Pytanie O Otwarcie Próby Na Stopień Podharcmistrza

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
ODPOWIEDZ
Tomasz18
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomasz18 » 30 paź 2011, 12:25

Witam.

Chce otworzyć stopień podharcmistrza i mam w planie żeby opiekunką mojej próby była dh komendant mojego hufca. czy stoi coś na przeszkodzie aby tak było. Zależy mi na tym by to właśnie komendantka była moją opiekunką ponieważ jest to osoba z którą mam dobry kontakt i moim zdaniem tylko z nią będzie mi się dobrze pracowało przy kontynuacji mojej próby. jeżeli są jakieś przeszkody to proszę opisać je w miarę możliwości dokładnie. Będę bardzo wdzięczny jeżeli rozwiąże się mój problem

Czuwaj!!!

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 30 paź 2011, 14:38

Opiekunem na stopień phm. może być podharcmistrz po spełnieniu określonych warunków (zgoda KSI, otwarta próba hm., stopień phm. minimum od 2 lat oraz przeprowadzenie jako opiekun min. jednej próby pwd., która została zamknięta pozytywnie) lub harcmistrz. Nie ma w uchwale Rady Naczelnej żadnych obwarowań odnośnie funkcji pełnionej przez opiekuna próby. Stąd wniosek, że komendantka Twojego hufca może być opiekunem próby, bo jeśli się nie mylę, to ma stopień harcmistrzyni :) Powodzenia!
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”