Harcerska Służba Graniczna

forum drużyn Harcerskiej Służby Porządkowej, Harcerskiej Służby Granicznej i Harcerskiej Służby Ruchu Drogowego hsp.zhp.pl
orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 05 wrz 2004, 23:01

grabek napisał:
Żałuję, że nie zdążyliśmy na w tym roku na SAS. Taki wspólny ogólnopolski obóz wydaję siębardzo ciekawym przedsięwzięciem.
Nie przejmuj sie... szykuje sie juz kolejny SAS i nawet cos specjal dla calych druzyn HSG i HSP/HSRD - jak zwal tak zwal... Wiec mam nadzieje ze do zobaczenia za 9-11 miesiecy...

Na razie polecam:
http://rajdbialowieski.prv.pl/

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

mumka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mumka » 06 wrz 2004, 08:23

Moi drodzy! Widzę, że muszę się włączyć w ową dyskusję, bo dotyczy ona nie tylko mojej specjalności, ale i mnie bezpośrednio.
Cieszę się ogromnie, że czujecie potrzebę działania w HSG i HSP. Są to specjalności pokrewne, które współdziałając znakomicie się uzupełniają.
Owszem, nie możemy pozwolić na brak wyszkolenia i prowizorkę dlatego potrzebne są kursy. Jedno z nich odbyło się tego roku w Łazach nad morzem, w ramach SASu. Mam nadzieję, że stanie się to kurs cykliczny i będzie przyciągał sympatyków i entuzjastów wymienianych specjalności.
Zdaję sobie również sprawę, że nie można żyć od SASu do SASu i spotykać się jedynie raz w roku.
Proponuję zatem częstsze spotkania kadry drużyn i szczegółowe szkolenia połączone z wymianą doświadczeń, jak również integracją, która tak bardzo przyda się naszym środowiskom.
W Chorągwi Białostockiej takie spotkania działają na zasadzie corocznych Złazów podlaskich drużyn HSG, na których oddzielne zajęcia mają funkcyjni, a odzielne pozostali członkowie drużyn. Są też wspólne działania, które mówią o zgraniu i organizacji wewnątrz drużyn.
Pamiętajcie, że cząstkowe, etapowe szkolenie jest najelpsze. Gdy po takim zostanie wyłoniona kadra, wtedy będzie można organizować wspólne zloty, biwaki i obozy ogólnopolskie, pisać programy i wytyczne działania.
Aby to wszystko ruszyło pełną parą proszę środowiska zainteresowane o zgłoszenia i podawanie informacji ułatwiających kontakt z inspektoratem HSG/HSP przy GK ZHP. hsg@zhp.org.pl
Można również kontaktować się bezpośrednio ze mną. Postaram się pomóc i odpowiedzieć na ewentualne zapytania.

Pozdrawiam. Czuwajcie...

Szef wyszkolenia 37 DHSG "Korzenie" z Siemiatycz
Koordynator drużyn HSG w Chorągwi Białostockiej
hm. Katarzyna Turosieńska

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 06 wrz 2004, 12:40

orcus napisał:

Na razie polecam:
http://rajdbialowieski.prv.pl/

Pozdr.
orcus
Spoko, spoko. Tam też się pojawimy.

DooRsiK
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: DooRsiK » 05 paź 2004, 11:01

Czuwaj !
Mam taki dylemacik, czy bez współpracy ze Strażą Graniczną można być dryzyną HSG ?? Jestem z Gołdapi, to taka miejscowość przy granicy z obwodem Kaliningradzkim, przez poznaniakow zwana "Koncem swiata" (oni jadac do nas biorą ze soba paszporty ;) ) Kiedyś miedzy naszą KH a jednostką SG bylo podpisane jakies porozumienie o wspolpracy, niestety wspolpraca nigdy sie nierozpoczela :( wlasanie moja druzyna byla wskazana przez hufiec do pracy ze SG. ale nigdy sie do nas nieodzewali, a jak chcielismy do nich napisac pismo to doszlismy do wniosku ze w sumie nie mozemy im niczego zaproponowac ;( bo czy potrzebni im sa ludzie, którzy beda sie platac przy nich na patrolach ?? chcialbym dostac jakies informacje, jak wogole takie druzyny HSG dzialaja, co robią i jak przedewszystkim zdobyc ową specjalność,
pozdrowienia z konca swiata
szacuneczek
pwd. Tomasz Sidor
drużynowy 21 WDH "Samii Swoii"
Hufiec GOŁDAP
ch. war-maz
http://www.samiiswoii.prv.pl

