Strategia rozwoju hufca

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
Zablokowany
jantarka

Post autor: jantarka » 24 mar 2005, 14:23

Co zrobić, gdy hufiec nie posiada dokumentu zwanego Strategią rozwoju? tłumaczenie komendanta hufca: to tylko papier, pracuje się swoją drogą, nie jest potrzebny. ???tak na marginesie, to nikt nie widział tego dokumentu... co zrobić w tym wypadku drogie Druhny i drodzy Druhowie??

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 24 mar 2005, 18:07

jantarka napisał:
Co zrobić, gdy hufiec nie posiada dokumentu zwanego Strategią rozwoju? tłumaczenie komendanta hufca: to tylko papier, pracuje się swoją drogą, nie jest potrzebny. ???tak na marginesie, to nikt nie widział tego dokumentu... co zrobić w tym wypadku drogie Druhny i drodzy Druhowie??
Statut ZHP - § 44
(....)
3. Zjazd zwykły hufca:
(...)
2. przyjmuje program rozwoju hufca

Czy jesteś pewna że zjazd Waszego hufca
nie przegłosował uchwały
o przyjęciu programu rozwoju hufca ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Tomek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomek » 24 mar 2005, 20:51

Dla mnie ewentualny brak planu rozwoju hufca to raczej wina zjazdu i pełnomicnika KCh na zjazd niż komendanta hufca. Choć wiem, że praktyka pewnie była inna. Cóż... niestety znam takie podejście do wszelakiej makulatury jak opisujesz. To jest problem i to spory, bo komendant hufca żadko jest istotą reformowalną.

Właśnie ostatnio zacząłem się zastanawiać nad możliwością zwołania zjazdu nadzwyczajnego z powodu szkodliwego dla hufca planu rozwoju. Może macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
hm. Tomasz Rawski HR
Hufiec Ziemi Gliwickiej ZHP

jantarka

Post autor: jantarka » 25 mar 2005, 08:19

Na zjeździe strategia została przyjęta - choć nikt jej nie czytał... natomiast na dzień dzisiejszy tego dokumentu nie ma. i co z tym zrobić??
odnośnie zjazdu nadzwyczajnego...hmmm. doświadczenia mamy takie: http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?TopicID=2501

powodzenia

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 25 mar 2005, 11:09

jantarka napisał:
Na zjeździe strategia została przyjęta - choć nikt jej nie czytał... natomiast na dzień dzisiejszy tego dokumentu nie ma. i co z tym zrobić??
Kopia powinna być w KCh.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

jantarka

Post autor: jantarka » 31 mar 2005, 10:44

Ale nie ma... albo jest tylko władza nasza wyższa uważa, że jest dokument ARCHIWALNY i nawet nie spróbowała szukać... Co w tej sytuacji????

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 31 mar 2005, 11:01

Teoretycznie powinna ją mieć także KRH.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

jantarka

Post autor: jantarka » 31 mar 2005, 18:31

:lol :lol :lol
proszę Cię :lol

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 31 mar 2005, 20:20

jantarka napisał:
:lol :lol :lol
proszę Cię :lol
Nie potrzebna jest do tego cała KRH, wystarczy tylko 1 "sprawiedliwy" :)
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

ganaga
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ganaga » 07 kwie 2005, 10:33

jantarka napisał:
Zarówno komenda hufca jak i komenda chorągwi w swojej dokumentacji powinna posiadać pełną dokumentację zjazdu hufca, w tym treść przyjętych uchwał. Myślę, że do archiwum można zajrzeć w każdej chwili. Jest to o tyle ważne że podczas jesiennego zjazdu sprawozdawczego hufca należy ocenić realizację uchwał zjazdu hufca.
hm. Agnieszka Gan-Skrzydlewska
hm. Agnieszka Gan-Skrzydlewska

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 07 kwie 2005, 11:17

jantarka napisał:
Ale nie ma... albo jest tylko władza nasza wyższa uważa, że jest dokument ARCHIWALNY i nawet nie spróbowała szukać... Co w tej sytuacji????
To Wasza "wyższa władza" źle uważa. "Archiwalny" to on będzie dopiero po następnym zjeździe "zwykłym", gdy uchwalicie nową strategię.
"Uderz" jeszcze raz do komend.
Możesz się "podeprzeć" Druhną Agnieszką (członek GK ZHP, Szef Biura GK ZHP) . :)
A jak będą się "wygłupiać", daj znać na e-mail.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 07 kwie 2005, 14:43

jantarka napisał:
Ojejku... Nie mam słów, zeby skomentować taką beztroskę.
Brak strategi, to jak wyjście w góry, bez zastanowienia dokąd idę i nie wzięcia mapy...

Komendanta hufca nie potrzebujacego strategii mogę porównać do kapitana statku, który wypłynął z portu, ale nie wie dokąd płynąć. Za 4 lata będzie nie tam, gdzie powinien byc jego statek i jego ładunek, ale tam, gdzie zaniosą go fale i prądy morskie.

Taki komendant nie steruje, a egzystuje - "byle do końca" - bo nawet nie wie dokąd zmierza.

Strategia ma wyznaczyć najwazniejsze kierunki pracy. Bez niej komenda jest slepa i głucha, "wyczuwa" co powinna robić, ale nie WIE na pewno co robić powinna.

Dla mnie, jeśli poważnie ktoś myśli o swoim hufcu powinien tę sprawę na najbliższym zjeździe sprawozdawczym (jesienią) alarmująco podnieść. A powiadomienie o braku strategii KR i KCh jest dla mnie instruktorska powinnością.

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

jantarka

Post autor: jantarka » 10 kwie 2005, 20:34

Rafał, napisałeś to tak, jakbyś dokładnie wiedział jak działa mój hufiec. Niestety, nasz "kapitan" już dawno pracuje tylko tak, żeby przesiedzieć jak najdłużej w jednym miejscu, już nawet nie dryfujemy...
Cóż, nowy tydzień, nowe pisma słać czas zacząć. Zobaczę co z tego wyjdzie. Oczywiście dam znać.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”