Wędrownictwo

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
Zablokowany
eMiki_91SDH

Post autor: eMiki_91SDH » 29 sie 2003, 16:28

Fedajkin napisał:
eMiki_91SDH napisał:
Hej, jak to jest? Mć am 15 lat i niedługo zostane wedrownikiem, ale z tago, co wiem należy być w drużynie wędrowniczej. Nie chcę się wypisywać ze swojej drużyny (wielopoziomowa) bo nieźle nam idzie.
Nie musisz się wypisywać: zorganizuj więcej wędrowników i patrol wędrowniczy w Tanijasie :D

Pozdro od Bełchatowa...
[/quote]

W odpowiedzi na pozdrowienia od Bełchatowa dla Sokołowa przesyłam pozdro od Sokołowa dla Bełchatowa.

--
91 sdh Tanijas Sokołów Podlaski

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 29 sie 2003, 19:06

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO
Szczep 7 Wieluńskich Drużyn Harcerskich

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 29 sie 2003, 19:43

Nikt_name napisał:
Możesz także mieć podwójny przydział służbowy ( mój komendant hufca tego nie akceptuje :( )
Że jak???
Wybacz, ale Twój KH działa niezgodnie z (cytowaną zresztą przez Ciebie) Instrukcją, która jasno stwierdza, że "harcerz lub harcerz starszy może mieć przydział do więcej niż jednej jednostki organizacyjnej".
To raz. A dwa, że w przypadku harcerzy i harcerzy starszych nie pełniących funkcji instruktorskich zasady przydziału reguluje prowadzący p.j.o.

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 30 sie 2003, 11:09

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO
Szczep 7 Wieluńskich Drużyn Harcerskich

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 30 sie 2003, 12:48

Zbliża się jesień - czas Zjazdów.

Macie szanse coś zmienić - tylko musicie tą szansę mądrze wykorzystać :)

Powodzenia!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

sw_Mikolaj2
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sw_Mikolaj2 » 31 sie 2003, 22:20

cadfael napisał:
Zbliża się jesień - czas Zjazdów.

Macie szanse coś zmienić - tylko musicie tą szansę mądrze wykorzystać :)

Powodzenia!
to sie okarze jednak w Wieluniu powstaje paradoks.
Srodowisko nikt_name liczy w tej chwili ok 40 osob co stanowi wlasciwie jedyne srodowisko harcerskie w hufcu. wszystkie pozostale albo wyginely albo istniej w wirtualnym swiecie papierow. liczac nawet ze istnieje 10 druzyn i 10 druzynowych (3 w Srodowisku 7 WDH - pozostali gdzies tam sa) to na zjazdzie pojawi sie komenda 3 osoby, zadna nie zwiazan z dzialaniem w druzynach i KR 3 osoby zwiazana z komendantem hufca, wniosek jest prosty:
3+3+7(druzynowi nie dzialajacy zwiazani z komendantem) = 13
Igor ma 3 druzynowych - jak chcesz to zmienic

dziwne... ale prawdziwe przyjedzcie i zobaczcie patologie w ZHP
hm. Zbigniew Paweł Skupiński HR
komendant 109 Szczepu "Wataha" w Jordanowie Śląskim
Hufiec Łagiewniki

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 01 wrz 2003, 08:31

eMiki_91SDH napisał:
Hej, jak to jest? Mć am 15 lat i niedługo zostane wedrownikiem, ale z tago, co wiem należy być w drużynie wędrowniczej. Nie chcę się wypisywać ze swojej drużyny (wielopoziomowa) bo nieźle nam idzie.
Nie musisz się wypisywać: zorganizuj więcej wędrowników i patrol wędrowniczy w Tanijasie :D

Pozdro od Bełchatowa...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 01 wrz 2003, 08:41

sw_Mikolaj2 napisał:
Srodowisko nikt_name liczy w tej chwili ok 40 osob co stanowi wlasciwie jedyne srodowisko harcerskie w hufcu. wszystkie pozostale albo wyginely albo istniej w wirtualnym swiecie papierow. liczac nawet ze istnieje 10 druzyn i 10 druzynowych (3 w Srodowisku 7 WDH - pozostali gdzies tam sa) to na zjazdzie pojawi sie komenda 3 osoby, zadna nie zwiazan z dzialaniem w druzynach i KR 3 osoby zwiazana z komendantem hufca, wniosek jest prosty:
Widzisz - ja nie uważam, że wszystko co jest ponad KH jest złe, więc sądze, że w takich wypadkach jak łamanie Statutu ZHP można się odwołać do władzy nadrzędnej (zresztą droga jest zaznaczona w instrukcji - sprawy związane z przydziałem rozwiązuje SH).

A co do drużyn - cóż - takie patologie mają miejsce podejrzewam jeszcze w wielu hufcach w Polsce.

