Członkowie Komisji Rewizyjnej hufca

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
ODPOWIEDZ
Filip11
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Filip11 » 18 paź 2011, 15:25

Witajcie,

nie wiem, czy tutaj powinienem umieszczać ten wątek, jeśli nie to proszę o jego przeniesienie moderatora.

Mam pytanie na temat tego, kto może być członkiem Komisji Rewizyjnej Hufca. Chodzi o sytuację, w której członek HKR jest bratem Komendanta Hufca. Dokumentem, który to określa jest ordynacja wyborcza ZHP. W rozdziale I punkcie 10 nie znajduję zapisu zabraniającego, ale w punkcie 9 jest napisane, że wynika to również z art. 20 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, gdzie jest napisane:

" 4. Ma statutowy, kolegialny organ kontroli lub nadzoru, odrębny od organu zarządzającego i nie podlegający mu w zakresie wykonywania kontroli wewnętrznej lub nadzoru, przy czym członkowie organu kontroli lib nadzoru:
a) nie mogą być członkami organu zarządzającego ani pozostawać z nimi w związku małżeńskim we wspólnym pożyciu, stosunku pokrewieństwa, powinowactwa lub podległości służbowej (...)"

i teraz czy z tego wynika również, że członek ZPI nie może być w HKR, bo w ZPI podlega Komendantowi Hufca?

trochę tego nie rozumiem i nie jestem pewien interpretacji dlatego proszę o pomoc.

royas
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: royas » 19 paź 2011, 06:21

Nie jestem pewny czy ten przepis dotyczy szczebla hufca. Czy wymóg posiadania odpowiednich organów przez OPP przenosi się na jednostki terenowe?

PS
No i jeszcze jednej rzeczy nie jestem pewien, czy ZPI podlega komendantowi. Bo zespoły powołuje komenda, której pracami komendant jedynie kieruje. Z drugiej strony ogólnie komendant kieruje bieżącą działalnością hufca, ale w ten sposób żaden członek hufca nie mógłby być w KR.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2011, 07:23 przez royas, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomasz Rojek

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 19 paź 2011, 10:51

....kto te teksty ustaw i regulaminów tworzy!? Toż to morderstwo na ojczystej mowie i pożywka dla kabareciarzy z dolnej półki......"kolegialny organ...we wspólnym pozyciu...."

rynio
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rynio » 19 paź 2011, 11:45

W tym zakresie to "wrzutka" z ustawy opp, zdaje się. Ale zaciekawiłeś mnie swoją opinią. Które z tych określeń Twoim zdaniem są niepoprawne językowo i dlaczego?

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”