Jak sie zaprezentowalismy... ?

predek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: predek » 12 wrz 2005, 09:05

g00rek napisał:
(mooooże dla harcerzy starszych, ale raczej nie)
Definitywnie - nie. :-). "Zły pląs boli przez całe życie" (r) Szklana Huta 2005 ;]
pwd. Kamil Mirowski HR
drużynowy 137 BDW "Agrikola"
hufiec Białystok
[B11]

fasolka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: fasolka » 12 wrz 2005, 13:28

g00rek napisał:
Tym bardziej, że uczestnikami zloty byli instruktorzy i wędrownicy, a pląs to forma dla zuchów i harcerzy (mooooże dla harcerzy starszych, ale raczej nie)
no dobra, racja... ale z drugiej strony - ci instruktorzy i wędrownicy pracują m.in. z zuchami i harcerzami - czy taki zlot nie jest dobrą okazją do wzbogacenia swojego warsztatu? mój patrol przywiózł kupę nowych rzeczy i od razu można je wykorzystać w pracy z drużynami.
btw. ja też już od paru lat nie cierpię pląsać:)

basia_grot

Post autor: basia_grot » 12 wrz 2005, 15:29

więc przepraszam za pomyłkę, źle zrozumiałam...
w każdym razie Zlot był pierwszą moją tak dużą imprezą i podobał mi się. Żałuję, że na kolejny pewnie nie pojadę i ciągle komuś o nim opowiadam, zarówno o zajęciach, koncertach, ludzich... ale ten watek jest nie o tym. Jak się zaprezentowaliśmy? bynajmniej na pewno nie jako organizacja jednolita. Każda drużyna jest inna, w każdej są inne zwyczaje i tradycje i każdy drużynowy pochodzi z innego środowiska. I to jest smutne, że istnieją srodowiska do przesady zgodne w łamaniu regulaminu mundurowego itp.
Pląsy? Mam drużynę wielopoziomową, owszem stosuję "pląsy", ale rzadko w czystej formie. Raczej je przerabiam na małe gry i wplatam w przebieg zbiórki, żeby nie były czymś jak przerwa w szkole pomiedzy lekcjami. Osobiście wolę gry zabawy niż czyste pląsy, moje harcerki też.

JAMES
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: JAMES » 16 wrz 2005, 23:17

kowlak napisał:
Mnie też nie dziwią. Sam niestety też czasem postępuję w podobny sposób (komentuję, nie przykładam się do sprawnego wykonania, zakładam złą wolę itp.) ale potem jest mi z tego powodu wstyd a nie piszę o tym w internecie. Druh Tomek wybrał inną drogę.

Przy najbliższej okazji gdy będziemy razem na jakiejś imprezie harcerskiej proszę do mnie podejść druhu Tomku i na pewno uda się, żeby to druh poprowadził apel. Naprawdę chętnie się uczę i z radością zobaczę jak robią to lepsi ode mnie.
Hmmm... Pisze w internecie, poniewaz forum jest do wypowiadania swoich uwag, a po tym zlocie mam ich niestety sporo (z tego co wiem to nie tylko ja). Tu nie chodzi tylko o zwykle prowadzenie apelu, tylko o zupelne nieprzygotowanie prowadzacego. Kazdy ma prawo zapomniec pewnych rzeczy, ale "instruktor" powinien chyba w takiej sytuacji wziac regulamin musztry i ceremonialu harcerskiego i poczytac sobie do poduszeczki...
A tak przy okazji, to druh zdazyl sie ze mna nie raz spotkac na zlocie i jakos tak dziwnie wzrok odwracal wiec jak w takiej sytuacji mozna normalnie pogadac, a o grzecznym zwroceniu
uwagi nawet nie wspomne...
pwd. Tomasz Gutowski HR
Drużynowy 17 TGDH "BEZKRESKI" im. BRONKA LOTA Stargard Szczecinski
Szef Harcerskiej Służby Informacyjnej Hufca Stargard Szczec.

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 23 wrz 2005, 18:52

I tym sposobem porobiło się tutaj już,że każdy mówi o swoim...I jedno od drugiego tak odległe.Nikt nikogo już chyba nie czyta,o zrozumienie już trudno.Może należy zmienić tytuł tego wątku na - "Jak się prezentujemy?"Tutaj...
Komu,komu!Bo idę do domu!Uwagi,regulamin,komendy,pląsy,koszula - czy też bluza mundurowa...
Komu,komu?!...

JAMES
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: JAMES » 23 wrz 2005, 22:37

Skoro idziesz to idz :lol
pwd. Tomasz Gutowski HR

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 25 wrz 2005, 17:29

"Błyskotliwie",druhu Bond,JAMES Bond...Tylko jakoś tak,poniżej kreski.Jak wspomniałem - o zrozumienie juz trudno.A ja jednak nie siebie miałem na myśli,druhu Tomaszu.

