Parodia

forum drużyn Harcerskiej Służby Porządkowej, Harcerskiej Służby Granicznej i Harcerskiej Służby Ruchu Drogowego hsp.zhp.pl
Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 12 wrz 2007, 21:06

http://www.stoleczna.zhp.pl/images/zoom ... 006_07.jpg

Tak HSP nie wygląda, nawet jeśli nosi taki napis. Tak wygląda parodia harcerstwa. I tu g00rkowi przyznaję 100% racji.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Emot
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Emot » 12 wrz 2007, 21:11

Oooj tak, to jest duża parodia harcerstwa, miałem nie do końca miłą styczność z tymi osobami na obozie, i szczerze to wolałem się nie przyznawać że jestem z Warszawy bo wstyd przy nich.
Emot :]

40 pWDHy

endrea
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: endrea » 12 wrz 2007, 21:56

hihi, może trzymają po kieszeniach gruszki i kanapki po prostu :lol:
phm. Izabela Staszczyszyn HR
Drużynowa 20 Drużyny Harcerzy Leśnych "Czarny Wilk" ^-^
III Szczep Harcerski "Leśni"
www.lesni.pl || www.kpw.org.pl || www.haer.org

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 12 wrz 2007, 22:53

A tam, marudzicie. Chłopaki lubia kamizelki i tyle. Ważny jest uśmiech (no dobra to że mają radyjka po różnych stronach to przegięcie ;) ) Ale tak na poważnie. Szeroki uśmiech, jasny wzrok. Widać że chłopaki są szczęśliwe. Co sie czepiacie. Nie widze kajdanek, pałek służbowych, zadnych rmg ani paralizatorów. Ot sporo kieszeni i co z tego ?
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Emot
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Emot » 12 wrz 2007, 23:12

W sumie nic, ale jak Ci przybiegają tacy w nocy z noktowizorami i innymi takimi sprzętami, to można mieć wątpliwości czy to są harcerze czy może jednostka antyterrorystyczna. Dodam jeszcze że to HKŁ

40 pWDHy

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 12 wrz 2007, 23:23

A wyobraź sobie, że niektórzy na plecach mają napis RATOWNIK.

Zmarły tylko skręcił kostkę, ale potem przyjechali ratownicy
:D

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 13 wrz 2007, 02:05

Chłopaki mają naszywkę łączności. Ten gościu nieumundurowany ma radiotelefon w kieszeni. Tylko że on ma mniejszy jakiś. Oni mają programowalne MOTOROLE. Jedna sztuka warta jakieś 1500 - 2000 zł. Takiego sprzętu to im tylko pozazdrościć. Skąd pomysł, że to HSP?
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 13 wrz 2007, 08:13

Popatrzyłem raz, popatrzyłem drugi raz... Oni nic nie mają w tych kamizelkach oprócz stacji, uchwyt na tonfę powiewa przy biodrze, kajdanki może z tyłu są, a może ich nie ma :D Dobra, dość naśmiewania się, sądzę że:
-aby nosić stację, nie trzeba w tym celu nosić kamizelki taktycznej
-pewnie jest im trochę ciepło
-nie HSP nie powinno odstraszać swoim wyglądem (nie jest potrzebny 'efekt psychologiczny').

P.S Można jakieś info dostać na temat tych druhów (może na stronie drużyny są ciekawsze zdjęcia)?
P.S 2. Mamy pewność, że to HSP? Jeśli nie to raczej powinniśmy się cieszyć, że niektórzy amatorzy marzą o tak szlachetnej specjalności :)

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 13 wrz 2007, 09:24

Znam to środowisko, bo jest z mojego hufca. Robią "HSP" między innymi na Grunwaldzie i wtedy na kamizelkach mają napis. Na tych plakietkach w kształcie tarczy mają napis "Harcerska Służba Porządkowa".
Zresztą, to jest zdjęcie ze Zjazdu Chorągwi, a tam klubem łączności nie byli.

Choć formalnie, to właśnie należą do drużyny łącznościowej, ew. klubu łączności (dwie jednostki w jednym szczepie).

Środowisko 293 Warszawa-Żoliborz.