Pozdrawiam!

sw_Mikolaj2
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sw_Mikolaj2 » 01 wrz 2003, 09:01

cadfael napisał:
sw_Mikolaj2 napisał:
Widzisz - ja nie uważam, ŻE WSZYSTKO CO JEST PONAD KH JEST ZŁE, więc sądze, że w takich wypadkach jak łamanie Statutu ZHP można się odwołać do władzy nadrzędnej (zresztą droga jest zaznaczona w instrukcji - sprawy związane z przydziałem rozwiązuje SH).

A co do drużyn - cóż - takie patologie mają miejsce podejrzewam jeszcze w wielu hufcach w Polsce.

Pozdrawiam!
odnosze wrazenie, ze uwazasz mnie za osbe ktora twierdzi ze wszystko co na gorze jest zle. nie bede ie wypowiadal w tej chwili nad ta sprawa, ale powiem ze mnie to troszke zabolalo. po za tym ja odpowiadalem tobie w kontekscie niemoznosci dzialania na zjezdzie, a nie niemoznosci dzialania w literze prawa zwiazkowe tyczacego sie sadów.

a co do patologi, to skora sa czemu nikt tego nie zmienia (bo nie politycznie??)
hm. Zbigniew Paweł Skupiński HR
komendant 109 Szczepu "Wataha" w Jordanowie Śląskim
Hufiec Łagiewniki

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 01 wrz 2003, 09:54

sw_Mikolaj2 napisał:
odnosze wrazenie, ze uwazasz mnie za osbe ktora twierdzi ze wszystko co na gorze jest zle. nie bede ie wypowiadal w tej chwili nad ta sprawa, ale powiem ze mnie to troszke zabolalo. po za tym ja odpowiadalem tobie w kontekscie niemoznosci dzialania na zjezdzie, a nie niemoznosci dzialania w literze prawa zwiazkowe tyczacego sie sadów.

a co do patologi, to skora sa czemu nikt tego nie zmienia (bo nie politycznie??)
Bardzo przepraszam, jeśli poczułeś się urażony - nie to było moim celem. Moja uwaga odnośnie tego nie miała charakteru personalnego, a charakter ogólny (gdyż na tym forum już często były opinie, że to co wyżej niż hufiec/drużyna jest be). Jeszcze raz przepraszam, jeśli Cię uraziłem :-/

Fakt - odpowiedziałeś w kontekście niemożności działań na zjeździe, jednakże moja uwaga odnośnie zjazdu była wywołana niemożnością rozwiązania tej konkretnej sytuacji. W świetle innych spraw (o których bladego pojęcia nie mam) może wcale nie być potrzeby zmiany komendy ;)

Tak czy siak - małe nieporozumienie - mam nadzieję, że już wyjaśnione.

Pozdrawiam!

emiki_91sdh

Post autor: emiki_91sdh » 03 wrz 2003, 15:33

Fedajkin napisał:
eMiki_91SDH napisał:

Pozdro od Bełchatowa...
[/quote]

W odpowiedzi na pozdrowienia od Bełchatowa dla Sokołowa przesyłam pozdro od Sokołowa dla Bełchatowa.

--
91 sdh Tanijas Sokołów Podlaski

Art_B
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Art_B » 04 wrz 2003, 08:44

dziwne... ale prawdziwe przyjedzcie i zobaczcie patologie w ZHP
[/quote]

Takie patologie są nie tylko u Was.
Kilka szybkich rad.

- przeczytaj nową instrukcję nt hufca i poradniczek zjazdowy - wiele spraw sobie wyjaśnisz, w tym także obowiązek sporządzania sprawozdania i jego zawartość a także to jakie zespoły Hufiec powienien mieć obowiązkowo,
- czy wszyscy ci wirtualni instruktorzy i ich drużyny mają opłacone składki? Jeżeli nie to dlaczego biorą udział w Zjeżdzie?
Spróbujcie go unieważnić - bo te niepłacące drużyny nie istnieją w świetle instrukcji o drużynie,
- pytajcie o wszystko przy udzielaniu absolutorium oraz nowego kandydata byle sensownie i zgodnie z prawem (instrukcje Wam wyjaśnią o co)
- i nie dajcie się zastraszyć, wyrzucić itd
tylko musicie znać przepisy oraz instrukcje a także proponuję poczytać Baden Powella i dh S. Mirowskiego i rzucić parę cytatów w odpowiednim momencie
- wystawcie własnego kandydata z dobrym programem (jest poradnik jak pisać strategię rozwoju Hufca)i może się okazać, że znajdzie on poparcie albo chociaż pokaże, że można inaczej.
- szukajcie sojuszników tych 13 osób nie stanowi monilitu i jednej mafii, naprawdę

Na razie tyle.

Hm. Artur Brzyski H.R.

WŚKI "Niezbędnik" Płock

hm. Artur Brzyski H.R.
WŚKI "Niezbędnik"
Płock

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”