Harcerska Służba Graniczna

forum drużyn Harcerskiej Służby Porządkowej, Harcerskiej Służby Granicznej i Harcerskiej Służby Ruchu Drogowego hsp.zhp.pl
2123
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 2123 » 23 mar 2003, 20:34

Czy ktoś jeszcze prowadzi taką specjalność? Czuję się nieco bezradna i wypalona jeśli chodzi o pomysły na konkretne działania w ramach HSG- pomóżcie!
"...gdy ty śpisz, kraju strzeże ktoś tu, by cię nikt nie zbudził ze snu"

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 07 kwie 2003, 14:35

2123 napisał:
Czy ktoś jeszcze prowadzi taką specjalność? Czuję się nieco bezradna i wypalona jeśli chodzi o pomysły na konkretne działania w ramach HSG- pomóżcie!
A może z niej zrezygnować? dla mnie wydaje się trochę kosmiczna. Co niby w dzisijeszych czasach robić?
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

2123
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 2123 » 07 kwie 2003, 18:52

Wiesz, ja jestem oficerem Straży Granicznej i przez swoje kontakty mogłam naprawdę sporo w ramach tej specjalności dla drużyny osiągnąć... ale wszystko ma gdzieś koniec :( Nie chciałybysmy rezygnować z tej specjalności, bo w końcu to tradycja drużyny (ponad 15 lat), ale chyba zaczynają nam sie kończyć możliwości i pomysły. Dlatego szukam pomocy tutaj.

myfa
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: myfa » 07 kwie 2003, 23:07

Nie wiem niestety gdzie działasz i czy nie jesteś czasem z Chorągwi Białostockiej, ale polecam stronę http://www.leander.neostrada.pl/korzeni ... iczna.html

PS. Pozdrowienia dla Kasi Turosieńskiej, którą miałem okazję poznać ostatnio w Perkozie i która poleciła mi tą stronę :)

PPS. Żółci są najlepsi :D
phm. Bartosz Myszkowski

2123
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 2123 » 08 kwie 2003, 17:50

Dzieki, dzięki, dzięki :) Ja jestem z granicy zachodniej- Słubice dokładnie, więc taki kontakt bardzo się przyda :)

Robal

Post autor: Robal » 09 kwie 2003, 10:21

Nie mam nic wspólnego z HSG, ale bardzo mnie interesuje jedna kwestia. Co stanie się z drużynami o takiej specjalności działającymi na zachodniej granicy, gdy Polska na dobre wejdzie do Unii Europejskiej (co chyba jest nieuniknione) i zachodnia granica na dobrą sprawę przestanie istnieć? Bo przecież nie zostaną rozwiązane?

2123
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 2123 » 09 kwie 2003, 18:38

Robal- po pierwsze wejście do Unii nie oznacza jeszcze likwidacji granicy- kwestię tę reguluje umowa z Schengen, do której tak prędko nas nie dopuszczą. Po drugie- dlaczego drużyny miałyby przestać działać? Każdą specjalizację można zmodyfikować- np. ze specjalności HSG można utworzyć specjalność policyjną (wiem, że takiej nie ma ale co szkodzi zacząć?). Pomijam już fakt, że drużyna może zrezygnowac ze specjalności. Tak więc mozliwości manewru sa ogromne.

Robal

Post autor: Robal » 09 kwie 2003, 21:43

Właśnie o to pytałem: co zamierzacie w przyszłości zrobić. Zastanawiałem się czy nie ma jakiejś ogólnej, ustalonej odgórnie idei rozwiązania tej kwestii. A specjalność policyjna to ciekawy pomysł. Kto wie czy nie lepsza niż wojskowa. W końcu bandyci będą zawsze, a na wojnę u nas się jak na razie nie zanosi ;-)

wioora
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wioora » 09 kwie 2003, 23:58

Specjalność "policyjna" istnieje - HSRD to pies? ;)
wiewi00ra
phm.Marta Drozd
Hufiec ZHP Szczecin-Dąbie
---------------------------------
"Drogę wyznacza się idąc..."

myfa
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: myfa » 10 kwie 2003, 00:39

Chyba chodzi "specjalność policyjną" w szerszym rozumieniu. Na drogówce praca Policji się nie kończy :)

A tak w ogóle to myślę, że sam pomysł jest godny uwagi.
phm. Bartosz Myszkowski

Robal

Post autor: Robal » 10 kwie 2003, 10:54

Też uważam, że chodziłoby niekoniecznie o służbę ruchu. Raczej o coś podobnego do pracy pograniczników - na tyle na ile to możliwe.

Wioora napisała o HSRD. Wiem, że jest taka specjalizacja, ale czy ktoś jeszcze w ogóle się tym zajmuje?

2123
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 2123 » 10 kwie 2003, 20:10

Wioora, nie miałam zamiaru nikogo urazić, szczerze mówiąc HSRD wyleciała mi kompletnie z głowy, ale fakt- nie miałam na myśli pracy ograniczonej do typowej drogówki. Chodzi mi mętnie po głowie coś na znacznie szerszą skalę, ale nie mam konkretnego pomysłu.

wioora
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wioora » 10 kwie 2003, 20:20

2123 - spoko - nie czuję się urażona ;)
Ale jeśli chodzi o temat niedrogówkowej specjalności policyjnen to powiem szczerze, że troche mnie przestrasza taka propozycja - sprecyzujcie - z czym by to się miało wiązać?
wiewi00ra
phm.Marta Drozd
Hufiec ZHP Szczecin-Dąbie
---------------------------------
"Drogę wyznacza się idąc..."

Robal

Post autor: Robal » 10 kwie 2003, 20:36

Sama idea jest ciekawa, ale z konkretnymi pomysłami to już gorzej. Dużo łatwiej "dopasować" wojsko do harcerstwa niż policję. Może antyterrorystyka albo strzelectwo? Ale to też ogólniki.

2123
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 2123 » 10 kwie 2003, 22:30

Hmmm, ja bardziej myslałam o specjalizacji połączonej z licencja ochrony, może nieco strzelectwa, na pewno znajomośc ogólnych przepisów- takie cos dla bardzo bardzo zapalonych chętnych.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „HSG/HSRD/HSP”