Uchwała nr 45 GK ZHP

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 17 mar 2003, 10:56

naczelny napisał:
T. Grodzki napisał:
Zarządzenie obowiązuje od 1 marca, a Druh potrzebuje czasu na zamieszczenie pełnego wyjaśnienia? Czyżby wprowadzona uchwała nie była właściwie przygotowana...

A może Skarbnik:
* ma inne ważne obowiązki,
* ma chorą żonę w szpitalu,
* sam jest obłożnie chory
itd...

Możliwości jest naprawdę wiele, więc dlaczego od razu takie czarnowidztwo? Trochę optymizmu!!!

Uwaga generalna: możemy mieć różne poglądy, mogą nami powodować ogromne emocje, ale odnośmy się do siebie z szacunkiem, bądźmy dla siebie wyrozumiali, mili. Przecież jesteśmy instruktorami i wszystkim nam z pewnością zależy na dobru naszej organizacji, więc rozmawiajmy po harcersku, po instruktorsku...
:)

Masz rację Grzegorzu ale jedna rzecz skojarzyła mi się.
Zauważ, nie ma Skarbnika i na ma nikogo kto w imieniu GK ZHP mógłby odpowiedzieć na proste pytania dotyczace przecież uchwały całej GK ZHP.
Chyba że faktycznie nie sa to proste pytania, a wtedy rodza sie następne.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

tgrodzki
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: tgrodzki » 17 mar 2003, 12:51

naczelny napisał:
Uwaga generalna: możemy mieć różne poglądy, mogą nami powodować ogromne emocje, ale odnośmy się do siebie z szacunkiem, bądźmy dla siebie wyrozumiali, mili. Przecież jesteśmy instruktorami i wszystkim nam z pewnością zależy na dobru naszej organizacji, więc rozmawiajmy po harcersku, po instruktorsku...
:)
Druhu Grzegorzu i wszyscy pozostali!

W pierwszej mojej wypowiedzi (na początku tego wątku), mimo szczerego oburzenia zastaną sytuacją, nie wypowiedziałem ani jednego słowa, które można by uznać za niemiłe lub nieprzyjemne. Byłem zainteresowany, czy tylko ja tak bardzo negatywnie odbieram tę uchwałę, czy inni także (szczególnie Ci, którzy mają dalej do Warszawy, albo Ci, którzy są na etatach i boją się wypowiadać).
W drugiej pozwoliłem sobie na więcej "uczuć", ale chyba byłem grzeczny, bo taki staram się być zawsze.
Może Druh Skarbnik jest chory, może ma inne problemy, ale ja o nich nie wiem i wątpię, czy się Druh Skarbnik chciałby dzielić osobistymi problemami w internecie. I słusznie.
Pozwólmy jednak wszystkim pozostałym wyrażać swoje emocje. One są świadectwem tego, jak odbieramy pracę Głównej Kwatery. Dla mnie ważne jest, aby "odważna" odpowiedź była podpisana imieniem i nazwiskiem (myślę, że inne moderator by usunął).
Fakt, że jesteśmy harcerzami, instruktorami i działaczami nie odbiera nam prawa do krytyki działań Władz Naczelnych ZHP. Nawet jeśli są to ostre słowa i nawet wtedy, gdy Druh Naczelnik lub Druh Skarbnik uznałby je za bardzo niewygodne i godzące w dobre imię Związku.
I na koniec:
Mam nadzieję, że w najbliższym CZUWAJU znajdzie się także miejsce dla Druha Skarbnika i jego argumentów za uchwałą, ale nie zabraknie wypowiedzi krytycznych, których jak widać jest sporo.
Mam nadzieję, że CZUWAJ jest gazetą instruktorów, a nie Naczelnika, nawet jeśli musi do niego dokładać (chociaż myślę, że nie musi).

[Edytowany przez tgrodzki dnia 17.03.2003 o 08:55 GMT]

[Edytowany przez tgrodzki dnia 17.03.2003 o 08:57 GMT]
hm. Tomasz Grodzki
Hufiec Otwock
KI 30 Plus
www.Przerwanki.pl

cyryl

Post autor: cyryl » 19 mar 2003, 16:26

Czuwaj!
Znaczenie naszego pozdrowienia nabiera nowej treści: czuwaj nad tym co piszesz, co uchwalasz,co nakazujesz!!!
Druhu Naczelniku, Druhu Skarbniku,
zagłębiłem się w 'niefortunną' Uchwałę GK nr 45. Oczywista farsa niniejszej regulacji sprowadza się nie tylko do braku konsultacji przedmiotu objętego mianem "świadczenie usług", brakiem uzasadnienia wysokości podanych stawek, lecz przede wszytkim do powoływania w załączniku NIE OBOWIAZUJACYCH aktów prawnych. Wstyd!
W związku z powyższym pytam: kto prowadzi obsługuję prawną GK i dlaczego na podstawie pkt. 2, części "dla Głównej Kwatery ZHP", moja KH miałaby płacić za wadliwe i niebezpieczne usługi?!!

phm. Lucjan Cyryl Brudzyński
Hufiec ZHP Sopot.

tgrodzki
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: tgrodzki » 19 mar 2003, 16:30

hm. Tomasz Grodzki
Hufiec Otwock
KI 30 Plus
www.Przerwanki.pl