Przekłamanie???

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
Zablokowany
2123
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 2123 » 26 wrz 2003, 09:51

Ostatnio na zbiórce druzynowych usłyszałam od Komendanta Hufca coś, po czym zdębiałam na amen. Możliwe, że nastąpiło jakieś przekłamanie, dlatego chcę was zapytać, czy wiecie coś na ten temat. Otóż podobno hufce, które nie rozliczyły się ze składek harcerskich mają nie dostać zwrotu pieniędzy za objęcie akcją letnią dzieci z Agencji Rolnej. Może mnie ktoś oswiecić czy to prawda??? A jeśli tak to kto i na jakiej podstawie podjął taką decyzję???
"...gdy ty śpisz, kraju strzeże ktoś tu, by cię nikt nie zbudził ze snu"

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 26 wrz 2003, 15:14

2123 napisał:
Otóż podobno hufce, które nie rozliczyły się ze składek harcerskich mają nie dostać zwrotu pieniędzy za objęcie akcją letnią dzieci z Agencji Rolnej. Może mnie ktoś oswiecić czy to prawda??? A jeśli tak to kto i na jakiej podstawie podjął taką decyzję???
Co to znaczy:
"nie dostać zwrotu pieniędzy za objęcie akcją letnią dzieci z Agencji Rolnej"
??
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

2123
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 2123 » 26 wrz 2003, 19:56

To znaczy, że np. mój hufiec miał na obozie dzieci z AR. Agencja płaci za taki obóz organizatorom, czyli ZHP. Te dopłaty miały być przelane na konto hufca po zakończeniu akcji letniej i końcowym rozliczeniu z Agencją. A w związku z brakiem składek tych pieniędzy mamy podobno nie dostać.

To, co wyżej napisałam jest opisem wydarzeń w wersji mojego Komendanta. Coś mi się nie chce wierzyć i wcale nie upieram się, że to prawda, bo sensu i podstawy prawnej takiego działania nie widzę za grosz. Dlatego pytam, czy ktoś coś wie na ten temat.
"...gdy ty śpisz, kraju strzeże ktoś tu, by cię nikt nie zbudził ze snu"

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 27 wrz 2003, 07:26

2123 napisał:
To znaczy, że np. mój hufiec miał na obozie dzieci z AR. Agencja płaci za taki obóz organizatorom, czyli ZHP. Te dopłaty miały być przelane na konto hufca po zakończeniu akcji letniej i końcowym rozliczeniu z Agencją. A w związku z brakiem składek tych pieniędzy mamy podobno nie dostać.

To, co wyżej napisałam jest opisem wydarzeń w wersji mojego Komendanta. Coś mi się nie chce wierzyć i wcale nie upieram się, że to prawda, bo sensu i podstawy prawnej takiego działania nie widzę za grosz. Dlatego pytam, czy ktoś coś wie na ten temat.
Wyglada na to, iż komendant hufca twierdzi,
że zaległosci hufca wobec chorągwi są
wieksze niż kwota refundacji z AR.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

krzysiek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: krzysiek » 13 paź 2003, 17:32

Hej!
djdomin napisał:
Jeśli natomiast KCh przekazuje tylko pieniądze nie swoje, to takiej machlojki dokonać nie może - tak przynajmniej myślę.
A może działają na zasadzie "Ja Kuba Bogu tak Bóg Fidelowi"? :)
Jeśli Wy nam nie dacie naszych pieniążków, to my wam nie damy waszych. :)
Pozdrawiam!
hm. Krzysztof Ludwig, HR
Hufiec Oświęcim

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”