Harcerska Odznaka Turystyczna

forum harcerskich drużyn turystycznych
turystyka.zhp.pl
Zablokowany
oskar
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: oskar » 28 kwie 2005, 18:07

Była mowa o odznakach PTTK... Mamy specjalność turystyczną, jaką chwalą się liczne drużyny. Może by więc jakaś Harcerska Odznaka Turystyczna???
hm Krzysztof Oskar Maciejewski HR
Szczep Drużyn ZHP "Nieprzemakalni" Ostrów Wielkopolski
http://www.zhp.zapis.net.pl

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 28 kwie 2005, 19:19

Po co tworzyć coś, co w Polsce istnieje w miarę dobrze i mozna z tego korzystać?

Po co wyważać drzwi, które sa dawno otwarte?

Można zdobywać OTP, GOT, KOT, odznaki żeglarskie, krajoznawcze regionalne i inne. Na cóż więc tworzyć nowy byt?

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

kubi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubi » 01 maja 2005, 07:24

Dokładnie zgadzam się z Rafałem. Niepotrzebne jest tworzenie kopii nuż istneijących rzeczy, harcerze nie wiedzieli by wtedy co tka naprawdę zdobywają, a przy okazji samych odznak PTTk jest tak wiele i dają tak wiele możliwości, że wystarczy się tylko dobrzez zapoznać i mamy gotowe narzędzie
hm. Jakub Cichocki

oskar
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: oskar » 05 maja 2005, 14:34

:D:D:):D Dobra, dobra! Ja już nic nie mówię :D Ja tylko się tak zapytałem, bo w innych wątkach czytałem, że niektóre środowiska mają problemy w uzyskiwaniu pozwolenia od swoich przełożonych na noszenie odznak PTTK na mundurach.
hm Krzysztof Oskar Maciejewski HR
Szczep Drużyn ZHP "Nieprzemakalni" Ostrów Wielkopolski
http://www.zhp.zapis.net.pl

marzenka
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 06 maja 2005, 09:42

oskar napisał:
Ja tylko się tak zapytałem, bo w innych wątkach czytałem, że niektóre środowiska mają problemy w uzyskiwaniu pozwolenia od swoich przełożonych na noszenie odznak PTTK na mundurach.
A czy te odznaki zdobywa się tylko dla tego, by mieć ładną blaszkę na mundurze?Jeżeli tylko dlatego wymyśiłbyś nową odznakę to coś z Tobą nie tak;)
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl
Hufiec Ziemi Koszalińskiej

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 08 maja 2005, 19:29

W opolskiej chorągwi ZHP funkcjonuje odznaka pt."OHOT"-ka.Jej wymagania są ciut bardziej rozbudowane,niż np.OTP.Czy jest to powielaniem odznak PTTK-u?Może trochę,ale nie brak w tym też sensu.

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 10 maja 2005, 17:04

tak z ciekawosci - jakie sa jej wymagania?
wydaje mi sie, ze odznaki PTTK sa pomocne i motywujace, ale sa tylko jednym z instrumentow (jak sprawnosci).
jezeli taka odzznaka juz istnieje i ma rzesze zwolennikow to ok, ale nie widze glebszej potrzeby tworzenia nowej odznaki. prace mozna oprzec o wymagania, a zdobycie blachy jest tylko zdobyciem blachy. ok, dziala na dzieci motywujaco, ale w tym wypadku mozemy sie posluzyc juz gotowymi odznakami, przy okazji zdobywania ktorych (a raczej przy okazji zdobywajmy ktore ;)) mozemy wzbogacic progam bardzo mocno o elkementy harcerskie.
blacha nt OTP niech zostanie OTP i tak realizujac program dot. wedrowek miejscami harcerskiej pamieci, jako jeden z elementow programu wykorzystajmy odznake. nie odwrotnie.
pozdrawiam serdecznie
czuwaj
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 10 maja 2005, 20:49

Napisałem o tym,jako informację w odpowiedzi na pytanie.Nie oceniam,czy jest to bardziej,czy mniej potrzebne.Jednak,z tego co wiem,odznaka ta funkcjonuje już szmat czasu i nadal ma swoich zwolenników.Jeśli chcesz zaspokoić swoją ciekawość,druhu Kiubik,wejdź na stronę chorągwi opolskiej www.opolska.zhp.org.pl.Po lewej stronie ekranu w dziale "regulaminy",znajdziesz hasło-
"odznaka OHOTKA".Wydaje mi się,iż tak będzie prościej,jako że,sporo jest tam w jej wymaganiach,
więc po co tutaj pisać kolejne wypracowanie?
Pozdrawiam - czuwaj!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Turystyka”