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 13 wrz 2007, 09:35

Hmm... Ja nie chcę się czepiać, ale jeśli wychodzą z tymi działaniami na zewnątrz to trzeba by było jednak panów ustawić do pionu. Niestety obecnie obowiązujące przepisy związkowe (jeśli dobrze pamiętam) przy formowaniu HSP na imprezy nie stawiają żadnych wymagań odnośnie jej członków.

Jeśli to 293 WDS "Szperacze" to nie znalazłem ich strony :(
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2007, 09:36 przez grabek, łącznie zmieniany 1 raz.

sq5vja
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 13 wrz 2007, 13:37

Pomimo, mojej zasady niewyrażania się na forach internetowych (wolę dyskutować osobiście i nie ukrywać się za adresem IP) muszę zwrócić uwagę kilku użytkownikom forum na to co tu napisali.
MACIEK
Maćku doskonale wiesz jakie jest moje zdanie na temat HSP. nie ma czegoś takiego a przynajmniej w oficjalnych dokumentach ZHP. Jeżeli zaczynasz oceniać naszych harcerzy spójrz najpierw na swoją drużynę (Harcerskiej Służby Granicznej ?? - pilnują granicy między Żoliborzem a Bielanami???) to twoi harcerze nawet ci mali wzrostem zawsze wyglądali jak oddział komandosów - zawsze w moro do mundurów pomimo że regulamin mundurowy ZHP tego nie dopuszcza a ponadto twoi harcerze w pełnym wojskowym umundurowaniu popełniają przestępstwo (Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 października 2005 r w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części). A poza tym nie kłam na forum:
"A wyobraź sobie, że niektórzy na plecach mają napis RATOWNIK"
nigdy powtarzam NIGDY nikt z naszego nie tylko klubu ale i ze szczepu nie miał na sobie kamizelki z napisem ratownik z prostej przyczyny nie posiadamy takich i nie posiadaliśmy.

SIKOR, GRABEK
nie zobaczycie: "kajdanek, pałek służbowych, zadnych rmg ani paralizatorów" bo to są środki przymusu bezpośredniego do których używania są uprawnione odpowiednie służby a napewno nie dzieci i młodzież - nawet jak są harcerzami, kamizelka jest może za ciepła ale jest doskonałym odznacznikiem pełnionej służby z daleka człowieka widać szczególnie jak na zjeździe chorągwi wszyscy są w mundurach

ENDREA
piszesz: "hihi, może trzymają po kieszeniach gruszki i kanapki po prostu" A dlaczego by nie jak napisał SIKOR: "Ot sporo kieszeni i co z tego ?"

EMOT
napisałeś "ale jak Ci przybiegają tacy w nocy z noktowizorami i innymi takimi sprzętami, to można mieć wątpliwości czy to są harcerze czy może jednostka antyterrorystyczna"
Taki inny sprzęt - co masz na myśli???? GPS-y używane w HKŁ?? moim skromnym zdaniem harcerstwo powinno iść z duchem czasu w XXI wieku mając pod ręką (MAMY) GPS-y, radiotelefony, internet twoim zdaniem powinniśmy się bawić chorągiewkami sygnalizacyjnymi, kompasami, itp tak ale to tylko zabawa a gwarantuję ci że harcerzy to bawi. napisałeś "z noktowizorami" to znaczy miałeś na myśli ten jeden który kupiłem sobie za własne pieniążki przed wakacjami i dawałem harcerzom do zabawy na obozie???
Z noktowizorem jednookularowym, ręcznym nie mocowanym na głowie trudno jest przebiegać.

Wasze wypowiedzi na tym forum przekonują nie tylko mnie o tym że podyktowane są jakąś zazdrością nie wiadomo o co, czy może o te kamizelki ??
Harcerze pełnili służbę informacyjną i organizacyjną na zjeździe Chorągwi Stołecznej ZHP bo o taką ich poproszono i taką wypełnili należą im się słowa podziękowania a nie krytyki (wiem, że to niemożliwe w ZHP bo w naszej organizacji mi osobiście wielu instruktorów narobiło mi wiele świństw i robi to dalej jak nigdy nie zdarzyło mi się tego doświadczyć w innych organizacjach i grupach społecznych czy zawodowych.
Po takich wypowiedziach nie tylko mi ale i innym osobom czytającym wasze wypowiedzi odechciewa się działalności w naszym związku ale o to wam chyba chodzi (prawda Maćku)

