Jaśnie oświecone towarzystwo?!

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
Zablokowany
zablocka

Post autor: zablocka » 14 mar 2003, 03:40

Oj, Rojek, przesadzasz z tymi sektorami! Ja bylam wniebowzięta - nie musiałam łazić między linkami. A że mieszkaliśmy blisko ogniska na skrzyżowaniu dróg - tym lepiej.. Zawsze mieliśmy świeże wiadomości od HSP ;-) Kwestie sanitarne - hmm... może faktycznie będą krzyczeć, ale ja popieram. Głupio tak jedną ręką trzymać czuprynę, a drugą - rynnę, żeby nie spadła. Że nie wspomnę o druhu, który zlał nas zimnym strumieniem wody przy wlewaniu jej do zbiornika, brrrrr, w Augustowie jest wystarczająco zimno ;-) No i ogniobranie... czy musi być?? Pozdrawiam i CZEKAM !!!

--
.::ja, yhm::.

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 14 mar 2003, 10:47

zablocka napisał:
Czytając wypowiedzi Jaśnie Oświeconych Wypowiadaczy, odnoszę wrażenie, że wszechobecna atmosfera spisku w kuluarowych rozmowach Związkowych towarzyszy nam także w miejscu dyskusji na temat "zrzutkowego" opłacania obsługi prawnej czy księgowej ZHP. (....)
Nie zapominajmy, że to GK jest dla chorągwi i dalej - hufców - a nie odwrotnie, a więc paranoidalną teorię spisku zostawmy na boczku... I proszę nie cytować tego fragmentu mojej wypowiedzi dla argumentu "skoro GK jest dla hufców, to niech nam płaci za obsługę, a nie - każe to robić nam". No, no. Bo się obrażę ;)

I jeszcze to:
Jeśli ktoś nie został poinformowany o planowanych zmianach w omawianym systemie opłat - niech spyta w swojej chorągwi, jak to się stało. Ja o planach takiego rozwiązania wiem od roku ze zbiórki komendantów właśnie. Nowowybrany Skarbnik ZHP przyjechał na naszą zbiórkę i dokładnie, co do złotówki, wyliczył, jak sprawa wygląda. Z tego co pamiętam - zgodnie z niewielkim stanem ilościowym naszego hufca - kwota ta jest niewielka i wynosi chyba ok. 250 a może 350 zł (?) na rok. I z tego powodu mam się frustrować tym, jak to strasznie okrutnie GK zarządziła haracz?!?!? Ludzie! Od jakiegoś czasu w tym kraju nie ma nic za darmo... Twarde zasady rynku muszą (MUSZĄ) obowiązywać także w niektórych sferach w ZHP. Za darmo pracują tu już tylko harcerze ;)) I to jest w Was najfajniejsze! Ale przecież "nikt nie mówił, że będzie łatwo...", nie!?

Pozdrawiam - niesfrustrowana
ania
Aniu droga. Zanim coś napiszesz,
podaj choć jedną "USŁUGę WEWNęTRZNĄ"
której ZASADY świadczenia,
zostały określone w uchwale GK nr 45
"Jednolite ZASADY ŚWIADCZENIA USŁUG wewnętrznych w ZHP".

[Edytowany przez dokumenty dnia 14.03.2003 o 06:50 GMT]
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

ArkadyT
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ArkadyT » 14 mar 2003, 11:51

Mi się organizacje nie pomyliły. Może Tobie, Aniu. Ja w ZHP działam już ... historia i nie mów mi, że coś mi się pomyliło, bo to raczej Tobie przeszkadza, że ktoś wypowadia inne zdanie niż Jaśnie Wielmożna GieKa. Nie jesteś też sądem harcerskim, który ma mi mówić do jakiej organizacji mam należeć.

Skoro jednak harcerscy urzędnicy mają brać pieniądze za statutową pracę w ZHP, to czemu pozostali instruktorzy mają pracować za darmo? Przecież oni pracują w tej samej organizacji co ja, więc czemu jedni mają być opłacani a inni nie? Ja nie chcę żadnej kasy, ale nie chcę żeby mój hufiec płacił innym za pracę w tym samym Związku.

A czy kwota 200-300 zł jest mała?
Piszesz "twarde zasady rynku", no właśnie twarde - pracujesz na obozie dla cywili - zarabiaj na tym, jeśli twoja władza zarabia. Mylę się, czy to nie jest twarda zasada rynku.

I proszę, forum jest do wypowiadania się, a nie do oceniania - więc powiedz coś mądrego, albo zamilcz. Zastanów się najpierw co chcesz napisać, bo Twoja wypowiedź nie wnosi nic nowego do dyskusji i jest na bardzo niskim poziomie intelektualnym.

Niestety nie powiem Czuwaj,
żegnam.

[Edytowany przez ArkadyT dnia 14.03.2003 o 07:53 GMT]
hm. Arkadiusz Arkady Tomczuk
Skarbnik Hufca Legnica
www.legnica.zhp.pl

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 14 mar 2003, 15:14

ArkadyT napisał:
Mi się organizacje nie pomyliły. Może Tobie, Aniu. Ja w ZHP działam już ... historia i nie mów mi, że coś mi się pomyliło, bo to raczej Tobie przeszkadza, że ktoś wypowadia inne zdanie niż Jaśnie Wielmożna GieKa. Nie jesteś też sądem harcerskim, który ma mi mówić do jakiej organizacji mam należeć.