JAMES
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: JAMES » 25 wrz 2005, 20:46

Mimo wszystko uwazam, wiekszosc z wypowiedzi w tym watku, ze są jak najbardziej na miejscu, bo chodzilo o refleksje tego jak sie zaprezentowalismy na II OZD. Faktycznie nie chodzilo tylko o umundurowanie i musztre, ale o wiele innych rzeczy...

A moja ostatnia odpowiedz byla lekko zlosliwie ironiczna... I tego chyba tez za duzo osob na tym forum nie moze rozgryzc... nie tylko jesli chodzi o moje wypowiedzi)
pwd. Tomasz Gutowski HR

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 26 wrz 2005, 09:20

JAMES napisał:
A tak przy okazji, to druh zdazyl sie ze mna nie raz spotkac na zlocie i jakos tak dziwnie wzrok odwracal wiec jak w takiej sytuacji mozna normalnie pogadac, a o grzecznym zwroceniu
uwagi nawet nie wspomne...
Wiesz nie obraź się. Ale nie mam pojęcia jak wyglądasz...
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 27 wrz 2005, 08:15

Kowal - nie wiesz? No ten w takim zielonym mundurze... ;) on do ZHP należy :D hyhyhy... :D

Nie no sorry nie mogłem powstrzymać się... ;)

Czy już wyjaśniliście sobie wszystko? Jak narazie czuję, że JAMES ma pretensje o coś czego nie zauważyli inni, ale z powodu słabej pamięci nie da rady przeanalizować co w sumie było nie tak. Ja też należę do grupy "perfekcjonistów" i jak coś skonocę podczas apelu, to jest mi wstyd i też lubię poprawiać innych (choć wiem, że sposób w jaki to robię nie zawsze jest motywujący i staram się nad tym pracować) ale uważam, że przeprowadzenie apelu było dobre, tylko jedna prośba: żadnych balonów na następnym zlocie, a już przynajmniej żadnych startów podczas czytania rozkazu... w sumie nawet nie wiem, o czym ów rozkaz mówił. Słyszałem jedynie wstęp (rozkaz L... itd.) oraz zakończenie ;)

Pozdrowienia... dla wszystkich zlotowiczów...

P.S. Kowlak - dzięki za super zajęcia ;) przydały się niestety z powodu natłoku obowiązków (ożenek) napisaliśmy tylko jeden projekt o Grant Grażyńskiego... :(
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 27 wrz 2005, 10:25

Fedajkin napisał:
Ja też należę do grupy "perfekcjonistów" i jak coś skonocę podczas apelu, to jest mi wstyd i też lubię poprawiać innych (choć wiem, że sposób w jaki to robię nie zawsze jest motywujący i staram się nad tym pracować) ale uważam, że przeprowadzenie apelu było dobre, tylko jedna prośba: żadnych balonów na następnym zlocie, a już przynajmniej żadnych startów podczas czytania rozkazu... w sumie nawet nie wiem, o czym ów rozkaz mówił. Słyszałem jedynie wstęp (rozkaz L... itd.) oraz zakończenie ;)
Proszę "odczepić się" od balonów. ;-) :p ;)
Żeby było jasne.
To nie balon wystartował podczas czytania rozkazu, tylko rozkaz był czytany podczas startu balonu.
Całe zamieszanie spowodowane było opóźnieniem w rozpoczęciu apelu. Gdy nie można było już czekać ze startem (bo braknie czasu na lot - zachód słońca), pilot zadał pytanie "decydentom": albo startuję teraz albo odwołujecie start . "Decydenci" zadecydowali - "startować".
I wszystko byłoby dobrze gdyby zaczekano te kilka minut z odczytywaniem rozkazu.
Ale nie zaczekano. Dlaczego ? To pytanie do "decydentów" ;)
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 27 wrz 2005, 12:40

no w sumie fakt... a jakby jeszcze wiatr przestał wiać, to ten balon by wisiał nad nami i wisiał i wisiał :D itd... :D
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 27 wrz 2005, 14:52

Maksymalnie przez 15 minut bo tylko tyle miał czasu na ew. lot.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

JAMES
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: JAMES » 30 wrz 2005, 08:20

kowlak napisał:

Wiesz nie obraź się. Ale nie mam pojęcia jak wyglądasz...
Hmmm... no niech ci bedzie... chociaz i w to nie uwierze...
Pozdrowienia dla wszystkich "zadowolonych" ze zlotu, apelu i reprezentacji elity ZHP.
Oszukujmy sie dalej, a NASZ Zwiazek padnie szybciej niz sie spodziewamy...
pwd. Tomasz Gutowski HR

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 30 wrz 2005, 11:30

i takich nastawionych pozytywnie drużynowych sobie i wam więcej (nie)życzę ;);););););););););););););););););););););););)
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zlot Drużynowych 2005”