Mundur instruktorski.

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
ODPOWIEDZ
egao
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: egao » 13 lis 2010, 21:55

Czuwaj!
Nie jestem pewna, czy w dobrym dziale umieszczam pytanie, ale jak dla mnie trochę tu chaotycznie.
Zapoznałam się oczywiście z regulaminem mundurowym, ale mam pewne wątpliwości. Mianowicie: instruktorka zakładająca zwykłą spódnicę mundurową musi założyć getry lub skarpety, tak? Do spódnicy galowej już nie musi, tak? Jakie obuwie zakłada się do spódnicy galowej? Kiedy zakłada się spódnicę galową?
A jak jest w waszych środowiskach? Czy młode instruktorki noszą spódnice galowe czy zwykłe i do tego getry? Mówię "młode", bo wiadomą rzeczą jest, że takie rozważania nie dotyczą "szych" (nawet tych hufcowych;).
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi =)

chmurka32
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: chmurka32 » 14 lis 2010, 19:58

u mnie w hufcu instruktorki (w zdecydowanej większości są drużynowymi) noszą getry do normalnych spódnic, a jeśli jest to jakaś feta, czy spotkanie instruktorskie, to jeśli któraś chce to idzie za przykładem dh Naczelniczki i do pełnego "normalnego" munduru zakłada czarne pantofelki bez getr.
phm Aleksandra Korczak
Hufiec Legionowo

egao
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: egao » 14 lis 2010, 21:54

Dziękuję za odpowiedź.
Ja na apele czy wyjścia do kościoła chętnie zdjęłabym getry, ale w regulaminie zobaczyłam to, że jednak muszę je nosić do zwykłej spódnicy. A galową trudno dostać (w żadnej internetowej składnicy nie dostałam, jutro idę do Dziupli) a w dodatku droga jest podobno. U mnie w hufcu instruktorki noszą getry i zwykłe spódnice. Galowe i pantofelki widziałam u druhen z KCh i bardzo mi się to podoba.
Pozdrawiam =)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”