Rozwiązanie hufca

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
ODPOWIEDZ
Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 12 lis 2007, 23:25

Mam takie pytanie:

Ostanio rozmawiałem z pewną druhną o procesie rozwiązania hufca... Powiedziała mi ona, że jeśli nie ma kandydata na komendanta hufca to chorągiew może wybrać z pośród siebie sekretarza i może go przydzielić do tego hufca. Ów sekretarz zajmuje sie prowadzeniem hufca przy pomocy instruktorów z danego hufca. I tu sie rodzi moje pytanie czy jest to prawda(nie mogę nigdzie znaleść zapisków na ten temat) i jak to wygląda (może ktoś już przeszedł ten proces).

Moim drugim pytaniem jest proces samego rozwiązania hufca jak to wygląda całe rozliczenie (pieniądze, sprzęt itp) co z instruktorami i drużynami? Czy drużyna jest rozwiązywana i zakładana od nowa w innym hufcu czy poprostu dostaje nowy przydział służbowy co ze sprzętem drużyny....?
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 13 lis 2007, 00:44

Jeśli na zjeździe hufca nie zostanie wybrany komendant, to zjazd zostaje zawieszony na max 30dni. W tym czasie hufcem kieruje p.o. komendanta, wyznaczony przez komendanta chorągwi. Nie może to być jednak osoba, która pełniła f-cję komendanta hufca.

Jeśli po tym czasie Zjazd nie wybierze komendanta, hufiec może zostać rozwiązany. Jest wtedy ustalany nowe terytorium działania hufców okolicznych. Drużyny przechodzą do hufców, na których terenie działania się znajdą. Sprzęt (hufca, nie drużyn) przechodzi do hufca, w którym znajdą się drużyny hufca.
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

kkasiulaa

Post autor: kkasiulaa » 13 lis 2007, 15:10

Kiedy hufiec się rozpada to o ile dobrze mi wiadomo to wszystkie drużyny z rozwiązanego hufca tworzą tzw. związek drużyn w innym najbliżej działającym hufcu. Drużyny nie są rozwiązywane, nie trzeba ich zakładać 2 raz ani też nie tracą żadnego sprzętu. Tylko cały ten sprzęt hufca przechodzi to tego hufca do którego zostaną przyporządkowane drużyny i jeżeli nawet po jakimś czasie hufiec znowu się odbuduje to ciężko jest odzyskać cały sprzęt i środki finansowe.

Pozdrawiam ;)

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 13 lis 2007, 15:14

a co w przypadku jak druzynowi nie chca zakladac zwiazku drużyn?
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

endriu-zhp
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: endriu-zhp » 13 lis 2007, 16:01

Poprostu drużyny dostają nowy przydział służbowy do hufca który przydzieli chorągiew :)
pwd. Andrzej Choroszkiewicz

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”