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 05 paź 2004, 12:32

DooRsiK napisał:
Czuwaj !
Mam taki dylemacik, czy bez współpracy ze Strażą Graniczną można być dryzyną HSG ??
Weź to na zdrowy, chłopski rozum: jak można być drużyną Harcerskiej Służby Granicznej bez współpracy z Strażą Graniczną? Poza tym w wymaganich jest nakazane nawiązanie wspópracy i pozyskanie opiekuna spośród funkcjonariuszy SG lub WOP.
Jestem z Gołdapi, to taka miejscowość przy granicy z obwodem Kaliningradzkim, przez poznaniakow zwana "Koncem swiata" (oni jadac do nas biorą ze soba paszporty ;) ) Kiedyś miedzy naszą KH a jednostką SG bylo podpisane jakies porozumienie o wspolpracy, niestety wspolpraca nigdy sie nierozpoczela :( wlasanie moja druzyna byla wskazana przez hufiec do pracy ze SG. ale nigdy sie do nas nieodzewali, a jak chcielismy do nich napisac pismo to doszlismy do wniosku ze w sumie nie mozemy im niczego zaproponowac ;( bo czy potrzebni im sa ludzie, którzy beda sie platac przy nich na patrolach ??
A więc po kolei: nie musisz nic do nich pisać, bo GK ZHP ma porozumienie podpisane z KG SG. Rozmowa z komendantem placówki SG powinna wystarczyć do ustalenia podstaw i rozpoczęcia współpracy. Wbrew pozorom możecie im jednak trochę zaproponować. Zadaniem SG jest również prewencja i to się dzieje z pomocą drużyn HSG. Wydaje mi się, że oni nie będą tego postrzegać jako ludzi "plątających się pod nogami". Zresztą sam porozmawiaj z nimi, a zobaczysz że są pozytywnie do tego nastawieni.
chcialbym dostac jakies informacje, jak wogole takie druzyny HSG dzialaja, co robią i jak przedewszystkim zdobyc ową specjalność,
W takim razie odwiedź:
http://republika.pl/falanga
http://www.37dhkorzenie.prv.pl
http://hsg.zhp.org.pl
szacuneczek
Z jakiego końca świata? Pozdrowienia z Augustowa, to nie tak daleko:)

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 05 paź 2004, 18:26

DooRsiK napisał:
Mam taki dylemacik, czy bez współpracy ze Strażą Graniczną można być dryzyną HSG ??
Raczej nie da sie sluzyc na granicy bez SG... raczej rozmowa z bossem straznnicy(to nie tan najszerszy w barach) pomoze... u mnie jest druzyna ktora ma dylemat bo jednostk SG w miescie rozwiazali...
DooRsiK napisał:
Jestem z Gołdapi, to taka miejscowość przy granicy z obwodem Kaliningradzkim, przez poznaniakow zwana "Koncem swiata" (oni jadac do nas biorą ze soba paszporty ;) )
Ta... fajnie sie to czyta, zwlaszcza jak sie ma do Was 60km i odwiedza rodzinke raz w miesiacu.

A powaznie tym lepiej dla Ciebie. Za gramanica wojeodztwa masz pewnie najslilniejsze srodowiska HSG i osobe ktorej bardzo zalezy na rozwoju HSG - Mumke - szefowa naszego referatu HSG/HSP
DooRsiK napisał:
Kiedyś miedzy naszą KH a jednostką SG bylo podpisane jakies porozumienie o wspolpracy, niestety wspolpraca nigdy sie nierozpoczela :( wlasanie moja druzyna byla wskazana przez hufiec do pracy ze SG. ale nigdy sie do nas nieodzewali, a jak chcielismy do nich napisac pismo to doszlismy do wniosku ze w sumie nie mozemy im niczego zaproponowac ;( bo czy potrzebni im sa ludzie, którzy beda sie platac przy nich na patrolach ??
Oni MUSZA wspolpracowac z mlodzieza bo zobowiazuje ich do tego polskie prawo. Kogo wolisz - dresikow co nic im sie nie chce robic czy zdyscyplinowanych harcerzy, ktorzy sami roboty szukaja??? Top ze ze wspolpracy nic nie wyszlo to zaniedbanie z Waszej strony - zadna straznica uganiac sie za harcerzami nie bedzie chciala ale jak sami przyjda to beda zadowoleni. Zawsze to jakis argument u przelozonych - "A u nas dzialaja harcerze" - nie wiesz nawet jak mocny.
DooRsiK napisał:
chcialbym dostac jakies informacje, jak wogole takie druzyny HSG dzialaja, co robią i jak przedewszystkim zdobyc ową specjalność,
Harcerze moga brac udzial w akcjach SG np. moga pomagac przy kontroli pojazdow, moga pomagac przy patrolach itp... wszystko zalezy od tago jak sie dogadasz z jednostka i jakiego masz dowodce...

Np.: Wiecie ze SG nie moze prezentowac swojego wyposarzenia cywilom...
DooRsiK napisał:
jaki konec swiata zapraszam wszystkich z okolicy na herbatke do Suwalk - mam nadzieje ze pozostaniemy w kontakcie

Mam nadzieje ze zobaczymy sie na SAS'ie... wypowiadajcie sie w tamacie wspolnego obzu druzyn HSG/HSP - mielibysmy okazje w koncu spotakc wszystkie srodowiska z calej Polski w jednym miejscu

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

mumka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mumka » 07 paź 2004, 19:35

Widzę, że panowie bardzo dobrze sprawują pieczę nad rozmową. Ja więc pozostanę jedynie w roli obserwatora. Jeśli jednak ktoś będzie potrzebował mojej pomocy, to zapraszam.
Daniel, dziękuję za kolejne superlatywy ;)
Warto nadmienić o naszym następnym sukcesie: podpisaliśmy akt powołania Kręgu Instruktorskiego przy PoOSG. Teraz dopiero będziemy działać! ;)
hm. Katarzyna Turosieńska

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 07 paź 2004, 21:10

Staram się jak mogę, w końcu dobrą nuczycielkę miałem ;)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „HSG/HSRD/HSP”