Super Parodia

forum drużyn Harcerskiej Służby Porządkowej, Harcerskiej Służby Granicznej i Harcerskiej Służby Ruchu Drogowego hsp.zhp.pl
sq5vja
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 15 wrz 2007, 19:44

Druhny i Druhowie jeśli już zapoznaliście się z wątkiem Parodia dodanym przez druha MaciejP w którym opisano i pionowano harcerzy występujących w kamizelkach taktycznych jako służba organizacyjno informacyjna na Zjeździe Chorągwi Stołecznej ZHP to co powiecie na to: http://www.sdrigrom.home.pl/images/zoom/pokazy/36.jpg gdzie harcerze druha MaciejP wybitnie nie(??) parodiują harcerstwa a tylko występują w mundurach harcerskich, wojskowych, kamizelkach taktycznych, z bronią palną bojową - maszynową która na pewno nie służy do " harcerz w każdym widzi bliźniego..."

Emot
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Emot » 15 wrz 2007, 20:55

Druhu,
uważam że druh się mści przy czym używa argumentów które nie są bezpośrednio przekonujące. Po pierwsze ja nie wiem czy to co trzymają Ci harcerze to broń palna, czy może tylko ASG/AEG/cokolwiek innego. Po drugie śmiem twierdzić ze niektóre osoby znajdujące się na zdjęciu są przeszkolone z zakresu używania tego co harcerze trzymają w rękach, bo na harcerzy nie wyglądają. Po trzecie jest to zdjęcie, w mojej opinii, pozowane, więc nie dowodzi to tego że Ci harcerze wyglądają tak zawsze. Po czwarte obstawiam że jest to jedna ze zbiórek, a na zbiórkach można robić różne rzeczy, zależnie od fantazji drużynowego. A co do końcówki ostatniego zdania to należy pamiętać że jest różnica między umiejętnością ew. posługiwania się(czy jak na zdjęciu-tylko trzymania), od używania broni. Nie wydaje mi się aby jakiś przepis w ZHP zabraniał szkolenia na strzelnicy, jeżeli pilnują tego osoby przeszkolone do tego.
Emot :]

40 pWDHy

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 15 wrz 2007, 21:17

Jarku, mylisz funkcjonariuszy SG z harcerzami. Ani jeden harcerz nie ma na sobie kamizelki taktycznej. Zasłonięte twarze mają funkcjonariusze realizacji SG. I skąd wiesz, że to broń ostra, a nie lepsze kopie asg? Sprawdzałeś?

Zamiast manipulować, pokaż całą treść pokazu wspólnego z SG. Pokazałeś tylko zdjęcie ostatnie, pokaż całość. Bo to, co robisz, to klasyczna manipulacja.

http://www.sdrigrom.home.pl/index.php?o ... 2&catid=29

Harcerze na tym pokazie pokazywali w ramach współpracy z SG działanie ratownicze, udzielanie I pomocy przedmedycznej. Ani jeden nie wystąpił w kamizelce taktycznej. Nie mają na sobie mundurów wojskowych, tylko zgodnie ze specjalnością spodnie od mundurów polowych SG zgodnie z porozumieniem Naczelnika ZHP z Komendantem Głównym SG.
Treść pozorowanej sytuacji zakładała, że harcerze podczas biwaku (stąd plamiaki, a na zdjęciach widać namiot) dostrzegli dziwnie zachowującą się grupę (dresiarzy) i zaalarmowali SG. W trakcie sprawdzania dresów przez SG doszło do bijatyki, jedna funkcjonariuszka została ranna. Harcerze pospieszyli z I pomocą i po opatrzeniu odnieśli ją do śmigłowca. Dwóch ujęło dziewczynę uciekającą od strony bijatyki.
Powiedz mi teraz, co tu jest nieharcerskiego?
Dodam, że zdjęcie pochodzi z 2005 roku, kiedy nie istniały żadne przepisy kwestionujące możliwość noszenia plamiaków do munduru.

Jak tak skrzętnie czytasz naszą witrynę, to dodaj także takie zdjęcie:

http://www.sdrigrom.home.pl/images/zoom ... c15(1).jpg

Tu właśnie pełnimy służbę porządkową. Jak widzisz, nie tylko nie mamy kamizelek taktycznych, ale nawet nie mamy plamiaków.

I dodaj taki tekst:
dla ZHP staramy się być tym, czym cichociemni byli dla Armii Krajowej, a GROM jest dla współczesnego Wojska Polskiego: zespołem wysoko wykwalifikowanych specjalistów zdolnych wesprzeć w działaniu "regularne" drużyny harcerskie czy to w zakresie służby kwtermistrzowskiej, czy w zakresie służby ratowniczej, czy w zakresie służby łącznościowo-informacyjnej, czy wreszcie w zakresie służby porządkowo-wartowniczej.
Całość tu:
http://www.sdrigrom.home.pl/index.php?o ... &Itemid=42

Zgodnie z prośbą Daniela, nie zamierzałem brnąć dalej w ten wątek, zresztą z przyczyn technicznych nie mogłem. Ale skoro wywołujesz temat dalej, to proszę.

