Parodia

forum drużyn Harcerskiej Służby Porządkowej, Harcerskiej Służby Granicznej i Harcerskiej Służby Ruchu Drogowego hsp.zhp.pl
grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 13 wrz 2007, 15:39

orcus pisze:Ja tylko dodam co do kamizelek że na pewno się sprawdzają jako "element wyróżniający" zwłaszcza w nocy w miejscach gdzie niedaleko miejsca służby odbywa się ruch samochodowy.
To chyba odblaskowa, a nie oporządzeniowa :)

ja
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ja » 13 wrz 2007, 16:54

Witam, widze ze post bardzo ciekawy, druh Maciej zaczoł a sam zapomiał o swojej druzynie widze, kontaktowałem sie z druchem ale niestety nagle niemógł ze mna rozmawiac szkoda. zanim zaczeliscie sie smiac niektórzy to proponuje obejrzec strone internetowa tego druha http://www.sdrigrom.home.pl/index.php?o ... &Itemid=47. Bardzo fajna nazwe maja "GROM" czy to też nie parodia.
A tak pozatym moze sie przedstawie phm Juliusz Kucharski bylyy druzynowy 293 Grunwaldzkiej Warszawskiej Drużyny Wędowniczej "Szczury" - na zdjeciaj sa moi byli harcerze..

Druhu Grabek przepisy sie nie zminiły co do munduru wojskowego noszonego przez cywili a wiem to z pierwszej reki jesli druh tak siedz w przepisach to prosze czytac dokładniej, zawsze morzna zapytac zandarmeri wojkowej on wie najlepiej - prawda?

Druhu Macku szkoda ze druh nie zajmuje sie swoim srodowiskiem i jego wygladem, mam nadzieje ze strona przyblizy forumowiczom tak zwana prarodie.

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 13 wrz 2007, 18:52

ja pisze:Druhu Grabek przepisy sie nie zminiły co do munduru wojskowego noszonego przez cywili a wiem to z pierwszej reki jesli druh tak siedz w przepisach to prosze czytac dokładniej, zawsze morzna zapytac zandarmeri wojkowej on wie najlepiej - prawda?
Druhu, proszę się zapoznać z http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2006/0849.htm następnie proszę w dziale dokumenty na zhp.pl przeczytać porozumienie o współpracy z MON, to wszystko w tej kwestii.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 13 wrz 2007, 19:19

grabek pisze:To chyba odblaskowa, a nie oporządzeniowa :)
Nie, nie, nie - właśnie taka czarna z mnóstwem kieszeni się na pewno najlepiej sprawdza;)
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

BOBAS
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: BOBAS » 13 wrz 2007, 20:21

Witam moich przyjaciół "293" :] i was "gromowcy".Z reguły nie udzielam sie na tego typu śmiesznych i żałosnych tematach założonych przez zakompleksione w życiu prywatnym osoby które próbują z siebie zrobić "komandosa", ale skoro zaczeło sie niegrzeczne i prymitywne najeżdżanie na środowisko i organizacje w którym to też sie wychowywałem to nie był bym sobą gdybym sie nie wtrącił i nie stanął po jednej stronie tego sporu z moimi ludzmi.

A wiec mam wam do powiedzenia że zachowujecie sie żałośnie i niewiem tylko czy robicie to z zazdrosci czy poprostu macie taką nature, niewiem i mnie to nieinteresante lecz obchodzi mnie dobre imie mojego srodowiska ktore wy bezpodstawnie wysmiewacie.

Podsumowywując tą wypowiedz którą pewnie olejecie bo wkońcu cała żałosna prawda o was samych,was zaboli, to mam do powiedzenia wszystkim którzy uczestnicza w tej rozmowie ze to niema sensu bo przed monitorem kazdy z "komandosów" jest mocny i odwazny a przy spotkaniu zaden i tak sie nie odezwie i z głupim dwulicowym usmiechem na twarzy bedzie gadał.(żałosne)

Kącząc poprosze wszystkich zebyscie jednak nie zapomnieli ze wszyscy jestesmy Harcerzami i nie musimy sie uwielbiać ale jakies minimum szacunku do siebie by należało uwzględnić.

Z powazaniem dh BOBAS "SZCZUR"

BOBAS
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: BOBAS » 13 wrz 2007, 20:44

dh. Małgorzata Kamionek
"Cini"

Czuwaj!

przepraszam że skorzystam z czyjegoś konta.. ale mam jedną rzecz do dodania..

czytając tą cała dyskusję myślę że zapomnieliście o jednej ważnej rzeczy, której niestety uczyliście i to pewnie nie jedno środowisko..

