skreślenie harcmistrza z listy członków

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
Zablokowany
Radek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Radek » 09 lis 2005, 10:02

kto może skreślić harcmistrza z listy członków?

paragraf 27 Statutu ZHP (punkt 2):

"Decyzję o skreśleniu z listy członków ZHP, po wcześniejszym uprzedzeniu o takim zamiarze i umożliwieniu złożenia wyjaśnień, podejmują w stosunku do:
1) członków zwyczajnych nie będących instruktorami i nie pełniących funkcji instruktorskich – osoba kierująca podstawową jednostką organizacyjną ZHP,
2) członków zwyczajnych nie będących instruktorami i pełniących funkcje instruktorskie, instruktorów i członków wspierających – właściwy komendant hufca, komendant chorągwi lub Naczelnik ZHP."

do tej pory wydawało mi się, że "właściwym komendantem" jest komendant jednostki, do której mający zostać skreślony instruktor ma przydział służbowy

ostatnio spotkałem się jednak z interpretacją, że z harcmistrzami sprawa wygląda inaczej

otóż skreślić ich podobno może tylko "komendant chorągwi", bo tylko on ma prawo przyznawania stopnia harcmistrza; a "komendant hufca" może co najwyżej wystąpić do KCH z wnioskiem o skreślenie

czy ktoś kompetentny może się wypowiedzieć w tym temacie?
Paweł Dobosz

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 09 lis 2005, 11:05

Radek napisał:
do tej pory wydawało mi się, że "właściwym komendantem" jest komendant jednostki, do której mający zostać skreślony instruktor ma przydział służbowy

ostatnio spotkałem się jednak z interpretacją, że z harcmistrzami sprawa wygląda inaczej

otóż skreślić ich podobno może tylko "komendant chorągwi", bo tylko on ma prawo przyznawania stopnia harcmistrza; a "komendant hufca" może co najwyżej wystąpić do KCH z wnioskiem o skreślenie
Dobrze Ci się wydawało.
Zapytaj sie tego "interpretatora" ;-) skąd mu się to wzięło, tzn. niech poda konkretne zapisy.
Ciekaw jestem :lol
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”