komentarz do Prawa Harcerskiego

Zablokowany
ania
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ania » 24 maja 2005, 12:02

w projekcie Podstaw Wychowawczych pada propozycja, aby na najbliższe dwa lata- do planowanego Zjazdu programowego ZHP jako obowiązujący nadal uznać komentarz do Prawa Harcerskiego autorstwa druha Stefana Mirowskiego
Czy zgadzacie się z tym pomysłem?
hm.Ania Poraj

dokumenty
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 24 maja 2005, 12:16

ania napisał:
na najbliższe dwa lata- do planowanego Zjazdu programowego ZHP jako obowiązujący nadal uznać komentarz do Prawa Harcerskiego autorstwa druha Stefana Mirowskiego
Co i tak nie zmieni faktu że w środowiskach funkcjonują (i będą funkcjonowały) także inne komentarze.
http://dziewietnastakldh.republika.pl/prawo.htm
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

ania
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ania » 16 cze 2005, 08:59

to, że środowiska dodatkowo tworzą własne komentarze albo opierają się na jakiś dodatkowych, to moim zdaniem nie jest problem, jeżeli tylko nie zmieniają one znaczenia zapisów Prawa.
Co do świadomości instruktorów- Jeżeli komentarz będzie częscią Podastaw wychowawczych a podstawy będą przyjęte przez Zjazd- myślę, że instruktorzy będą znać dokument.
hm. Anna Poraj

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 21 lip 2005, 20:04

hm.. jest to jakas mysl. dobrze zeby wszystko bylo zebrane do kupy. bo czesto w tym gaszczu papierkow i roznych dokumentow mozna sie zagubic.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

nazgul
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: nazgul » 22 lip 2005, 09:41

ania napisał:
Co do świadomości instruktorów- Jeżeli komentarz będzie częscią Podastaw wychowawczych a podstawy będą przyjęte przez Zjazd- myślę, że instruktorzy będą znać dokument.
hm. Anna Poraj
Cóż nigdy wszystkim nie zrobimy dobrze, ale jeżeli będzie to "obowiązkowy" dokument to jest duża szansa na to że ludzie się z nim zapoznają a to już będzie dużo
hm. Sławek Andryszewski

Ukochanie i odczucie idei bardziej ją wcieli w życie niż najokrutniejsze regulaminy.
Andrzej Małkowski

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 03 sie 2005, 10:46

Ale mamy całą sterte "deklaracji ideowych", oficjalnie przyjetych przez Zjazdy - i ile z nich jest znanych?

Może zamiast tego zadbać, by dobre momentazre pojawiły sie w podręcznikach dla harcerzy... ups... zagalopowałem się, przecież podręczników dla harcerzy sie już nie wydaje...
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

ania
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ania » 10 sie 2005, 21:55

dominik jan domin napisał:
ups... zagalopowałem się, przecież podręczników dla harcerzy sie już nie wydaje...
niestety racja, same się nie wydadzą i nie napiszą :( zaproszenie do zaslenia skromnego grona instruktorów, którzy chcą pisać cokolwiek ciągle aktualne:)
Czuwaj!
hm. Anna Poraj

olsen
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: olsen » 23 sie 2005, 15:11

w projekcie Podstaw Wychowawczych pada propozycja, aby na najbliższe dwa lata- do planowanego Zjazdu programowego ZHP jako obowiązujący nadal uznać komentarz do Prawa Harcerskiego autorstwa druha Stefana Mirowskiego
Czy zgadzacie się z tym pomysłem?
Ja się zgadzam. :)
Ale także uwazam, ze mimo wszystko zbyt mało srodowisk i instruktorow zna te interpretacje, wie o jej znaczeniu oraz umie z nia pracować.

A co do zaproszenia do pisania czegokolwiek... Jestem tu nowy, możesz zdradzić szczególy? :)
phm. Aleksander Senk
208 WDW "Wieża"
Hufiec ZHP Warszawa-Mokotów

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Strategia”