Wybory Przewodniczącego Wspólnoty

azymut
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: azymut » 27 sie 2010, 21:02

W związku z decyzją Przewodniczącej "Wspólnoty" hm. Barbary Bogdańskiej-Pawłowskiej o zakończeniu na XLI Zimowym Sejmiku "Wspólnoty" pełnienia funkcji przewodniczącej, Wielki Sejmik "Wspólnoty" obradujący na polu bitwy w dniu 16 lipca 2010 r. uchwalił co następuje:
1. Skraca się kadencję władz "Wspólnoty" wybranych na XXXVI Wielkim Sejmiku "Wspólnoty" w dniu 17 lipca 2009 r. do XLI Zimowego Sejmiku "Wspólnoty".
2. Wydłuża się kadencję władz "Wspólnoty" wybranych w tracie XLI Zimowego Sejmiku "Wspólnoty" do lipca 2013 r.
3. Prawo zgłaszania kandydatów na funkcję Przewodniczącego "Wspólnoty" mają przedstawicielstwa "Wspólnoty", przy czym każde przedstawicielstwo może zgłosić tylko jednego kandydata (prawo zgłaszania mają również jednostki działające poza przedstawicielstwami). Zgłoszenia dokonuje się na piśmie w terminie do 30 listopada 2010 r. do Przewodniczącej "Wspólnoty" hm. Barbary Bogdańskiej-Pawłowskiej przedstawiając jednocześnie pisemną zgodę kandydata.
4. Każdy z kandydatów obowiązany będzie zaprezentować wizję "Wspólnoty" oraz strategię jej działania do roku 2013, a także propozycję 1-3 wiceprzewodniczących i członków Rady.
5. Każdy z kandydatów będzie miał prawo prezentowania swojej kandydatury na samodzielnie stworzonej stronie internetowej, której link zostanie umieszczony na stronie internetowej "Wspólnoty".
6. Dyskusja w sprawie wyboru przewodniczącego będzie toczyła się na moderowanym internetowym forum dyskusyjnym "Wspólnoty". Członkowie "Wspólnoty" zobowiązani są do zachowania na forum zasad kultury dyskusji.
hm. Rafał M. Socha HR
Wiceprzewodniczący ZHP - http://www.rn.zhp.pl
Prezes Harcerskiego Klubu Turystycznego "Azymut" w Swarzędzu - http://www.azymut.org.pl

azymut
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: azymut » 14 wrz 2010, 18:30

Druhna Przewodnicząca "Wspólnoty" hm. Barbara Bogdańska-Pawłowska, po konsultacji z Radą Ruchu, wyznaczyła miejsce i termin XLI Zimowego Sejmiku "Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich". Spotkanie odbędzie się w dniach 3-5 grudnia 2010 r. w Słupcy. Organizatorem spotkania będzie Przedstawicielstwo na Chorągiew Wielkopolską ZHP. Wcześniej sugerowany termin styczniowy nie został zaakceptowany przez członków Rady, w związku z terminem XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz ogłoszonym przez MEN terminarzem ferii zimowych 2011 r.
hm. Rafał M. Socha HR
Wiceprzewodniczący ZHP - http://www.rn.zhp.pl
Prezes Harcerskiego Klubu Turystycznego "Azymut" w Swarzędzu - http://www.azymut.org.pl

Piszu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Piszu » 16 lis 2010, 23:27

Jako, że wybory wielkimi krokami się zbliżają, wypadałoby podyskutować na temat przyszłej wizji i władzy we "Wspólnocie".

