Kierownik kolonii a phm

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
marcia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: marcia » 29 sty 2008, 15:01

akurat u mnie w hufcu, podczas HALu, stosujemy nazwę komendant zgrupowania/ obozu i komendant podobozu ;-)

czyli jako przewodniczka, z otwartą próbą phm, ponad 3-letnim stażem i kursem kierowników nie mogę pełnić funkcji komendantki kolonii, ale np. moja koleżanka nie-harcerka po kursie kierowników może? Czy może ja mam się wykazać jako "inna osoba"?
"Dzieci nie są głupsze od dorosłych, tylko mają mniej doświadczenia".

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 29 sty 2008, 16:28

Według mnie Ty nie możesz a koleżanka może. przepisy ZHP-owskie , tak mi sie wydaje, mówią o phm. No chyba, że nie będzie to placówka harcerska. Ale dodam, że jako osoba inna jak najbardziej możesz zdobyć takie uprawnienia i wtedy będziesz mogła byc komendantem placówki wypoczynku... ale nie organizowanego przez ZHP
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

majcin
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: majcin » 29 sty 2008, 17:31

Alex pisze:Według mnie Ty nie możesz a koleżanka może. przepisy ZHP-owskie , tak mi sie wydaje, mówią o phm. No chyba, że nie będzie to placówka harcerska. Ale dodam, że jako osoba inna jak najbardziej możesz zdobyć takie uprawnienia i wtedy będziesz mogła byc komendantem placówki wypoczynku... ale nie organizowanego przez ZHP
aktualna instrukcja HALiZ dopuszcza pełnienie funkcji komendanta obozu przez każda osobę posiadająca uprawnienia kierownika
jest to zmiana wprowadzona ostatnią nowelizacją tej instrukcji, tuż przed ostanimi wakacjami.

Marcin Wojtczak

WIK11
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: WIK11 » 12 wrz 2009, 00:29

Centrum Szkoleniowo-Usługowe PROTOTO organizuje we Wrocławiu, kursy dla kandydatów na wychowawców kolonijnych oraz kierowników. Koszt 100 zł. Centrum Szkoleniowo-Usługowe PROTOTO dysponuje Zgodą Kuratorium Oświaty o nrze: KO/KPiU/OSE/431/29/2009, na podstawie której przeprowadza kursy. Kontakt: tel. 603 673 928 http://kurs-kolonie.prv.pl/ Najblizszy kurs Organizowany bedzie w najblizszą środę we Wrocławiu tj.16.09.Zgłoszenie swojego akcesu odbywa się telefonicznie

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”