A na marginesie już nie trzeba opluwać tych harcerzy. od wiosny 2007 roku drużyna ta się rozwiązała i ludzie w większości odeszli z ZHP.
była to 293 Grunwaldzka Warszawska Drużyna Wędrownicza Łączności

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 13 wrz 2007, 14:26

Myślę że wszystko zostało już powiedziane wcześniej(między innymi o strojach HSP i imagu jaki wykreowano przez lata) na tym forum i nie ma sensu po raz kolejny tego wałkować.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 13 wrz 2007, 14:52

sq5vja pisze:Pomimo, mojej zasady niewyrażania się na forach internetowych (wolę dyskutować osobiście i nie ukrywać się za adresem IP) muszę zwrócić uwagę kilku użytkownikom forum na to co tu napisali.
MACIEK
(Harcerskiej Służby Granicznej ?? - pilnują granicy między Żoliborzem a Bielanami???) to twoi harcerze nawet ci mali wzrostem zawsze wyglądali jak oddział komandosów - zawsze w moro do mundurów pomimo że regulamin mundurowy ZHP tego nie dopuszcza a ponadto twoi harcerze w pełnym wojskowym umundurowaniu popełniają przestępstwo (Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 października 2005 r w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części).
Analogicznie Nadwiślański Oddział SG pilnuje granicy pomiędzy Polską wschodnią a zachodnią... :D Co do mundurów WP radzę zapoznać się z nowszymi regulacjami prawnymi i nie przypisywać nikomu popełniania przestępstwa.
sq5vja pisze:SIKOR, GRABEK
nie zobaczycie: "kajdanek, pałek służbowych, zadnych rmg ani paralizatorów" bo to są środki przymusu bezpośredniego do których używania są uprawnione odpowiednie służby
Ponownie błąd i nieznajomość polskiego prawodawstwa.
sq5vja pisze:kamizelka jest może za ciepła ale jest doskonałym odznacznikiem pełnionej służby z daleka człowieka widać szczególnie jak na zjeździe chorągwi wszyscy są w mundurach
Wydaje mi się, że są lepsze metody wyróżniania się (a na pewno bardziej ergonomiczne). W pomieszczeniu ani to praktyczne ani wygodne, a już na pewno nieużywane zgodnie z przeznaczeniem.

sq5vja pisze:Wasze wypowiedzi na tym forum przekonują nie tylko mnie o tym że podyktowane są jakąś zazdrością nie wiadomo o co, czy może o te kamizelki ??
Harcerze pełnili służbę informacyjną i organizacyjną na zjeździe Chorągwi Stołecznej ZHP bo o taką ich poproszono i taką wypełnili należą im się słowa podziękowania a nie krytyki (wiem, że to niemożliwe w ZHP bo w naszej organizacji mi osobiście wielu instruktorów narobiło mi wiele świństw i robi to dalej jak nigdy nie zdarzyło mi się tego doświadczyć w innych organizacjach i grupach społecznych czy zawodowych.
Po takich wypowiedziach nie tylko mi ale i innym osobom czytającym wasze wypowiedzi odechciewa się działalności w naszym związku ale o to wam chyba chodzi (prawda Maćku)
A na marginesie już nie trzeba opluwać tych harcerzy
Troszkę nie za mocne słowa? Przemyśl drogi druhu co piszesz i w jakim celu.

P.S Nie muszę zazdrościć czegoś co mam (kamizelka) tylko odnoszę wrażenie, że w przeciwieństwie do przedstawionych wyżej wiem do czego ona służy.

Emot
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Emot » 13 wrz 2007, 15:19

Wybaczy Druh, ale jeżeli komuś odechciewa się służby w naszym związku, to nie przez to że 3 czy 4 osoby podważają zasadność noszenia kamizelek przez HSP. Poza tym odechcieć może się instruktorom, bo większość młodych harcerzy(całe szczęście)nie zajmuje się sprawami "z góry".

40 pWDHy

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 13 wrz 2007, 15:33

Ja tylko dodam co do kamizelek że na pewno się sprawdzają jako "element wyróżniający" zwłaszcza w nocy w miejscach gdzie niedaleko miejsca służby odbywa się ruch samochodowy.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „HSG/HSRD/HSP”