W zeszłym roku służbowo, z ramienia Straży Granicznej byłem na Grunwaldzie. na mundurze galowym, w którym występowałem, noszę miniaturkę Krzyża Harcerskiego. Z kolegami z SG rozmawiałem tam i o HSG i o naszej koncepcji HSP.
Podczas apelu pod pomnikiem grunwaldzkim twoi ludzie razem z żandarmerią wystawili szpaler. Żandarmi normalnie, a harcerze w kamizelkach taktycznych z napisem Harcerska Służba Porządkowa. Czerwoni od przegrzania, dumni jak pawie wyglądali przy żołnierzach... dziwnie.
Pamiętam pełne politowania spojrzenia kolegów z SG, także instruktorów ZHP, których w formacji jest wielu. Pamiętam pokazywanie harcerzy palcami i ironiczne uśmieszki.

Fajnie, że harcerze tam razem z żołnierzami stali. Ale głupio, że byli pokazywani palcami z komentarzami, że robią z siebie pajaców. Może ty tego nie widzisz, ale mnie to rusza.

Jarku, tobie akurat wiele zawdzięczamy i zawsze ceniłem twoje opinie. W końcu konsultowałeś choćby tę "dobrą" instrukcję działania, na której oparło się HSP w Kielcach. Ale zawsze nas uczyłeś, że w HSP nie powinno być ubiorów krępujących ruchy i dających możliwość złapania, jak to się ma do tych kamizelek?

Jesteśmy jedną z niewielu (może nawet jedyną) drużyną ZHP, w której cała kadra i kilku harcerzy ma uprawnienia państwowe w zakresie ochrony imprez masowych. Kurs razem z nami robił też Wiktor Maj, komendant HSP w Kielcach. Szkolili nas najlepsi szkoleniowcy z Polskiego Związku Instruktorów Formacji Ochronnych IPSystem. W większości to są oficerowie jednostek specjalnych Policji, SG, WP, ŻW. Szkolą wszystkie służby państwowe. I wasze kamizelki podają jako przykład błędu w zabezpieczeniu imprezy masowej. Podobnie krytykują działanie na bazie odstraszania. Pierwszą zasadą, jakiej nauczy cię Rysiek Król jest, że uprzejmością i taktem zyskasz więcej, niż zastraszaniem.

Nie jestem mundurowym purystą jak g00rek i przyjmuję możliwość zdroworozsądkowego odstępstwa od odgórnych założeń. Uważam np., że jeśli jest to uzasadnione metodycznie i wychowawczo, np. obrzędowością, to plamiak w określonych wyraźnie sytuacjach jest dopuszczalny.
Ale takiego uzasadnienia nie ma do kamizelek taktycznych. Jest natomiast śmieszność. Parodia właśnie.

Jeśli umiesz wychowawczo i metodycznie uzasadnić kamizelki, to proszę. Może nie mam racji, może mnie przekonasz. Wtedy cię przeproszę. Ale na razie mam takie stanowisko.

Zresztą, nie tylko ja.

P.S.
A harcerz z twojego klubu łączności w kamizelce z napisem RATOWNIK paradował na HOSie podczas Skautowego Wschodu Słońca. Miał koszulkę polo z logo twojego klubu i na niej taką kamizelkę z czerwonym napisem na białym polu na plecach. Możliwe, że wykonał go sobie sam.
Zwróciliśmy na to uwagę, bo właśnie młóciliśmy na forum temat ubioru HSP i śmialiśmy się, że można zrobić fotkę i wrzucić.
Widziało go kilkunastu ludzi.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 15 wrz 2007, 21:19

To ja może też od razu na siebie doniosę :
http://www.fotozhp.coolnet.com.pl/album113/ahm
To zdjęcie pokazuje wyraźnie jakiej broni uzywamy parodiując harcerstwo :)
zresztą podobnie tu:
http://www.fotozhp.coolnet.com.pl/album113/ahj?full=1
a tu to wogóle pokazuje nasz militarystyczny charakter. Ponieważ nie możemy sie z bronia rozstac ani na chwile chwilę to nawet latryne budujemy w kształcie czołgu:
http://www.fotozhp.coolnet.com.pl/album113/ahx
a z wyposażeniem wojskowym to oswajamy nasze dzieciaki od małego:
http://www.fotozhp.coolnet.com.pl/album113/ahp
Zresztą ćwiczenia w używaniu wozów bojowych to po prostu mamy we krwi :) :
http://www.fotozhp.coolnet.com.pl/album113/aik

pozdro militaryści :d
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

magister_71
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: magister_71 » 15 wrz 2007, 22:47

A ja się nie dziwię, że chłopaki szukają odwetu za to że zostali publicznie wyśmiani - wbrew pozorom rzadko kto nadstawia drugi policzek.

