Nowy Rok - nowe składki

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
Zablokowany
tregon

Post autor: tregon » 04 sty 2005, 15:38

Witam!
W związku z nowym rokiem - spisem, poczytałem regulacje prawne na temat składek za 2005 r.
Uchwała z października jest w wielu miejscach ponowieniem starych błędów, które w konsekwencji powodują że w wielu jednostkach myśli się głównie o spełnieniu wymagań co do składek a nie innych bardziej istotnych rzeczy. Po przeczytaniu znalazłem kilka (moim zdaniem, a także i innych instruktorów) naruszeń:
1. skoro jesteśmy organizacją dobrowolną, to dlaczego władze hufca mają odpowiadać za to że osoby nie płacą składek - można je przecież wykreślić ze Związku
2. dlaczego o składkach decyduje spis ze stycznia skoro władze ustaliły składkę w wysokości 2 zł za miesiąc(w tym momencie nie można wymagać od członków że muszą płacić za bycie w zwiazku cały kwartał, tylko za tyle miesięcy ile byli faktycznie) - jeżeli ktoś jest członkiem 9 miesięcy a potem nie chce być dalej, to nie można od hufca wymagać wpłaty za pozostałe 3 miesiące; nie róbmy tego że jeżeli rozwiązujemy jakąś jednostkę(drużynę) to od razu wszyscy zostają - przechodzą do innych jednostek; Może sie komuś znudził ZHP.
3. dlaczego hufiec może płacić zaliczkowo za składki, skoro to jest zobowiązanie każdego członka płacić składki za członkowstwo
Moje propozycje to:
1. wprowadzamy płacenie składek na podstawie spisu ze stycznia danego roku przez wszystkich czlonków za CAŁY ROK w styczniu
2. proponuję spis kwartalny, bądź informację z hufca na temat liczebności członków z jednoczesnym dołączaniem wykazu KP pobranych składek - pozwoli to na uniknięcie płacenia za "martwe dusze"

Jeżeli jest ktoś tym zainteresowany, to czekam na dalszy rozwój sytuacji
Pozdrawiam
phm. Robert Świerszcz
KH ZHP Świdnik

sw_Mikolaj2
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sw_Mikolaj2 » 12 sty 2005, 16:30

tregon napisał:

Moje propozycje to:
1. wprowadzamy płacenie składek na podstawie spisu ze stycznia danego roku przez wszystkich czlonków za CAŁY ROK w styczniu
2. proponuję spis kwartalny, bądź informację z hufca na temat liczebności członków z jednoczesnym dołączaniem wykazu KP pobranych składek - pozwoli to na uniknięcie płacenia za "martwe dusze"

zatrudnijmy dodatkowe dwie osoby do prowadzenia ewidencji czlonkow w zhp
hm. Zbigniew Paweł Skupiński HR
komendant 109 Szczepu "Wataha" w Jordanowie Śląskim
Hufiec Łagiewniki

tregon

Post autor: tregon » 28 sty 2005, 17:19

...ja tam wcale nie myślęo zatrudnianiu nastęnych ludzi..wystarczy dobra baza danych, któą możnaby aktualizować...a to może robić wydział analiz...
pozdrawiam...
Robert Świerszcz

sw_Mikolaj2
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sw_Mikolaj2 » 29 sty 2005, 23:46

nawet jesli powstanie baza danych - ktos te dane bedzie musial wklepac kazdorazowo - a poza tym jak Druh widzi przekazywanie danych drużyna - GK jeśli nie w wresji papierowej. a nawet jesli by to mialo byc przez internet to jak na razie w Polsce nie funkcjonuje rzaden wiarygodny system uwierzytelniania danych elektronicznych - Druh pomyslał ile może kosztowac wyrobienie certyfikatu podpisu elektronicznego dal każdego drużynowego??
hm. Zbigniew Paweł Skupiński HR
komendant 109 Szczepu "Wataha" w Jordanowie Śląskim
Hufiec Łagiewniki

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”