Wątek inny niż wszystkie: "dyskusja instruktorska"

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 25 lut 2010, 16:40

PawełM pisze:Druhu Michale Stalina rzekł "Zaufanie jest dobre, ale kontrola jeszcze lepsza" sparafrazował stare niemieckie przysłowie. Lepiej Stalina do tej dyskusji nie mieszać :)
A może tak po polsku..... przynajmniej do kropki.
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 25 lut 2010, 16:53

A tak serio to jeżeli moderator uznał że posty czasami nie są do powszechnego wglądu, to zawsze można stworzyć zamknięte forum WDG i tylko osoby które podane WNT będą miały tam dostęp. takie ma HSR i Zespól ds. dokumentów między innymi....
phm. Michał Michalski HR

Svensson
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Svensson » 25 lut 2010, 20:16

Piszu pisze:Aniu, syndrom "znikającego postu" kilkanaście razy został szeroko opisany w czasopismach naukowych, na ogół winę za to ponosi moderator danego forum, wg. którego przekonania wszystkie posty nie będące potwierdzeniem dowodzonej w temacie tezy(z którą to na ogół ów moderator się utożsamia) to posty nie godne pozostawienia.
Określenie "na ogół" ratuje rzetelność tego postu i na tym trzeba poprzestać. Czy jesteśmy bowiem pewni, że tylko moderatorzy tego forum mają prawo usuwać z niego posty? Ja na przykład nie usunąłem dotąd żadnego postu, przeciwnie - kilka moich zostało usuniętych i nie mam o to żalu. Nie zawierały żadnych zwrotów obraźliwych, agresywnych, kłamliwych ani nawet niestosownych. Ale po namyśle zgodziłem się, że dla Wspólnoty jest lepiej, żeby nie mogły ich czytać osoby z zewnątrz, i takiemu reżimowi poddaję się bez szemrania. Służy to naszemu wspólnemu dobru, a jest ono wszak ważniejsze od wielu innych rzeczy :)
"Nieważne, skąd przychodzisz. Ważne, co chcesz wspólnie z nami zrobić".

http://www.grunwald.zhp.pl

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 25 lut 2010, 20:44

Svensson pisze:
Piszu pisze:Aniu, syndrom "znikającego postu" kilkanaście razy został szeroko opisany w czasopismach naukowych, na ogół winę za to ponosi moderator danego forum, wg. którego przekonania wszystkie posty nie będące potwierdzeniem dowodzonej w temacie tezy(z którą to na ogół ów moderator się utożsamia) to posty nie godne pozostawienia.
Określenie "na ogół" ratuje rzetelność tego postu i na tym trzeba poprzestać. Czy jesteśmy bowiem pewni, że tylko moderatorzy tego forum mają prawo usuwać z niego posty? Ja na przykład nie usunąłem dotąd żadnego postu, przeciwnie - kilka moich zostało usuniętych i nie mam o to żalu. Nie zawierały żadnych zwrotów obraźliwych, agresywnych, kłamliwych ani nawet niestosownych. Ale po namyśle zgodziłem się, że dla Wspólnoty jest lepiej, żeby nie mogły ich czytać osoby z zewnątrz, i takiemu reżimowi poddaję się bez szemrania. Służy to naszemu wspólnemu dobru, a jest ono wszak ważniejsze od wielu innych rzeczy :)
a kto decyduje o dobrze "Wspólnoty" -- moderator.?
Nie zrozumiejcie mnie źle, nie chce się wbijać w Wasze sprawy.... miałem i mam Was za poważną Wspólnotę ale schodzicie na forum do poziomu jakie ono reprezentuje.
Maćku jeżeli uważasz ze poruszacie tu sprawy ważne i nie zawsze muszą one docierać do wszystkich forumowiczów to używajcie do tego ukrytego forum.
Kasowane są posty dla "dobra wspólnoty" ... dla "dobra Polski Ludowej" przeprowadzona była akcja "Wisła".... żadne tłumaczenie.
phm. Michał Michalski HR