Przypomnijcie sobie Prawo Harcerskie zwłaszcza jeden punkt:

oszczędzę Wam czasu...
Harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza

te forum tego nie odzwierciedla i jeśli poruszacie takie rzeczy na FORUM ZHP to wybaczcie ale dajecie niesamowity przykład młodzieży, która również ma dostęp do tego forum.
Uważam że zapomnieliście o co chodzi w tej całej organizacji.. a szkoda

Mam nadzieję że po tych wszystkich poruszonych wątkach Administrator tego forum wprowadzi tu jakiś porządek...

Pozdrawiam wszystkich zwłaszcza byłą drużynę 293 "Szczury" jak również klub Łączności..

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 13 wrz 2007, 20:45

BOBAS pisze:...przed monitorem kazdy z "komandosów" jest mocny i odwazny a przy spotkaniu zaden i tak sie nie odezwie i z głupim dwulicowym usmiechem na twarzy bedzie gadał.(żałosne)

Kącząc poprosze wszystkich zebyscie jednak nie zapomnieli ze wszyscy jestesmy Harcerzami i nie musimy sie uwielbiać ale jakies minimum szacunku do siebie by należało uwzględnić.
Szacunku czy strachu?

Nie jestem komandosem, etap zabawy w bojówkę paramilitarną w harcerstwie zakończyłem już dawno. Widziałem drużynę Maćka ładnych parę lat temu i nawet rozbiliśmy się o ASG i nazwę drużyny. Was widzę pierwszy raz na zdjęciach i mimo wszytko uważam że do HSP taki strój zwyczajnie nie pasuje. Bo ta służba powinna się wyróżniać a nie maskować.

Jeśli chcesz możemy wprost porozmawiać o tym dlaczego taki wygląd zwyczajnie mnie odpycha od HSP. Gdybym spotkał taką drużynę na pewno zamieniłbym słówko z jej szefem o ile nie zacząłby dyskusji od stwierdzenia podobnego do tego którego Ty użyłeś - bo zwyczajnie bałbym się... tak jak boję się gdy wracam do domu wieczorem z kobietą a pod klatką stoi banda "bezszyjnych" - czy to chciałeś uzyskać?

Pamiętaj że szacunek do osoby nie ma związku z akceptowaniem zachowań które nie są na miejscu.
Pozdrawiam
orcus

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 13 wrz 2007, 21:00

BOBAS pisze:Witam moich przyjaciół "293" :] i was "gromowcy".Z reguły nie udzielam sie na tego typu śmiesznych i żałosnych tematach założonych przez zakompleksione w życiu prywatnym osoby które próbują z siebie zrobić "komandosa", ale skoro zaczeło sie niegrzeczne i prymitywne najeżdżanie na środowisko i organizacje w którym to też sie wychowywałem to nie był bym sobą gdybym sie nie wtrącił i nie stanął po jednej stronie tego sporu z moimi ludzmi.
Druhu chciałbym powiedzieć, że ja również biegam w kamizelce taktycznej po lesie, ale nie są to zbiórki harcerskie. Są to raczej działania grupy paramilitarnej do której należę.

Uważam, że chodzenie w kamizelce taktycznej i mundurze harcerskim nie za bardzo przystaje do siebie.

Oczywiście można ale nie przystaje, ponieważ kamizelka taktyczna, jest raczej przymiotem stosowanym w grupach paramilitarnych i wojsku.

To nie jest tak, że ktoś kogoś atakuje za cokolwiek.
My harcerze mamy to do Siebie, że nasz wygląd nie powinien wzbudzać kontrowersji, bo jesteśmy organizacją pokojową i ten pokój powinniśmy szerzyć.

Pozdrawiam
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

Stachu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Stachu » 13 wrz 2007, 21:03

Czuwaj.

Chciałbym wielce podziękować wszystkim tym którzy wyrazili słowa krytyki wobec naszego HSP.
Czuję się teraz zawstydzony postawą jaką prezentowałem w służbie. Budziłem widocznie strach (jak to druhowie napisali), szkoda, ponieważ myślałem że na różnych zlotach, rajdach czy złazach uczestnicy prosili o pomoc, bo czuli że mogą się do nas zwrócić w sprawach organizacyjnych z chęcią, a nie ze strachem na nasz widok.
Słuszne są wasze uwagi, przecież wyglądaliśmy żałośnie, toż to parodia przez duże "P"

Druhu Pietraszczyku, widzisz drzazgę w oku rozmówcy, a nie dostrzegasz belki w swoim...

