycznie wszyscy i IDT nie moze zamykać się tylko na drużyny specjalnościowe. Takie rzeczy są jasne dla instruktorów z odpowiednim doświadczeniem, a nie tylko "młodych-napalonych".
Działania, które opisałeś, są skierowane "do elit" tak jak juz to było napisane. Nie wiem dlaczego nie możesz pojąć skromnej różnicy w realnym zapotrzebowaniu, a "mydleniu oczu". Myślę, że gdyby Ania (szefowa) wypowiedziała się w tym temacie napisałaby, że to co robicie to początek, ze zbieracie zespół, ze moze powstają takie i takie plany... I to byłoby jasne, bo nie od razu Kraków zbudowano i logiczne jest, że nie mając ludzi nie da się zrobić wszystkiego od razu. Przyznanie się do tego wzbudziłoby tylko szacunek i dyskusja byłaby zakończona. Ale w Twojej strategii jest atak i wciskanie kitów. Dlatego zapytałam czy jesteś rzecznikiem prasowym, bo tak pewnie wypowiadasz się w tematach jednostki, w której oficjalnie Cię nie ma, poza tym wykazujesz się całkowitym brakiem zrozumienia niektórych rzeczy, a już totalnym brakiem pokory.

Nie wiem na ile przemyślałeś tekst z wykasowanego postu: "jak masz tyle pomysłów, to przyjdź i pomóż", ale gdyby Twoja wiedza sięgała trochę szerzej, to pomysły poprzedniego zespołu - głęboko przemyślane, oparte na doświadczeniu i konsultacjach z wieloma instruktorami, zostały spisane w formie strategii IDT i przekazane obecnej szefowej, która je zaakceptowała. A dlaczego nie ma nas już wśród osób realizujących te założenia, musisz zapytać swoją szefową. Więc czasem dobrze byłoby pomyśleć zanim sie coś napisze.
W zaden sposób też nie gloryfikuje w swoich postach poprzedniego zespołu, a tym bardziej siebie, ani nie krytykuje nowego zespołu. Nie rozumiem skąd w Twoich wypowiedziach taka krytyka i ocena nas.
Na koniec SeFer powiem tylko tyle, że jeśli nie zauważyłeś, to ja Ci wytłuszczę IDT GK ZHP. Te wytłuszczone literki oznaczają, że jednostka w imieniu, której się wypowiadasz jest jednostką pracującą na najwyższym szczeblu. I nie przypadkiem na poziomie GK powinni pracować instruktorzy minimum w stopniu phm. - nie tylko posiadający wiedzę i uprawnienia specjalistyczne, ale także DOJRZAŁOŚć instruktorską, żeby polityka i wizerunek jednostki były przemyślane, spójne, a nie były pisane pod wpływem emocji kogoś, kto jeszcze wiele musi się nauczyć.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje, że uda nam się na tym zakończyć tą donikąd nie prowadzącą dyskusję, która powinna mieć zupełnie inny kierunek. I do zobaczenia na szlaku jak napisałeś, mam nadzieję, że podczas bezpośredniej rozmowy w jakiejś górskiej bacówce, nasze relacje potoczą się w zupełnie innym tonie niż tutaj.
phm. Katarzyna Pawkowska

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 04 wrz 2006, 15:15

ojoj...widzę, że goraco się tu zrobiło...
Jestem drużynową drużyny o specjalności turystycznej z Dolnego Śląska i już troszkę w tym temacie "siedzę".. Miałam okazję poznać część poprzedniego składu ITD GK ZHP (Zakrzów) i widziałam ich sposób działania i myślenia co mi się spodobało...Nie udawali oni wszechwiedzących i nie bali się prosić o pomoc czy konsultację osób zainteresowanych tematem:) Nie wiem co nowego planuje "nowy" zespół ale mam nadzieję, że będa to pomysły, które zachęcą do udziału drużyny turystyczne oraz środowiska, które dopiero zamierzają pracować z tą specjalnością. Z łzą w oku wspominam poprzednie projekty i myślę, że w tym kierunku należy się poruszać...
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Turystyka”