bez opiekuna!!!

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
Zablokowany
dominik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik » 08 kwie 2003, 00:45

nie wiem czy w ogole w dobrym forum jestem ale tu zadam to pytanie. chce zorganizowac impreze(bieg patrolowy) dla hufca ale mam nastepujacy problem: aby zwiekszyc mozliwosci udzialu w imprezie w jej regulaminie napisalem iz patrole harcerzy starszych (pow. 15 roku zycia - nikomu nie tlumacze od kiedy zaczyna sie byc harcerzem starszym tylko tak zalozylem w regulaminie:-P) nie musza miec opiekuna pod warunkiem ze dostarcza pisemna zgode rodzicow na udzial w imprezie i podpisza oswiadczenie ze biora udzial w imprezie na wlasna odpowiedzialnosc. w hufcu natomiast uslyszalem ze takie rozwiazanie nie moze miec miejsca i ze patrole starszoharcerskie musza miec opiekuna. ja bylem na imprezach harcerskich na ktorych stosowano takie rozwiazania, nawet spotkalem impreze choragwiana stosujaca takie rozwiazanie.
czy ja moge zastosowac takie rozwiazanie??
prosze jezeli odpowiecie na to pytanko to powiedzcie jakie macie kwalifikacje(funkcja albo cos w tym stylu :-P) zebym potem mogl powiedziec komendantce na opini kogo sie opieram. z gory dzieki! pozdrawiam:)
pwd. Dominik Siwinski HO
pelnomocnik komendanta hufca ds. zagranicznych
Hufiec ZHP Konin im Szarych Szeregow
Assistant Scout Leader, 24th Northampton Abington Church Scout Group

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 08 kwie 2003, 11:20

hmm... zawsze jak bralem w imprezie harcerskiej udzial to widzialem wpisy, ze pod opieka pelnoletniego opiekuna...

...zeby byc komendantem jakiejkolwiek imprezy musisz miec zgode KH lub KCH i nic wiecej, jezeli jestes niepelnoletni to musisz dodatkowo miec pelnoletniego opiekuna.

Rozwiazanie z podpisem rodzicow wyrazajacych zgode na uczestnictwo w imprezie jest tylko polsrodkiem, ktory pomaga ci (wrazie wypadku) w obronie, ze rodzice wiedzieli o imprezie jednak pozwolenie musi byc dobrze sforulowane by nie bylo haka (nie martw sie, polskie prawo jest tak dziurawe, ze wszystko sie obejdzie), a prze 16 latek jakie dzialam w ZHP widzialem wiele ciekawostek...

(..)powodzenia i czuwaj(..) :)
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”