BOBAS
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: BOBAS » 13 wrz 2007, 21:12

Szczerze nie wiem co Ty robisz pod klatką i kogo się boisz bo nie wnikam w zycie prywatne żadnego z Was ale pozwolę sobie rozwinąć skrót HSP Harcerska(SłUżBA PORZąDKOWA)
nie można tu sie porównywać do policji czy straży miejskiej lecz pozwolę sobie zauważyć że oba te organy również są śłUżBAMI PORZąDKOWYMI i używają takich samych kamizelek jak i my co widać na załączonym wyżej zdjęciu.
Cytując Was "HSP nie powinno odstraszać swoim wyglądem " faktycznie HSP nie powinno odstraszać swoim wyglądem Harcerzy i uczestników różnych zlotów zaś powinno jak najbardziej wzbudzać respekt wśród potencjalnych sprawców jakichkolwiek awantur.

P.S tylko ze względu na więzi oraz solidarność z macierzystym środowiskiem udzieliłem się na tym forum dziś i dziś zakończę swój udział w tej dyskusji.

...Bratnie słowo sobie daję że pomagać będziem wzajem druh druhowi druhnie druh hasło znaj czuj duch!...

Mam nadzieję że będziecie o tym pamiętać druhny i druhowie.

Czuwaj!

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 13 wrz 2007, 21:24

Druhom widocznie coś się pomyliło... Cóż każdy ma prawo do błędu, ale takie uparte stanie "ja mam rację, a Wy mnie padalcy atakujecie" jest z lekka śmieszne. Pora późna więc daruję sobie cytowanie każdego z powyższych postów i odpowiadanie.
Generalnie wielkie, uśmiechnięte Czuwaj :D

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 13 wrz 2007, 21:33

BOBAS - przeczytaj co napisałeś... ja odebrałem to wręcz jak groźbę. I o tym mówię a nie o kamizelkach które są niepraktyczne.

Co do wzbudzania respektu to wchodzicie na grząski grunt. HSP nie jest od łapania awanturników z zewnątrz na imprezach. Jest od zauważenia tego faktu i poinformowania odpowiednich służb - przynajmniej ja zawsze tak uważałem. Poza tym ten Wasz "respekt" to zwyczajny strach? Bo mi wydawało się że każdy człowiek na agresje odpowiada agresją. I szczerze mówiąc to mając przy sobie paralizator na pewno użyłbym go na człowieku biegnącym do mnie w takiej kamizelce. Jeśli miałby na sobie żółtą kamizelkę odblaskową raczej nie... A teraz pomyślcie co jeśli to nie będę ja tylko kilku żuli spod budki i akurat któryś będzie miał coś mocniejszego niż paralizator.

Nie szkoda Wam Waszych podwładnych? Osób za które jesteście odpowiedzialni jako wychowawcy nawet jak zostaną pełnoletni?

I proszę - bez argumentów "skończcie bo przecież jesteśmy braćmi". Tu nie chodzi o atak na Was tylko na to co robicie a dokładniej jak wyglądacie i jaki na jaki wizerunek pracujecie.
Cytując Was "HSP nie powinno odstraszać swoim wyglądem " faktycznie HSP nie powinno odstraszać swoim wyglądem Harcerzy i uczestników różnych zlotów zaś powinno jak najbardziej wzbudzać respekt wśród potencjalnych sprawców jakichkolwiek awantur.
No tak a najlepiej to jakby wszyscy przestępcy się bali bo macie wymiary 2*2*2, pałki, paralizatory a najlepiej broń z ostrą amunicją...
Respekt takie służby zdobywają poprzez sprawne działania a nie wygląd. I tak powinno być w harcerskiej organizacji.
Pozdrawiam
orcus

BOBAS
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: BOBAS » 13 wrz 2007, 21:38

tak masz racje faktycznie nasz błąd nie mieliśmy tak genialnych nauczycieli może gdybyśmy znali cię wcześniej wszystko byłoby łatwiejsze i nie byli byśmy wyśmiewani

To był mój ost post więc nie liczcie na moja odp

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 13 wrz 2007, 21:45

Dziękuję za merytoryczną dyskusję. Zamykam wątek.
Pozdrawiam
orcus

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „HSG/HSRD/HSP”