składki

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
pepe

Post autor: pepe » 22 sty 2003, 16:50

a ja mam inny dylemat...
czy skladki ma placic dopiero harcerz ktory zlorzyl przyzeczenie?
czy kazda osoba ktora dopiero co przyszla do druzyny i jest jeszcze na okresie probnym ??

ma ktos pod reka gdzie o tym pisza???

babel
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: babel » 23 sty 2003, 04:29

.

[Edytowany przez babel dnia 23.01.2003 o 00:36 GMT]
hm. Wojciech Brągiel
Hufiec ZHP Gorlice

babel
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: babel » 23 sty 2003, 04:33

pepe napisał:
a ja mam inny dylemat...
czy skladki ma placic dopiero harcerz ktory zlorzyl przyzeczenie?
czy kazda osoba ktora dopiero co przyszla do druzyny i jest jeszcze na okresie probnym ??

ma ktos pod reka gdzie o tym pisza???
Sprawa jest prosta:
Statut mówi:
§ 15
1. Członkiem ZHP może zostać każdy, kto wyrazi wolę przynależności do ZHP i działania zgodnego z zasadami Związku.
2. Członkostwo ZHP powstaje z chwilą wyrażenia woli przynależności do ZHP i uzyskania przydziału służbowego.
(.....)

§ 21
1. Członkowie ZHP mają obowiązek:
1) (.....)
5) opłacać regularnie składki członkowskie.

Więc członkiem ZHP jest nie tylko osoba posiadająca "krzyż" ale również osoba przed przyrzeczeniem.

Poza tym w nowych zasadach działania p.j.o.(jeszcze nie zatwierdzonych) jest zapis, że drużyna próbna opłaca składki, więc chyba "świeżo upieczony kandydat na harcerza" też.
hm. Wojciech Brągiel
Hufiec ZHP Gorlice

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 23 sty 2003, 18:40

babel napisał:
Statut mówi: § 15
(...)2. Członkostwo ZHP powstaje z chwilą wyrażenia woli przynależności do ZHP i UZYSKANIU PRZYDZIAŁU SŁUZBOWEGO.(.....)
A dokładniej, płaci się od nastepnego pełnego miesiaca po UZYSKANIU PRZYDZIAŁU SŁUZBOWEGO.

Czuwaj
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 25 sty 2003, 01:41

Zdumiewa mnie to, iż wszyscy dbają o dobro związku i spieszą się do płacenia składek. Po pierwsze nie płacenie utrudni tylko pracę. Nie wierzę,że tak wiele osób nie będzie miało 2zł miesięcznie żeby zapłacić. Rozumiem,że harcerze z rodzin najuboższych nie mają pieniędzy,ale zawsze da się to jakoś rozwiązać proponuję akcje zarobkową. Moje środowisko od 3lat opłaca regularnie składki. Ale dopiero w tym roku musieliśmy zacząć zbierać od harcerzy 2zł.(w tyl znaczy od stycznia 2003). A co z pozostałymi 2 latami.Zarabialiśmy na siebie. Tu dodam, iż moje środowisko nie jest małe. W 2 drużynach(obecnie 3)i 2 gromadach było nas około 90 osób. Większość stanowiły zuchy,które z racji wieku nie mogły nam wiele pomóc w zarabianiu,choć także się starały jak mogły. Dlaczego w tym roku juz musieliśmy zbierać składki?? Wynika to tylko z tego, iż zmieniła się nasza struktura(rozwiązano chwilowo nasz szczep)w związku z czym musieliśmy uporządkować nasze podwórko i nie zdążliśmy przygotować się do corocznej akcji,ale planujemy na kwiecień. Więc wyjdziemy na swoje.
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 11 lut 2003, 09:48

Mort masz racje ale Lodz to duze miasto i macie wieksze pole do popisu jezeli chodzi o akcje zarobkowe. Przykladowo akcja zarobkowa jaka organizujecie wy w Geant u nas nie wyjdzie - powod: male zainteresowanie szefostwa ALBERTA.