Ty tez nie jestes sądem harcerskim Arkady, ani instytucja cenzorska, żeby decydować co Ania chce powiedzieć a czego nie chce.

Skoro jednak harcerscy urzędnicy mają brać pieniądze za statutową pracę w ZHP, to czemu pozostali instruktorzy mają pracować za darmo? Przecież oni pracują w tej samej organizacji co ja, więc czemu jedni mają być opłacani a inni nie? Ja nie chcę żadnej kasy, ale nie chcę żeby mój hufiec płacił innym za pracę w tym samym Związku.

A z tego co wiem, w problematycznej uchwale chodzi o koszty pracy księgowych (którzy wcale nie muszą być członkami ZHP, a ktoś musi robić bilanse), radcy prawnego itp.

W moim hufcu (Radom - miasto) instruktorzy pracujący z dziećmi na obozach nieharcerskich sa wynagradzani jak każdy inny wychowawca. I tego nie zmienia kontrowersyjna uchwała GK. To sa ustalenia hufca.
Więc do kogo masz żal? DO GK, że w Twoim hufcu instruktorzy zasuwają za darmo na obozach komercyjnych?

I proszę, forum jest do wypowiadania się, a nie do oceniania - więc powiedz coś mądrego, albo zamilcz. Zastanów się najpierw co chcesz napisać, bo Twoja wypowiedź nie wnosi nic nowego do dyskusji i jest na bardzo niskim poziomie intelektualnym.

Nie potrafie oceniac poziomu intelektualnego, nie wiem jakie stosuje sie metody pomiaru, ale uważam, że głos Ani był jak najbardziej na temat i wniósł bardzo wiele do dyskusji.

Jakie masz prawo Arkady dawać nakaz zamilknięcia innemu instruktorowi?

Błąd Ani być może polega na tym, że nie powiedziała, ze jest Komendantką Hufca. A właśnie między innymi hufców dotyczy ta uchwała.

I mimo, że uważam, że cały temat jest ciągle do dyskusji, to nie zgodzę się odbieraniem prawa instruktorom ZHP do wypowiadania sie.

A Ciebie Arkady, boli wyłącznie to, że ktos nie myśli tak jak Ty.

A ja powiem Czuwaj, byś nie zbłądził w zbyt pochoponej ocenie.

Rafał

[Edytowany przez Rafal dnia 14.03.2003 o 12:56 GMT]
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 14 mar 2003, 16:13

Rafal napisał:
ArkadyT napisał:
(...)

A z tego co wiem, w problematycznej uchwale chodzi o koszty pracy księgowych (którzy wcale nie muszą być członkami ZHP, a ktoś musi robić bilanse), radcy prawnego itp.
(...)
Oj, oj. Radzę uważnie zapoznać sie z dokumentem.
Jak się zapoznasz, wrócimy do dyskusji
(oczywiscie jesli zechcesz) :-)

Rafal napisał:
ArkadyT napisał:
(...)
Błąd Ani być może polega na tym, że nie powiedziała, ze jest Komendantką Hufca. A własnie min. hufców dotyczy ta uchwała.
(...)
Rafał
Czy skrót - min.
oznacza - "minimum" czy też "m.in."

A moze Ty znajdziesz choć jedną
"USŁUGę WEWNęTRZNĄ"
której ZASADY świadczenia,
zostały określone w uchwale GK nr 45
"Jednolite ZASADY ŚWIADCZENIA USŁUG wewnętrznych w ZHP".
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

ArkadyT
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ArkadyT » 14 mar 2003, 16:44

Po pierwsze nie oceniałem Ani tylko wypowiedź i jej poziom, w której używane są stwierdzenia (np. teroia spisku), które nie zostały wygłoszone. Wypowiedź zawierała też między innymi oceny innych wypowiedzi, a to już nie jest dyskusja.

Może mnie poniosło z próbą odnierania głosu, przepraszam bardzo Anię.

Za to Ty Rafale też próbujesz bawić się w psychologa. Niestety mnie nic nie boli (jak to sugerujesz) - czuje się świetnie. A gdybym liczył, że wszyscy myślą tak jak ja, to bym nie zabierał głosu na forum.

Jeśli mamy wymieniać osobiste opinie, które nie powinny zaśmiecać forum zapraszam do korespondencji e-mailem.

Czuwaj!

[Edytowany przez ArkadyT dnia 14.03.2003 o 12:54 GMT]
hm. Arkadiusz Arkady Tomczuk
Skarbnik Hufca Legnica
www.legnica.zhp.pl

zablocka

Post autor: zablocka » 17 mar 2003, 19:17

Oj, Rojek, przesadzasz z tymi sektorami! Ja bylam wniebowzięta - nie musiałam łazić między linkami. A że mieszkaliśmy blisko ogniska na skrzyżowaniu dróg - tym lepiej.. Zawsze mieliśmy świeże wiadomości od HSP ;-) Kwestie sanitarne - hmm... może faktycznie będą krzyczeć, ale ja popieram. Głupio tak jedną ręką trzymać czuprynę, a drugą - rynnę, żeby nie spadła. Że nie wspomnę o druhu, który zlał nas zimnym strumieniem wody przy wlewaniu jej do zbiornika, brrrrr, w Augustowie jest wystarczająco zimno ;-) No i ogniobranie... czy musi być?? Pozdrawiam i CZEKAM !!!

--
.::ja, yhm::.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”