Do 30 listopada możemy zgłaszać kandydatury... aktualnie mamy następujących oficjalnych Kandydatów:

* phm. Przemysław Padrak - Przedst. Kujawsko - Pomorskie
program, decyzja: http://www.wici.grunwald.zhp.pl/2010/20 ... ndydat.pdf

I od razu nasuwa mi się kilka pytań do pierwszego kandydata, mianowicie:
1. kogo widziałby Druh razem z sobą u steru Wspólnoty?
2. Ile osób wg. Druha powinno być w Radzie? Może jakieś kandydatury?
3. Mówi Druh o stworzeniu nowej strony Wspólnoty.. dlaczego, podczas omawiania tego zagadnienia na Radzie Wspólnoty, oraz w późniejszym głosowaniu Druh nie zabrał głosu?
4. W jaki sposób widzi Druh przyjęcie stałego harmonogramu programu Zlotu? Czy jest to w ogóle możliwe, zważając na różnorodność środowisk, oraz warunki pogodowe? Nie wspominając o innych zdarzeniach losowych, typu przyjazdy oficjelii (no chyba że: 'Czuwaj! niestety Premier nie może odwiedzić Zlotu, bo mamy już ustalony program!"
5. Jak widzi Druh współpracę z KCH W-M? W jaki sposób ma Druh zamiar przekonać przyszłą KCH do współpracy ze "Wspólnota"? (jest duża szansa na wybranie KCH nie przyjaznej WDG) jak widzi Druh porozumienie pomiędzy KCH W-M a WDG?

To takie pytania na pierwszy rzut, dla pierwszego kandydata...
Mam nadzieję, doczekam się odpowiedzi..

Andrzej Borth
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Andrzej Borth » 17 lis 2010, 00:04

Tak patrze w życiorys i mam pytanie czy w 20 letniej Wspólnocie - kandydat na Przewodniczącego o 6 letnim stażu w niej to wystarczający wybór.
I tu kieruje pytanie do Kandydata czy nie czuje się za "krótko" we Wspólnocie?

prezes
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: prezes » 17 lis 2010, 18:05

Witam na Forum. Cieszę się, że nastąpiło zainteresowanie sprawą wyborów we Wspólnocie. Ale do rzeczy:
ad. 1 Współpraca dla dobra Wspólnoty może być z każdym kto ma Wspólnocie coś do zaoferowania. Ja nie mam do nikogo uprzedzeń. na dzień dzisiejszy widziałbym jako zastępców ludzi kompetentnych jeśli chodzi o program i współzawodnictwo. na razie podam środowiska: Warmia i Mazury, Mazowsze.

ad. 2 Ilość członków Rady to 4-6 osób oczywiście oprócz Przedstawicieli Chorągwianych.

ad.3 jeśli chodi o stronę internetową to obecnie uważam, że przydałaby się nowsza formuła. Może ciekawsza. Na Radzie nie zabierałem glosu bo wtedy specjalnej dyskusji nie było i nie to dla mnie było najważniejsze. A dykutować bez sensu nie mam zwyczaju.

ad.4 Stały - nie oznacza sztywny. Wszystko można dopasować do danej sytuacji. Ja mam na myśli ramowy harmonogram, który jest dostosowywany do bieżącej sytuacji. Nie chodzi o "beton".

ad5. Na dzień dzisiejszy nie widzę żadnego problemu w dogadaniu się z KCH Warm - Mazurskiej. A jeżeli taka sytuacja kiedyś nastąpi to zapewniam Druha, że będę się starał dogadać a ne przygadywać.

prezes
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: prezes » 17 lis 2010, 18:08

Odpowiedź dla dh Andrzeja:
Staż w ZHP 40 lat. Staż we Wspólnocie 6 lat.
Nie, nie uważam mojego pobytu we Wspólnocie za dyskwalifikujący jako kandydata, choć wątpliwość druha jest jak najbardziej na miejscu.
Pozdrawiam
P.Padrak

Piszu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Piszu » 17 lis 2010, 18:13

ad.3 jeśli chodi o stronę internetową to obecnie uważam, że przydałaby się nowsza formuła. Może ciekawsza. Na Radzie nie zabierałem glosu bo wtedy specjalnej dyskusji nie było i nie to dla mnie było najważniejsze. A dykutować bez sensu nie mam zwyczaju.

