Kuratorium

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
Zablokowany
asabe
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: asabe » 24 sie 2006, 09:25

Proszę wyjaśnijcie mi jak wygląda sprawa z dofinansowaniem z kuratorium wypoczynku letniego. Czy mimo tego, że składa się osobny wniosek na każdy obóz całą pulę pieniędzy bez rozpisania na konkretne jednostki otrzymuje Chorągiew? Czy to ona wtedy dzieli pieniądze pomiędzy Hufce odtrącając, np. długi? Czy wszystkie kuratoria działają tak samo?
Proszę o odpowiedź. Bo znam już wiele wersji na ten temat a chciałabym w końcu wiedzieć konkretnie. Proszę więc o odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.
phm.Joanna Bereś HO
kom. Szczepu Drużyn 44 Gniazdo
w Jadachach
www.44gniazdo.pl
Hufiec ZHP Tarnobrzeg

asabe
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: asabe » 02 wrz 2006, 11:26

Hmm..., nikt nie wie? czy nikt nie chce odpowiedzieć? Ponawiam swoje pytanie i proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
phm.Joanna Bereś HO
w Jadachach
www.44gniazdo.pl
Hufiec ZHP Tarnobrzeg

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 02 wrz 2006, 14:12

asabe pisze:Proszę wyjaśnijcie mi jak wygląda sprawa z dofinansowaniem z kuratorium wypoczynku letniego. Czy mimo tego, że składa się osobny wniosek na każdy obóz całą pulę pieniędzy bez rozpisania na konkretne jednostki otrzymuje Chorągiew? Czy to ona wtedy dzieli pieniądze pomiędzy Hufce odtrącając, np. długi? Czy wszystkie kuratoria działają tak samo?
"Partnerem" dla kuratorium jest KCh, bo te "osobne wnioski" to i tak są wnioski KCh.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

asabe
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: asabe » 02 wrz 2006, 16:28

Więc mimo tego, że to tzw. dotacja celowa Chorągiew nie ma obowiązku danej kwoty przeznaczyć na konkretny obóz?
phm.Joanna Bereś HO
w Jadachach
www.44gniazdo.pl
Hufiec ZHP Tarnobrzeg

Wrzos
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wrzos » 02 wrz 2006, 18:02

Hmmm może napisze jak jest w Chorągwi Śląskiej bo nie wiem z jakiej Chorągwi jest druhna. :)
Ja po obozie mojego szczepu oddawszy wnioski do KCh dowiedziałem sie że pieniądze spłyną do mojego środowiska po uprzednim odliczeniu kosztów związanych z obsługą przez KCh mojego obozu - rozliczeniem go ;) Najprawdopodobniej będzie to około miesiąca listopada. Nie wiem czy o taką odpowiedź druhnie chodziło, niestety nie wiem jak ma się sprawa z długami... Bo jak sama druhna napisała jest to dotacja celowa i chyba nie może być przeznaczona na pokrycie długów ale tu musiałby się wypowiedzieć specjalista w tej dziedzinie;)
Pozdrawiam serdecznie :)
hm Marcin Niemczyk
IV ŚSzH "Żagiew"
Hufiec Jastrzebie Zdrój
www.zagiew.harc.pl
www.woodcraft.pl

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 03 wrz 2006, 01:09

asabe pisze:Więc mimo tego, że to tzw. dotacja celowa Chorągiew nie ma obowiązku danej kwoty przeznaczyć na konkretny obóz?
Ma obowiązek. Ale nie myl "danej kwoty" z "danymi pieniędzmi".
KCh "zorganizowała" obóz Waszego szczepu. I po rozliczeniu wszystkich obozów dostanie dotację, m.in. na ten obóz. To ile z tego "fizycznie" dostaniecie zależy od "specyfiki" Waszej chorągwi ;)
Ale teoretycznie powinniście dostać ok. 96%.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”