zmiana hufca przez drużynę...?

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 20 cze 2006, 20:53

corvus pisze:niedawno moja druzyna dzialajaca przy hufcu P w szczepie H zostala rozwiazana. nastepnego dnia byli jej czlonkowie, ktorzy nadal chca dzialac spotkali sie w harcowce co by omowic sprawy powolania patrolu wedrowniczego dzialajacego bezposrednio przy hufcu. po jakims czasie wszedl komendant, zapytal czy mamy zbiorke. odparlem, ze cos w tym sensie i przedstawilem sprawe pytajac co musze zrobic (w kwestii formalnej) zeby patrol taki utworzyc. odparl on, ze musze mu to przedstawic na pismie oraz zorganizowac spotkanie w ktorym uczestniczylbym ja (jako byly druzynowy i patrolowy nowego patrolu), on oraz komendant szczepu H. po czym po chamsku wyprosil nas z harcowki argumentujac to tym, ze nie mamy prawa tam przebywac skoro nie jestesmy czlonkami zadnej druzyny dzialajacej przy hufcu. uwazam to za celowy zabieg majacy nam utrudnic dzialnosc, nasze (czlonkow rozwiazanej druzyny, szczegolnie moje jako jej druzynowego) kontakty z tym komendantem ukladaja sie bardzo zle od kiedy dostal sie na swoj obecny stolek. to nie jest pierwszy raz, kiedy okazuje nam otwarta wrogosc.
Zgodnie z: http://dokumenty.zhp.pl/org/download_81 ... 3_harc.rtf
34.W razie rozwiązania drużyny, również próbnej, właściwy komendant ma obowiązek zaproponować jej członkom przydział do innej drużyny.
Czy zaproponowano wam nowy przydział ?
corvus pisze:zastanawiam sie wiec: czy w zaistnialej sytuacji mimo tego, ze wszyscy mieszkamy w rejonie hufca P oraz do tej pory w nim dzialalismy, mozemy zalozyc druzyne przy hufcu K?
Praktycznie tak, ale to troche zależy od tego co rozumiecie przez "działać na terenie". No i od tego czy komenda hufca K na to "pójdzie".
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 20 cze 2006, 21:32

corvus pisze:
19kldh pisze:Czy zaproponowano wam nowy przydział ?
nie
No to komendant hufca naruszył przepisy ZHP.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 21 cze 2006, 09:29

Zarządaj - pisemnie - od komendanta nowego przydziału. To raz.

Dwa: możecie dzialać przy hufcu K, o ile BęDZIECIE TAM DZIAŁAć. A to sie wiąże z koniecznoscia dojazdów zapewne (choć dla wędrowników kilka km na rowerze wrażenia nie robi).

Trzy: dlaczego Wasz KH Was nie lubi? Dlaczego drużyna została rozwiązana? Może ktos stracił po prostu zaufanie do kogoś...
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 21 cze 2006, 12:50

corvus pisze:ps.: co znaczy, ze bedziemy tam dzialac? zbiorki odbywac sie beda w miescie P (przynajmniej wiekszosc). ale to chyba nie jest nic zlego...? czy jest? :D
Teoretycznie "jest".
Ale jesli zamiast "zbiórek" w miescie P, będą to "wycieczki" do miasta P ......... ;) ;) ;)
( wiem, wiem, falandyzuję ;) )
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

mania
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mania » 22 cze 2006, 06:57

mędrzec pisze:czu-waj
Co do zmiany przynależności to dowiedziałem się, że na ostatnim zjeździe: cytat: "... drużyna może zmienić przydział, jeśli komendanci hufców ( z tego z którego się chce odejść i tego do którego chce się przynależeć) wyrażą zgodę" - koniec cytatu. Czy to prawda, czy ktoś robi tzw. "jaja", czy też nie wie o czym mówi. Możecie to skomentować?
no mi też jest wiadomo, że taką sytuacje muszą ustalić komendanci.
To znaczy drużynowy pisze pismo do Komendy Hufca z którego chce odejśc, podaje wszelkie swoje uwagi oraz Hufiec gdzie chce przejśc. Oczywiście musi pododbne pimo dostać komendant"nowego" hufca.W każdym razie Druzynowy musi miec czysto w papierach no i rzecz jasna trzeba poinformować dzieci oraz ich opiekunów o całym zajściu.
~mania~
pwd.Marta Szwarocka HO
szczepowa II Tyskiego Szczepu Harcerskiego "Horyzonty"

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 22 cze 2006, 07:54

Powtórzę jeszcze raz.
Teoretycznie nie ma czegoś takiego jak "przydział służbowy" drużyny.

To "przejście" oznacza formalnie LIKWIDACJę drużyny "alfa" w hufcu A,
i UTWORZENIE nowej próbnej drużyny "beta" w hufcu B.

To członkowie wspomnianej drużyny zmieniają przydział służbowy.
Z druzyny "alfa" na druzynę "beta".

Wyjątkiem jest sytuacja zmiany granic hufców.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 22 cze 2006, 08:03

corvus pisze:zdecydowałem się poprosic o przydzial zastepczy komendanta naszego dotychczasowego hufca. ostatecznie nic nie trace :)
Nie ma czegoś takiego jak "przydział zastępczy", ale chyba rozumiem o co Ci chodzi.
corvus pisze:mam jednak watpliwosc. czy pismo to moze wygladac tak?:

Czuwaj!

W związku z rozwiązaniem X Drużyny Wędrowniczej <nazwa>, zgodnie z pkt. 34 &#8222;Instrukcji działania drużyny harcerskiej, starszoharcerskiej, wędrowniczej i wielopoziomowej&#8221;, proszę o propozycje przydziału zastępczego dla następujących wędrowników:
- XYZ
- XYY
- XZZ
- ZZY.

Z poszanowaniem
XYZ
Moze tak być. To i tak jest tylko grzeczne przypomnienie, bo należy to do obowiązków komendanta hufca. On to miał zrobić w momencie podjecia decyzji o rozwiązaniu drużyny.
corvus pisze:druga watpliwosc: druzyna ta dzialala w szczepie aczkolwiek juz nie chcemy w nim dzialac. w instrukcji stoi, ze wniosek ten nalezy zglosic do odpowiedniego komendanta. ktory komendant bedzie w takim razie odpowiedni? hufca czy szczepu?
Komendant hufca.
corvus pisze:a co jesli komendant hufca zaproponuje mi ponowny przydzial do szczepu? czy moge poprosic o inny przydzial?
Możesz. Zapis brzmi:
34.W razie rozwiązania drużyny, również próbnej, właściwy komendant ma obowiązek zaproponować jej członkom przydział do innej drużyny.
co oznaczałoby że nie może tego przydziału narzucić.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”