Zastępcza Służba Wojskowa

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 18 maja 2004, 11:11

Skoro ZHP stało się Organizacją Pożytku Publicznego to jak ma się sprawa z odsłużeniem zastępczej służby wojskowej w ramach ZHP? Czy jest taka możliwość i jak coś takiego można "załatwić"?
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 28 maja 2004, 09:26

Co to znaczy "z głowy"... słyszałem, że jest możliwość odsłużenia służby wojskowej w ramach działalności ZHP i nie odrywa cię to ani od pracy ani od nauki a co za tym idzie, Ty też raczej będziesz mógł z tego skorzystac...

...no to czekamy dlaej na druha Cześka - może dowie się konkretów w tej sprawie :D
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

ganaga
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ganaga » 01 cze 2004, 13:06

Od stycznia 2004 roku istnieje mozliwość odbywania zastępczej słuzby wojskowej w stowarzyszeniach posiadających status organizacji pozytku publicznego. nalezy w tym celu złozyc sostowny wniosek, a skierowanie do słuzby odbywa sie za zgodą poborowego. Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.prawo.ngo.pl/labeo/app/cms/x/30017.
hm. Agnieszka Gan-Skrzydlewska
Szef Biura GK
hm. Agnieszka Gan-Skrzydlewska

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 07 cze 2004, 13:36

Dziękuję druhno Agnieszko :D
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

2123
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 2123 » 30 cze 2004, 23:15

Buahahahaha, z całym szacunkiem ale zastępcza służba wojskowa w ZHP to jakaś paranoja, zaprzeczenie idei samej w sobie. Co niby, jak i pod czyim nadzorem miałbyś wykonywac żeby tę służbę zaliczyć????
"...gdy ty śpisz, kraju strzeże ktoś tu, by cię nikt nie zbudził ze snu"

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 01 lip 2004, 07:04

Jaka paranoja??? To taka sama sytuacja jak odbycie zastępczej służby wojskowej w Polskiej Akcji Humanitarnej.
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 01 lip 2004, 10:20

czemu paranoja bardzo ciekawy i swietny pomysl. czy kazdy harcerz musi odbywac sluzbe wojskowa?
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

karp

Post autor: karp » 11 mar 2005, 22:01

hmmm..ciekawy ten pomysl tylko jakis taki za piekny. zastanawia mnie jaka funkcje trzeba pelnic by moc sie ubiegaca o taka forme, bo jakos nie sadze zeby jakis szaraczek mial taka mozliwosc. wiecie cos moze na ten temat?
pozdrowki :)

miki
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miki » 21 mar 2005, 17:29

karp napisał:
hmmm..ciekawy ten pomysl tylko jakis taki za piekny. zastanawia mnie jaka funkcje trzeba pelnic by moc sie ubiegaca o taka forme, bo jakos nie sadze zeby jakis szaraczek mial taka mozliwosc. wiecie cos moze na ten temat?
pozdrowki :)
kazdy szaraczek może jeśli jest tylko wola hufca/chorągwi aby wystąpić z wnioskiem ze chce się przyjąć kogoś na służbę zastępczą to nic nie kosztuje bo za płaci wojewoda a dzieki temu hufiec może być otwarty caly dzień a nie tylko w pewne dni
phm. Dariusz Mołodecki HR

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 21 mar 2005, 20:58

Ja słyszałem niedawno w sumie nawet, że tzreba być instruktorem, mieć jakieś pozwolenie od Komendy Chorągwi i np. zastąpic sobie to służbą, przykładowo jako komendant stanicy. Chyba. Tak tylko słyszałem. Czy to sa prawidłowe wymogi? I czy można tak sobie to zastapić?
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”