Drużyny "Nieprzetartego Szlaku"

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
Zablokowany
Tomek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomek » 07 lut 2006, 10:58

Może jakiś fachowiec od NS mnie poprawi ;) ale wg mnie jest tak:

Nie ma żadnej instrukcji na temat NS-u, ponieważ każda jednostka NS ma swoją specyfikę i ciężko to jakkolwiek zaszufladkować. NS-em jest wszystko, gdzie formy pracy, instrumenty metodyczne i generalnie sposób pracy z dziećmi, ktory wynika z danej metodyki musisz dostosować do danej grupy ze względu na jej specjalne potrzeby.

Praca z dziećmi z rodzin patologicznych również może być uznana za NS (i znam przypadki takiego sklasyfikowania tych drużyn), ponieważ często są to osoby z upośledzeniem społecznym i do pracy takimi dziećmi również musisz modyfikować metodykę.
hm. Tomasz Rawski HR
Hufiec Ziemi Gliwickiej ZHP

anicia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: anicia » 06 mar 2006, 09:45

Tomek napisał:
Nie ma żadnej instrukcji na temat NS-u
Ja również nie znam, mimo iż nie jestem fachowcem NS
Praca z dziećmi z rodzin patologicznych również może być uznana za NS (...)ponieważ często są to osoby z upośledzeniem społecznym i do pracy takimi dziećmi również musisz modyfikować metodykę.
Zgadzam się z ty stwierdzeniem. Dzieci z rodzin patologicznych to najczęściej dzieci niedostsowane społecznie, ale również bardzo często mają różnorakie zaburzenia psychiczne, emocjonalne itd. Także z pewnością należy odpowiednio dobrać elementy metodyki.

Drużyna NS, tak jak każda drużyna może powstać tak na prawdę wszędzie... Ostatnio w Kielcach powołano Krąg Akademicki przy Seminarium Duchownym :) Placówka, o której piszesz jest jak najbardziej placówką wychowawczą, także jak najbardziej drużyna może skupiać jej wychowanków (w różnym wieku). Osobiście podziwiam za odwagę podjęcia się prowadzenia drużyny w takim środowisku. Wiem, że praca z takimi ludźmi jest ciężka i rodzi wiele problemów, ale na pewno warto. Tacy ludzie szczególnie potrzebują naszej harcerskiej pozytywności i braterstwa :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia
phm. Anita Stradowska
Instruktorka HSR
Referat Wędrowniczy Chorągwi Kieleckej
KH Kielce- południe

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”