szkolenie kadry drużyn

Zablokowany
hajder

Post autor: hajder » 22 lip 2005, 21:03

temat ten został pośrednio poruszony w obrzasze zarządzanie, ale postanowiłem pociągnąc go tutaj...
czy szkoląc kadrę drużyn w nawale walki o lepszy program nie zapominamy o tak prozaicznej rzeczy jak nauczyć naszych kochanych drużynowych dwóch podstawowych rzeczy:
- delegowanie obowiązków - większośc drużyn, które obserwuję to ekipy pod wodzą drużynowego i pozbawione jakichkolwiek innych władz czy tez organów (szczególnie druż. niewędrownicze)
- gospodarka - czyli kasa, sprzęt i te sprawy. W wiekszości drużyn takie rzeczy leżą i kwiczą, a to jak chyba kazdy wie błąd i problem. Jezeli ktoś nie wierzy wystarczy spojrzeć na wyniki 1%. Nasza organizacja otrzymała po 10 zł na członka... czy to oznacza, że kazdy z naszych harcerzy ma tylko jedną osobe rodziny i to z płacą 400zł/mies.?

krawiec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: krawiec » 22 lip 2005, 21:15

Co do sprzętu drużyny, a konkretniej akcji 1%. Chcemy sie reklamować na zewnątrz z tą akcją, a czy chociażby każdy harcerz wie o tym, że w ogóle jest taka akacja. Nie wiem jak to wygląda w innych środowiskach, natomiast w kręgach które znam wpłacali rodzice co czwartej, piątej osoby. Jeżeli tylko rodzice harcerzy wpłaciliby jeden procent swoich podatków na ZHP zarobilibyśmy co najmniej dwa, trzy razy więcej.

NIe ukrywam też, że kampania jeden procent mi się nie pdoobala. Może dlatego, że u siebie w mieście nie widziałem ani jednego plakatu, a spotów radiowych nie usłyszałem ani razu (może poza tym jednym jedynym który ściągnełem z internetu i odsłuchałem na kompie).

Czuwaj!
Odkrywca Paweł Krawczyk
Szczecin-Dąbie 19DH Sokół
Szczecin Dąbie
--------------------------------------
"twoje oczy, rozwarte szeroko rozstaniem......"

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Strategia”