Sas Hsg

forum drużyn Harcerskiej Służby Porządkowej, Harcerskiej Służby Granicznej i Harcerskiej Służby Ruchu Drogowego hsp.zhp.pl
orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 08 maja 2007, 21:02

mariuszm pisze:To podyskutujemy, ale nie na forum...

Trzeba zmienić strony. Zauważ, ze już prawie każdy inspektorat ma stronę zrobioną na czymś innym niż CMS ZHP. To o czymś świadczy.

W dodatku oficjalna strona zlotu w Kielcach jest robiona na JOOMLI. Do tego jeszcze warto dodać, że strona zlotu programowego też na CMS ZHP nie jest i możemy już więcej o CMS nie rozmawiać...
i właśnie dlatego wiemy z doświadczenia że tak być nie może.
Potem będziemy się zastanawiać nad w miarę jednolitym wyglądem stron. Poza tym nie wiem z czego ma wynikać przymus jednolitego wyglądu. Jeśli z jakichś ustaleń sprzed lat, to może warto je zmienić...
OK jak sie zmieni to wtedy będziemy rozmawiać. Wprowadzenie CMSa miało pewne założenia. Z częścią sie nie zgadzałem, nie miałem jednak na to żadnego wpływu. Natomiast jeśli ustali się coś innego to nie mam nic przeciwko. Ale najpierw trzebaby to właśnie ustalić.
Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo, to jeszcze mi się nie zdarzył atak wrednych hakerów. Poza tym co to zmieni?

Jak mi się włamią, to za najdalej godzinę strona będzie działać jak dawniej. A jak to zrobią w nocy, to rano. Przecież na stronie nie mam żadnych tajnych danych. Jak się komuś chce włamywać tylko po to, aby umieścić info "Włamałem się", to niech się włamuje. My zgłosimy to organom ścigania i usuniemy informację. Dodamy też swoją, że nastąpiło włamanie i po sprawie...
Nie! Włamanie nie sprowadza się tylko do tego. To o czym piszesz dokonywane jest przez młodocianych h4x0r-ów. Natomiast nam grożą o wiele niebezpieczniejsze rzeczy i ludzie. Gdyby włamanie polegało na tym o czym mówisz to nie byłoby w Polsce pracy dla audytorów aplikacji www. Tymczasem rynek się co raz bardziej rozkręca i o audyt występują już na prawdę małe firmy. A co dopiero taka organizacja jak ZHP. W Polsce co prawda o wilczy bilet u usługodawców jest jeszcze trudno ale przy szkodach jakie możemy wyrządzić jest to realne. I straty finansowe mogą być ogromne - wystarczy jeden włam i chwila nieuwagi home.pl, ale oni za to nie zapłacą a GK prawdopodobnie nie byłoby stać i nagle możemy zostać jedynie z 2-3 stronami bo na więcej nie będzie nas stać.

W odpowiednim miejscu i czasie wyjaśnię ci dokładnie kilka schematów działania ludzi o których pisze, bo podejście które reprezentujesz jest bardzo niebezpieczne.
Ale o tym też w osobnej dyskusji proponuję. Nie na forum, lub nie na tak otwartym forum.
jestem za i część argumentów pozostawiam na spotkanie. Najszybciej pewnie online ale o tym więcej postaram się na priv napisać.
Więc na razie daj nam działać i staraj się pomóc. Naprawdę już się naczytałem czemu tego, albo tamtego się nie da.
Właśnie IMHO pomagam. Zwyczajnie nie chcę żeby ZHP strzeliło sobie w kolano pod względem IT. Wiem że są pewne potrzeby ale staram się patrzeć całościowo i długoterminowo.

I tak dla porządku mała notka biograficzna: nie jestem członkiem WNT aczkolwiek współpracuje z wydziałem od jakiegoś czasu. Ja nie podejmuję żadnych decyzji. Wyrażam tylko swój prywatny pogląd. Wszelkie decyzje pozostają w rękach administratorów serwerów i kierownika WNT. Przepraszam jeśli kogoś wprowadziłem w błąd, bo widzę teraz po tonie swoich odpowiedzi że tak mogło być.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 08 maja 2007, 22:24

To załóż gdzieś ściśle tajny wątek na ściśle tajnym forum. Zaproś członków WNT i szefów zespołów. Wtedy poknujemy :-)
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 09 maja 2007, 10:53

Dobra, chłopaki, EOT.
Chcecie kontynuować dyskusję, to na forum łączności. :p
Mariusz, czekam na jakieś info odnośnie możliwości robienia sensownej strony Inspektoratu. Jestem BARDZO zainteresowany.

Grabek: też żałuję, ale oddelegowanie na granicę popsuło mi sporo planów. W każdym razie cieszę się, że jest zainteresowanie. Zrobimy za rok.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 09 maja 2007, 11:24

Maćku, żeby była jasność, ja personalnie nie winię Ciebie. Z tego co znam funkcjuszy SG, każdy ma służbę, każdy ma życie osobiste, każdy chce mieć czasami wolne. Nie robię tragedii z tego że nie ma SASu. Jednak proponuję zrobić za rok "casting" na osoby, którym coś sie chce i wspólnymi siłami przygotować całość.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 09 maja 2007, 19:59

grabek pisze:Maćku, żeby była jasność, ja personalnie nie winię Ciebie. Z tego co znam funkcjuszy SG, każdy ma służbę, każdy ma życie osobiste, każdy chce mieć czasami wolne. Nie robię tragedii z tego że nie ma SASu. Jednak proponuję zrobić za rok "casting" na osoby, którym coś sie chce i wspólnymi siłami przygotować całość.
:-)
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Carla-pwd
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Carla-pwd » 30 lip 2007, 14:44

oo jeej widzę, że jak zawsze zagorzała dyskusja :) jest między druhami.. :)
co do SASU HSG w następnym roku to ja się na to piszę... ale wiaodmo z małym (już wtedy póltora rocznym "balasem" Maćku:) ) ale chętnie bym sie tam do czegoś na dała :)
... Składam się z kropelek wspomnień, okruchów marzeń i pierwiastka nadzieji, szczypty uśmiechu i garści słonecznych promieni ...

Inspektorat HSG i HSRD WS GK ZHP-
pwd. Karolina Narolska

WYWIADOWCA
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: WYWIADOWCA » 12 gru 2007, 19:59

Mam Takie Pytanie Czy W Sprawie Sas Hsg 2008 Coś Się Dziej Lub Się Będzie Dziać ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Dragon77
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dragon77 » 12 gru 2007, 20:09

Odpowiedz masz powyżej w postach.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „HSG/HSRD/HSP”