Symbole UE

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
Zablokowany
gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 04 maja 2004, 21:02

W związku z wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej pojawiły się nowe symbole takie jak flaga europejska i hymn (Oda do Radosci). Nasuwa się pytanie czy harcerze z pocztu sztandarowego oraz zwykli uczestnicy jakiejś uroszystości powinni oddawać honory fladze oraz jak powinni zachowywać się podczas grania hymnu?
hm. Jakub Juszyński

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 04 maja 2004, 23:03

gzk84 napisał:
W związku z wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej pojawiły się nowe symbole takie jak flaga europejska i hymn (Oda do Radosci). Nasuwa się pytanie czy harcerze z pocztu sztandarowego oraz zwykli uczestnicy jakiejś uroszystości powinni oddawać honory fladze oraz jak powinni zachowywać się podczas grania hymnu?
Mi to się wydaje jasne, ale może tylko mi.
Podczas odgrywania każdego hymnu obowiązuje nas, nie tylko jako harcerzy, ale jako ludzi, okazanie należytego szacunku. I to obojętne IMHO, czy to będzie hymn Zimbabwe czy UE.

Natomiast jestem przekonany, że tak samo jak wojsko, policja itp. powinniśmy oddawać fladze UE honory. Chociaż nie jest to zapewne ujęte w żadnych dokumentach.

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

2123
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 2123 » 30 cze 2004, 23:18

Hm, moim zdaniem flaga Unii nigdzie nie pojawi sie bez flagi narodowej, więc honory trzeba oddawać na zasadzie zbiorczej. Co do hymnu- zgadzam się z przedmówcą :))
"...gdy ty śpisz, kraju strzeże ktoś tu, by cię nikt nie zbudził ze snu"

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”