Szkolenia specjalnościowe

forum drużyn Harcerskiej Służby Porządkowej, Harcerskiej Służby Granicznej i Harcerskiej Służby Ruchu Drogowego hsp.zhp.pl
Zablokowany
Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 23 maja 2011, 17:37

Stowarzyszenie „ Sięgać za Horyzont” w partnerstwie z referatem Specjalności HSG Chorągwi Białostockiej, Szczepem ZHP Sejny i 166 BDSH „ ZADYMA” oraz Suwalską Szkołą Lotniczą w oku 2011 organizuje następujące szkolenia specjalnościowe na które zaprasza harcerzy, wędrowników i instruktorów.

Kurs spadochronowy Static LINE - ilość miejsc 25
- koszt 500 zł (nie obejmuje kosztów badań lotniczych)
- termin 22-24 lub do wyboru 29-31 lipca
Skoki możliwe dla osób od 14 roku życia za zgodą i uczestnictwem prawnych opiekunów na Litwie.
- zgłoszenia do dnia 15 czerwca 2011r.

Kurs AFF – ilość miejsc 7
- koszt 1600 zł (nie obejmuje kosztów badań lotniczych)
- termin wstępny 29 lipca – 4 sierpnia (ostateczny podamy do dnia 30 maja)
- zgłoszenia do dnia 15 czerwca 2011r.

Kurs paralotniowy – ilość miejsc 10
- koszt 500 zł ( nie obejmuje kosztów badań lotniczych)
- termin wstępny 1-7 sierpnia ( ostateczny podamy do dnia 30 maja)
-zgłoszenia do dnia 15 czerwca 2011r.

Kurs na licencję PPL(A) – ilość miejsc 3
- koszt 18000zł (obejmuje szkolenie teoretyczne i praktyczne nie obejmuje kosztu badań II klasy i kosztów egzaminacyjnych).
- termin do ustalenia indywidualnie

Kurs szybowcowy na III klasę – ilość miejsc 5
- koszt 1400zł (obejmuje szkolenie teoretyczne i praktyczne, nie obejmuje badań lotniczych II kl)
- termin od marca 2012. (na ten ok. już są zajęte miejsca)

Kurs Kształcenia Liderów - obóz szkoleniowy dla liderów i członków drużyn specjalnościowych a zwłaszcza specjalności obronnej i HSG – ilość miejsc 30
- koszt 500 zł
- termin 12-21 sierpnia
- miejsce baza harcerska nad jez. Garbaś koło Suwałk.
- zgłoszenia do dnia 17 czerwca 2011r

Kurs płetwonurkowy P2 wraz z szkoleniem na nitox i suche skafandry – ilość miejsc 6
- koszt 900 zł (wymagamy badań lekarskich (mogą być lotnicze III lub II kl) oraz uprawnienia P1 z minimum 20 nurkowaniami)
- termin 23-31 sierpnia
- miejsce szkolenia Jezioro Hańcza.
- zgłoszenia do dnia 10 czerwca 2011r.

Wszystkie szkolenia lotnicze odbędą się na terenie lotniska w Suwałkach.
Osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami proszę o kontakt mailowy :
siegac.za.hoyzont@gmail.com lub szczep.zhp.sejny@gmail.com
oraz telefonicznie Mariusz Smoliński tel: 505 520 396
Ostatnio zmieniony 23 maja 2011, 17:46 przez Mario, łącznie zmieniany 1 raz.

Mario
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mario » 25 cze 2011, 18:55

Uwaga!!!

Zostały jeszcze wolne miejsca na niektóre kursy:
7 miejsc na skoki Static Line
5 miejsc na paralotnię
7 miejsc na obóz KKL
1 miejsce na PPL(A)
2 miejsca na P2,nitrox i suchar

Pingwinek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Pingwinek » 18 wrz 2011, 22:27

Czuwaj! Serdecznie zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w oferowanych kursach. Osobiście zdecydowałam się na skoki spadochronowe w Białymstoku. Wszelki wątpliwości rozwiały się w momencie gdy stanęłam na terenie lotniska. Zdecydowanie pozytywnie zaskoczył mnie kontakt uczestników z kadrą! Instruktorzy z Krywlan to nie tylko doskonale dobrani "nauczyciele" ale również wspaniali ludzie z pasją posiadający ogromne doświadczenie w tym co robią i podchodzący do każdego studenta z indywidualnością. Dzięki druhowi Mariuszowi mogłam nie tylko spełnic swoje marzenia ale również poznac ludzi których zawsze będę wspominac z uśmiechem. Cena kursu jest bardzo atrakcyjna. Jest to z pewnością duży plus, gdyż wielu młodych ludzi nie może się realizowac z powodów finansowych. Tak duże dofinansowanie jak w tym przypadku wręcz porządne. Bardzo cieszę się, że dotarła do mnie informacja o kursach. To co robi Mariusz udostępniło mi nowe perspektywy, tym samym pozwoliło w pewnym stopniu zaspokoic potrzebę samorealizacji. Jednak na tym nie koniec, z chęcią skorzystam w przyszłości z oferty przygotowanej przez " Sięgac ponad horyzont" i mam nadzieję, że projekt będzie rozwijał się z roku na rok coraz bardziej oraz przyciągał coraz większą ilosc harcerzy. Pozdrawiam serdecznie i gorąco polecam!

Pingwinek vel Sandra
50 SWDH CONCORDIA

igaaaaaaaaa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: igaaaaaaaaa » 19 wrz 2011, 19:07

Czuwaj
W te wakacje przeżyłam przygodę mojego życia.W lipcu brałam udział w kursie płetwonurka P1.Te kilka dni kursu minęły bardzo szybko dzięki wspaniałym ludziom-uczestnikom i instruktorom.Kadra ciekawie prowadziła zajęcia teoretyczne,a podczas nurów czułam się z nimi bezpiecznie.Nurkowanie to fantastyczna sprawa,nie ma nic lepszego.Myślę,że każdy kto raz da nura,od razu to pokocha:)Cieszę się,że dzięki Mariuszowi,który organizuje te szkolenia przeżyłam coś nowego.Mam nadzieję,że za rok dalej będą organizowane szkolenia i będę mogła wziąć udział w kolejnym kursie.Zdecydowanie polecam szkolenia specjalnościowe,zwłaszcza nurkowanie;)

szwank
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szwank » 23 wrz 2011, 21:31

Czuwaj
Obecnie biorę udział w kursie szybowcowym i umarzam ze to jeden z lepszych kursów jakie zostały zorganizowane. Mam nadzieje ze takich kursów będzie więcej.

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 30 paź 2011, 14:45

Zamykam wątek który i tak mocno zszedł z tematu.
Hufiec ZHP Toruń im. Mikołaja Kopernika

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „HSG/HSRD/HSP”