no i ja dalej swoje, bo to mój ulubiony temat.
Były przedstawione 2 formuły, jedna moja, druga dh. Janusza, oficjalnie był tydzień na głosowanie przez członków rady.. głos zabrało 6 osób (mowie o głosowaniu wrześniowym), no tutaj moje pytanie (ha, kolejne):

Czemu we wrześniu wg. Druha strona nie była ważna, a teraz już jest?
Czemu już we wrześni nie mogła powstać jakaś strona, w "nowszej formule", której można by użyć do promocji WDG?
Co wg. Druha powinna zawierać strona WDG w "nowszej formule"?

Czmielcia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Czmielcia » 17 lis 2010, 21:54

Mariusz, ja myślę że w tym momencie są ważniejsze priorytety niż strona WDG...

prezes
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: prezes » 17 lis 2010, 21:57

Już w pytaniu zawarta jest odpowiedź. We wrześniu dla mnie sprawa strony nie była na tyle ważna aby się nią zajmować. A teraz jest jednym z wielu elementów, które będę miał na uwadze przez najbliższą kadencję, jeżeli oczywiście będzie mi to dane.
pozdrawiam i życzę dużo dobrych pomysłów!
PP

Piszu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Piszu » 18 lis 2010, 01:45

Czmiela, akurat np. wg. mnie jest ważna, bo promocja przez internet dociera znacznie szerzej i dalej, a strona jest wizytówką "Wspólnoty". Na ogół, jak chcesz coś o kimś wiedzieć sprawdzasz w internecie, prawda?

No ale rozumiem, wcześniej strona była nie potrzebna, teraz są wybory, więc się przyda, potem i tak będzie taka jaka była.

Z mojej strony koniec pytań, poczekam na kolejnego kandydata...

Pozdrawiam
Piszu

qba
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: qba » 19 lis 2010, 08:38

@Piszu
O nowej stronie była już mowa na sejmiku w Świeciu. Powstał wtedy nawet mały sztab który miał się to stroną zająć pod przewodnictwem dh Janusza Karaśa
Jednak żadna uchwała tamtego sejmiku i nie zobowiązała jakoś tej grupy do wyegzekwowania stworzenia tej strony, co w konsekwencji spowodowało że kontakt między członkami tej grupy przepadł, i głos o nich zaginął.
Uważam, że strona jest ważna, ale zgadzam się ze zdaniem dh Przemka, że w Wspólnocie są o wiele istotniejsze sprawy do załatwienia "na teraz" niż strona WDG

PawełM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PawełM » 19 lis 2010, 16:43

Mariusz wrzuć na luz, bo uważam, że troszeczkę się czepiasz:) Przemek życzę powodzenia

księżniczka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 19 lis 2010, 16:55

hmm wyczuwam u niektórych rządzę "zemsty" za jakieś niespełnione ambicje ;)
ja również życzę kandydatowi powodzenia :) i innym kandydatom jak się "odsłonią" również ;)
pwd Anna Lewczuk

.:iść, ciągle iść w stronę Słońca!!:.

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 20 lis 2010, 05:58

Pawle i Anno - każdy pyta o swoja dziedzinę, lub o to co dotąd robił dla Wspólnoty i nad czym zmęczył wiele dni i nocy bo nie było jasnej sytuacji.
Więc uszanujmy zdanie innych, ja tez Uważam ze strona internetowa w dzisiejszych czasach to niezbędne narzędzie promocji i informacji. A wiele spraw może poczekać.
Ja tez będę pytał np. o Zlot bo to moja dziedzina.

Na koniec powiem tyle: ciesze się ze nie latamy we Wspólnocie samolotami, bo w razie czuje ze znowu by było setki speców od aerodynamiki.
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

PawełM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PawełM » 20 lis 2010, 11:02

Pytanie do Przemka
1. Jak wyobrażasz sobie współpracę z władzami samorządowymi tj. gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich”