Sprawności harcerskie - projekt regulaminu (w.030317)

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 09 kwie 2003, 08:33

starywilk napisał:
Sprawność "Trzy Pióra" była tradycyjnie zawsze związana ze stopniem HO
Pełna nazwa" Trzy pióra Harcerza Orlego"
hmmm... a tego to nie widzialem i pierwsze slysze.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 09 kwie 2003, 08:38

To proste! HO i tak można zdobywać praktycznie do 16 lat. Żadem myślacy drużynowy ni epuści na próbe samotności młodszej osoby. A w tym wieku co zdobywac jak nie HO :)
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 09 kwie 2003, 10:48

Fedajkin napisał:
starywilk napisał:
Sprawność "Trzy Pióra" była tradycyjnie zawsze związana ze stopniem HO
Pełna nazwa" Trzy pióra Harcerza Orlego"
hmmm... a tego to nie widzialem i pierwsze slysze.
/////////////////////////////////////////
Nie szkodzi, jak "robiłem" sprawności dla Związku /z hm Andrzejem Pelczarem/
w ramach Ofensywy Starszoharcerskiej /zgadnij, kiedy to było :-)/, wykopałem więcej takich ciekawych rzeczy. Uważam że autorom dzisiejszej propozycji bardzo by się taka praca przydała. Czasami sądzę, że władze Związku nie wiedzą, że współautorzy najgłębszch zmian w ramach odnowy z czasów Kihamów.....jeszcze żyją, i to nie w naftalinie.

[Edytowany przez StaryWilk dnia 09.04.2003 o 07:54 GMT]

Robal

Post autor: Robal » 09 kwie 2003, 11:01

Taka jest teoria. Widać nie wszyscy drużynowi myślą. Spotkałem się wielokrotnie z wysyłaniem młodszych na
tzw. robinsonady, nie w ramach zdobywania trzech piór, ale "działające" jak próba samotności.

A trzy pióra to sprawność na trzy gwiazdki jeśli nie więcej (w KIHAM-owskim regulaminie była nawet mistrzowską). Sądzę że powinna być zarezerwowana dla wędrowników.

A co się zdobywa w wieku 16 lat? Z tego co widzę to chyba najczęściej wywiadowcę/tropicielkę. Ale to temat na osobną dyskusję...

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 09 kwie 2003, 23:33

starywilk napisał:
Uważam że autorom dzisiejszej propozycji bardzo by się taka praca przydała. Czasami sądzę, że władze Związku nie wiedzą, że współautorzy najgłębszch zmian w ramach odnowy z czasów Kihamów.....jeszcze żyją, i to nie w naftalinie.

Stary Wilku, a jak ma GK ich szukać? Przez anonsy w prasie? :P Z chęcią skontaktuję cię z wydziałem harcerskim, tak abyś mógł współdziałać w ramach tworzenia sprawności.

Cały czas pokutuje wizerunek GK jako czerwonych betonów. (nie mówię teraz o tobie, mówię o młodych zapaleńcach). Wizja napędzana niczem plota od kumoszki do kumoszki.

Tymczasem w GK jest troszkę inaczej. Wiem, bo sam biorę udział w pracach GK. Jest tam dużo luldzi, młodych zapalonych instruktorów, którzy nierzadko poświęcając cały swój wolny czas pracują tam dzień i noc. Oczywiście nie generalizuję. Ale za wielu mogę świadczyć. Ot choćby MArcin Goleman, który tak pchnął naprzód całą strategię WWW zhp. Dzięki niemu mamy nową stronę, forum, i inne bajery. Niez wziął za to ani grosza. A śpi czasami po 3 h dziennie...
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 10 kwie 2003, 08:56

g00rek napisał:
starywilk napisał:
Uważam że autorom dzisiejszej propozycji bardzo by się taka praca przydała. Czasami sądzę, że władze Związku nie wiedzą, że współautorzy najgłębszch zmian w ramach odnowy z czasów Kihamów.....jeszcze żyją, i to nie w naftalinie.

Stary Wilku, a jak ma GK ich szukać? Przez anonsy w prasie? :P Z chęcią skontaktuję cię z wydziałem harcerskim, tak abyś mógł współdziałać w ramach tworzenia sprawności.

Cały czas pokutuje wizerunek GK jako czerwonych betonów. (nie mówię teraz o tobie, mówię o młodych zapaleńcach). Wizja napędzana niczem plota od kumoszki do kumoszki.

Tymczasem w GK jest troszkę inaczej. Wiem, bo sam biorę udział w pracach GK. Jest tam dużo luldzi, młodych zapalonych instruktorów, którzy nierzadko poświęcając cały swój wolny czas pracują tam dzień i noc. Oczywiście nie generalizuję. Ale za wielu mogę świadczyć. Ot choćby MArcin Goleman, który tak pchnął naprzód całą strategię WWW zhp. Dzięki niemu mamy nową stronę, forum, i inne bajery. Niez wziął za to ani grosza. A śpi czasami po 3 h dziennie...
///////////////////////////////////////////
heh,czemu nie, ale przecież nas starców łatwo znaleźć,
jesteśmy podpięci do kroplówek na www.hr.bci.pl.
A młodych zapaleńców, to my po prostu byśmy
złocili, chyba że nas zrzucą ze skały wzorem starożytnych.
Uścisk dłoni od serca/skautowy, dla nieświadomych/

Grzeq

Post autor: Grzeq » 29 maja 2003, 18:20

Pamiętajmy też że zawsze są wyjątki. Chociaż żeby komendant... no cóż harcerz to nie człowiek bez skazy. Ale u mnie w mieście są harcerze 15-letni którzy piją i palą. Czasem przymyka się na to oko, czasem ich ochrzania. Czy tak musi być???

--
What Can I write more...

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”