Sam przeżyłem coś takiego w stosunku do mojej drużyny za zdjęcia takie jak to pierwsze w wątku i generalnie wszyscy Internetowi Instruktorzy mieli pożywkę na jakieś dwa tygodnie, mimo że też rozpatrywano zdjęcia w oderwaniu od kontekstu, a moje próby odpowiadania na pomówienia były skrzętnie wykorzystywane w grze polegającej na łapaniu za słówka.

Jak więc widać po interwencji "obrońców" w tym wątku zasady odnośnie odbioru tego typu zdjęć są względne, zależnie od tego kto dopuści się "hańby" zrobienia sobie zdjęcia z karabinem.

PS. Takie przerzucanie się linkami do niczego nie prowadzi
---- www.i-militaria.com ----
Militaria, mundury historyczne, bojówki w niskich cenach dla Twojej drużyny!!!

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 15 wrz 2007, 23:06

magister_71 pisze:A ja się nie dziwię, że chłopaki szukają odwetu za to że zostali publicznie wyśmiani - wbrew pozorom rzadko kto nadstawia drugi policzek.
Ja też sie nie dziwię bo w tej "branży" łatwiej "szuka się odwetu" niż "idzie po rozum do głowy".
Mam nadzieję że Maciek "pójdzie" a nie będzie "szukał".
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

magister_71
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: magister_71 » 15 wrz 2007, 23:17

Nie chodziło mi o niego, bo to on był tym który wyśmiewał. Kto jest gorszy? Ten kto wyśmiewa i kręci nagonkę na innych nakręcając całą sytuację tylko dlatego że noszą kamizelkę taktyczną na harcerskiej imprezie? Czy ten kto próbuje odbić piłeczkę pokazując zdjęcia samego wyśmiewającego (tu środowiska).

Teksty o [..] to już chwyt poniżej pasa - wyciąganie takich rzeczy na takim forum jak to honorowym zagraniem bym nie nazwał, to tak z innej beczki.

Kółko wzajemnej adoracji jednak cały czas w natarciu.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2007, 23:57 przez magister_71, łącznie zmieniany 1 raz.

magister_71
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: magister_71 » 15 wrz 2007, 23:19

Swoją drogą ciekawym zjawiskiem jest że najwięksi pacyfiści ZHP wdają się najczęściej w różnego rodzaju pyskówki na forum charakteryzując się największą dawką jadu. Ciekawy paradoks, ciekawy...

wroobel
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wroobel » 15 wrz 2007, 23:36

sq5vja pisze:Druhny i Druhowie [..] gdzie harcerze druha MaciejP [..]
█ żółta kartka
ja pisze:MAcieju jak taki z Ciebie militarysta to [..]
█ czerwona kartka
Moderator

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 16 wrz 2007, 00:25

Magister, ja nie wyśmiewam kamizelek taktycznych stosowanych do munduru harcerskiego. Wyśmianie, to reakcja na coś, czego się nie zna i nie potrafi poddać rzetelnej krytyce. A ja krytykuję noszenie kamizelek do munduru harcerskiego. Twierdzę, że są one do munduru harcerskiego nie na miejscu. Szczególnie na imprezie o charakterze oficjalnym, gdzie mundur powinien być przynajmniej zbliżony do regulaminowego. I że nie da się w żaden sposób wychowawczo ani metodycznie ich uzasadnić. Nie ma także uzasadnienia pragmatycznego. Jest jedynie głupi szpan wywołujący uśmiechy politowania ze strony zawodowców.
Kiedy z drużyną obstawialiśmy Zjazd ZHP dwa lata temu nie mieliśmy ani plamiaków, ani kamizelek.

Te kamizelki nas ośmieszają i napisałem dlaczego. Tak samo zresztą ośmiesza nas nadużywanie wojskowych panterek, powodujące, że tam, gdzie harcerz powinien wyglądać elegancko, wygląda jakby uciekł z poligonu.
Co innego zajęcia polowe, co innego wystąpienia oficjalne, szczególnie, gdy reprezentuje się ZHP.
Jeśli drużynowemu potrzebne są kamizelki taktyczne w grze terenowej, to niech je stosuje. To sprawa jego i jego harcerzy. Ale nie wtedy, kiedy reprezentuje ZHP.

