jeszcze raz o skresleniach/wykluczeniach/...

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
Zablokowany
anies

Post autor: anies » 31 sty 2003, 01:15

witajcie!
troche tu juz o skresleniach/wykluczeniach bylo, a jednak mam jeszcze pyt. wyobrazmy sobie sytuacje, ze harcerka z druzyny pojawia sie coraz rzadziej i rzadziej na zbiorkach, az w koncu przestaje sie pojawiac w ogole i w koncu stwierdza ze juz nie chce nalezec do zhp - sytuacja calkiem realna i dosyc czesta, wiec moje pytanie:
-co mam wpisac w rozkazie "skreslam z listy czlonkow druzyny", "wykluczam z druzyny", "przyjmuje rezygnacje harcerki X".... czy jeszcze cos innego?!
-a co jak jej sie "odwidzi" i bedzie chciala wrocic, bo jak rozumiem np. stopnie i sprawnosci zachowuje...?
pozdrawiam
anies

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 31 sty 2003, 10:53

anies napisał:
witajcie!
troche tu juz o skresleniach/wykluczeniach bylo, a jednak mam jeszcze pyt. wyobrazmy sobie sytuacje, ze harcerka z druzyny pojawia sie coraz rzadziej i rzadziej na zbiorkach, az w koncu przestaje sie pojawiac w ogole i w koncu stwierdza ze juz nie chce nalezec do zhp - sytuacja calkiem realna i dosyc czesta, wiec moje pytanie:
-co mam wpisac w rozkazie "skreslam z listy czlonkow druzyny", "wykluczam z druzyny", "przyjmuje rezygnacje harcerki X".... czy jeszcze cos innego?!
-a co jak jej sie "odwidzi" i bedzie chciala wrocic, bo jak rozumiem np. stopnie i sprawnosci zachowuje...?
pozdrawiam
anies
Statut ZHP:
(...)§ 25
Członkostwo ZHP ustaje na skutek:
1) wystąpienia z ZHP,
2) skreślenia z listy członków ZHP,
3) wykluczenia z ZHP.
§ 26
Wystąpienie z ZHP następuje w drodze złożenia stosownego oświadczenia:
1) przez członka zwyczajnego nie będącego instruktorem i nie pełniącego funkcji instruktorskiej – osobie kierującej podstawową jednostką organizacyjną ZHP,
(....)

Takie oświadczenie może być też tylko słowne,
zwłaszcza jeśli zostało złożone przy świakach.

Wtedy możesz napisać, np.:
"W zwiazku ze złożonym oswiadczeniem, na podstawie § 26, pkt. 1 Statutu ZHP, podaję do wiadomości, iż z dniem 99.99.2003r., druh XYZ wystąpił z ZHP."

Jeśli się jej "odwidzi", to w takie sytuacji (wystapienia z ZHP), jest możliwość, zachowania stopni i sprawnosci.

Czuwaj

hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

anies

Post autor: anies » 31 sty 2003, 13:25

dziekuje bardzo :)
anies

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”