Pozdorwienia dla PROMIENISTYCH a szczegolnie wspanialych druhenek z bialymi kolnierzykami! :)
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 12 lut 2003, 20:31

Dziękuję za pozdrowienia i przekażę druhnom o których wspomniałem. Mówiąc akcja zarobkowa nie koniecznie miałem na myśli hipermarkety. Moje środowisko zawsze utrzymywało się jak wspomniałem z takich akcji jednak nigdy nie byliśmy w hipermarkecie. Co więcej w naszym hufcu dopiero od tego roku (tj od września 2002 czyli nowego harcerskiego)można "stać" w hipermarketach, gdyż komendant uznał,iż nie jest to "harcerski" sposób na zarabianie. Dopiero pod naciskiem lub z własnej woli (bo do końca nie wiem dlaczego zmienił zdanie) zgodnił się na te akcje. Trzeba walczyć o swoje. :)
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

ArkadyT
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ArkadyT » 14 mar 2003, 00:08

Cieszę się, że będąc instruktorem, pracując społecznie, jeżdżąc za friko na obozy (na których zarabia cały związek, tylko nie ja i instruktorzy) mogę opłacać składki wyższe od harcerskich.
A tak powąznie, to jest chore, jak wiele rzeczy w naszym związku.
Na szczęście więcej jest dobrego i dlatego mimo "podatku" na pracę "biur" komend chorągwi i GK pozostanę w ZHP (ale moja cierpliwość ma granice).
hm. Arkadiusz Arkady Tomczuk
Skarbnik Hufca Legnica
www.legnica.zhp.pl

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 14 mar 2003, 12:01

Alex napisał:
Druhu z Rady Naczelnej - niech druh ujawni swoje dochody!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wam "u góry" jest bardzo łatwo mówić, a my musimy wykonywać i spotykać się z bardzo biednymi (często) ludźmi.

Alex, przeciez Rada Naczelna:
a - pochodzi z "dołów" bo są to osoby wybrane przez delgatów z chorągwi (więc Ty też jakoś swojego delegata wybierałeś). Nierzadko są to druzynowi, kadra hufców.

b - po co chcesz wiedzieć jakie dochody mają członkowie Rady Naczelnej? przeciez oni pracuja poza ZHP! Sa nauczycielami, urzędnikami, mają swoje firmy, studiują. Po co Ci znać ich dochody?

Rafał Klepacz
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 14 maja 2003, 14:57

Bolo napisał:
Na tym kończe i chcę powiedzieć jeszcze że nie mam zamiaru nikogo urazić, poprostu kieruje mną tylko ciekawość.
Czuwaj wszystkim
Nie czuje się urażony, ale dziwi mnie taka postawa! A co do tego kierowania...
Bolo napisał:
I mam następne pytanie: jak płatny jest etat w GK i Chorągwi bo nie wiem czy nie być bardziej ambitnym i postarać sie pomknąć wyżej :)
Moim zdaniem kieruje druhem przynajmniej w tym wyżej wymienionym momencie nic innego jak chciwość!! A gdzie bezinteresowność?? Wyliczanie innym co oni robią i za co to robią. Lepiej niech każdy patrzy na siebie!! I robi to co do niego należy i z własnych powodów – tylko proszę niech to nie będzie kasa!! :(

[Edytowany przez Boodzioo dnia 14.05.2003 o 15:59 ]

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 14 maja 2003, 22:20

Boodzioo napisał:
Bolo napisał:
I mam następne pytanie: jak płatny jest etat w GK i Chorągwi bo nie wiem czy nie być bardziej ambitnym i postarać sie pomknąć wyżej :)
Moim zdaniem kieruje druhem przynajmniej w tym wyżej wymienionym momencie nic innego jak chciwość!! A gdzie bezinteresowność?? Wyliczanie innym co oni robią i za co to robią. Lepiej niech każdy patrzy na siebie!! I robi to co do niego należy i z własnych powodów – tylko proszę niech to nie będzie kasa!! :(
Od PRACOWNIKÓW nie oczekuję bezinteresownosci,
oczekuję bezbłędnosci.
A jak pracownik się nie sprawdza proponuję mu zmianę pracy.
Dla jego i mojego dobra.

Dlatego jesli już trzeba kogoś zatrudniać
to niech bedzie to szef biura, a nie komendant.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”