Wrócę do punktu wyjścia. Nie napisałem jakie to środowisko. Napisałem, że tak nie wygląda HSP. Nazwałem to (noszenie kamizelek taktycznych, a nie środowisko) parodią harcerstwa i dalej tak uważam. Nie mówię, że parodią są ci harcerze. Ale ktoś, ich drużynowy, świadomie lub nie wmówił im, że będą wyglądać fajnie, kiedy ubiorą się w taki sposób, choć jak już napisałem, ich wygląd wzbudza uśmiechy politowania.

I burzenie się nic tu nie zmieni. Nie zmieni opinii, jaką tak wyglądający harcerze - nie ważne, z jakiej drużyny - wyrabiają wszystkim innym harcerzom, a drużynom HSG, HSP i proobronnym w szczególności.
I ktoś z tego właśnie środowiska, środowiska w szerokim rozumieniu proobronnego, musiał to wyraźnie napisać.
Dość tego, że o nasz wygląd dbają ludzie reprezentujący inne nurty harcerstwa: puszczański, ratowniczy itp. Albo sami zadbamy o nasz wygląd i wzbudzaną opinię, albo przez innych harcerzy będziemy uważani za pajaców.

Nasz praca wychowawcza jest jedynym nurtem harcerstwa wymagającym uzasadnienia. Nikt nie wątpi w pozytywność ratownictwa, puszczaństwa, łączności. Proobronność, HSG, HSRD, HSP trzeba wyjaśniać i uzasadniać. Co to znaczy? To znaczy, że jest to kontrowersyjne. A skoro sama metoda jest kontrowersyjna, nie ma sensu zaostrzać jej ośmieszającym nas wyglądem.

I myślę, że dość tego tematu. Powtórzę na zakończenie jeszcze raz:
w ZHP nie ma miejsca na kamizelki taktyczne z napisem Harcerska Służba Porządkowa

Moim zdaniem w ZHP w ogóle nie ma miejsca na kamizelki taktyczne, chyba że w ramach zajęć terenowych w lesie. Tylko po co?

magister_71
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: magister_71 » 16 wrz 2007, 00:38

Z tym co napisałeś teraz się zgadzam, ale przy formie "naskoku" nie ma się co dziwić że reakcja jest agresywna. Jesteście z tego co czytam z tego samego hufca - nie lepiej powiedzieć co się ma do siebie w cztery oczy?

Co do kamizelek to się zgadzam - jakiś czas temu sam zakładałem LBV na gry terenowe do lasu bo "było fajnie", teraz się to już raczej nie zdarza, bo to po prostu bez sensu - kamizelka zwyczajnie przeszkadza i do niczego nie jest potrzebna (przynajmniej na grze - nie jestem ani w HSP ani w HSR, więc tam nie wiem), ale takie rzeczy trzeba po prostu zrozumieć samemu i wg. mnie po prostu z tego "wyrosnąć".

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 16 wrz 2007, 00:50

No fakt, może pierwszy post był zbyt ostry.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 16 wrz 2007, 01:33

<admin mode>
wroobel - dzięki za czujność. Pozwoliłem sobie usunąć wymoderowane wpisy - żeby niekogo nie kręciło że coś tam było;)
</admin mode>
<private mode>
Co do samych zdjęć należałoby odróżnić dwie różne sprawy - "służba" i "czas wolny". Myślę że nie trzeba tego rozwijać.
</private mode>
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Stachu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Stachu » 16 wrz 2007, 10:19

magister_71 pisze:A ja się nie dziwię, że CHŁOPAKI szukają odwetu za to że zostali publicznie wyśmiani - wbrew pozorom rzadko kto nadstawia drugi policzek.
Druhu, "chłopaki" to u szewca drewniane gwoździe prostują.

sq5vja
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 16 wrz 2007, 10:19

od czwartku przyglądałem się opiniom na tym forum. i w tej chwili mogę stwierdzić, że forum.zhp jest grupą ludzi która wyraża ipinie na temat innych osób i nie wolno lekko mówiąc mieć innego zdania bo zostaniesz wdeptany w błoto. Ludzie specjalnie dodałem ten nowy wątek aby mięć pewność że chorujecie na syndrom Kalego (Dobry uczynek - Kali KOmuś ukreść krowa, zły uczynek ktoś Kalemu ukraść krowa), dlatego też proszę nie zawracać mi głowy i nie przysyłać mi na gg czy meila wypowiedzi z tego forum bo to dla mnie strata czasu od pięciu dni szarga się srodowisko harcerskie bo dwóch harcerzy było w kamizelkach czarnych na zjeździe chorągwi. piszcie sobie dalej i obrabiajcie nas na forum a ja zamiast pisać to wolę spędzić czas na pracy z harcerzami

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „HSG/HSRD/HSP”