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 25 lut 2010, 21:05

Całkowicie sie zgadzam z Michałem !
Ja nie mogę wyjść ze zdumienia, jak łatwo młodzi ludzie w imię jakichś dziwnych i niejasnych "dóbr" - kogo, czego ?! - wprowadzają metody dawno skompromitowane i niewłaściwe.
"....dla Wspólnoty jest lepiej, żeby nie mogły ich czytać osoby z zewnątrz, i takiemu reżimowi poddaję się bez szemrania. Służy to naszemu wspólnemu dobru, a jest ono wszak ważniejsze od wielu innych rzeczy..."
Może wprowadźmy biuletyn wewnętrzny dla "wtajemniczonych we władzę" - już z tego zdania wynika że "de facto" taki podział jest ! Trzeba tylko ustalić poufny rozdzielnik. Nihil novi !
Cały okres komuny na tym właśnie polegał - "dla dobra jedynej siły narodu" ci wtajemniczeni i reszta ... Eeeeech ! Brzydko się bawicie Druhowie !
Ostatnio zmieniony 25 lut 2010, 21:10 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 25 lut 2010, 21:18

Trzeci pisze:Hm nadeszły ciężkie czasy nad ZHP....
Po raz pierwszy w życiu popieram zdanie Pisza....
Też jestem przerażony. :)
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Svensson
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Svensson » 25 lut 2010, 21:20

Jedyne znane mi skasowane posty na forum Wspólnoty dotyczyły sprzeczki o... pieniądze. Miałem w tej sprawie dużo do powiedzenia, ale publiczne roztrząsanie takich tematów uznałem za żenujące i zgodziłem się, że o takich rzeczach lepiej dyskutować w innym gronie. Nikt mnie nie pytał, czy może usunąć moje posty, i nie zrobił tego nikt spośród "wtajemniczonych we władzę" we Wspólnocie. Ale ja nadal uważam to za słuszne. Apelowali o to zresztą inni instruktorzy na tym forum. Dla mnie EOT.
"Nieważne, skąd przychodzisz. Ważne, co chcesz wspólnie z nami zrobić".

http://www.grunwald.zhp.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 25 lut 2010, 21:23

Svensson, przepraszam, że się wcinam, ale od kiedy to cenzura służy jakiejkolwiek wspólnocie? Jest dokładnie odwrotnie. Jeśli chcieliście młócić te sprawy we własnym gronie, należało poprosić WNT o stworzenie zamkniętego forum ukrytego. I nie byłoby problemu. A tak macie insynuacje, podejrzenia, niesmak i w efekcie źródło konfliktu. Zróbcie coś z tym w duchu demokracji, bo szkoda waszej Wspólnoty, która właśnie zmierza do "wojny domowej".
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 25 lut 2010, 21:34

Svensson pisze:Jedyne znane mi skasowane posty na forum Wspólnoty dotyczyły sprzeczki o... pieniądze. Miałem w tej sprawie dużo do powiedzenia, ale publiczne roztrząsanie takich tematów uznałem za żenujące i zgodziłem się, że o takich rzeczach lepiej dyskutować w innym gronie. Nikt mnie nie pytał, czy może usunąć moje posty, i nie zrobił tego nikt spośród "wtajemniczonych we władzę" we Wspólnocie. Ale ja nadal uważam to za słuszne. Apelowali o to zresztą inni instruktorzy na tym forum. Dla mnie EOT.
Maciek, mylisz się. Jeśli są problemy na przykład, jak napisałeś, finansowe - to istotne jest tylko to , czy zostało złamane prawo, czy też nasze ideały. Zamiatanie wszelkich "kardynalnych" problemów w takiej organizacji jak ZHP, pod dywanik, czy też załatwianie tego "we własnym gronie" to najgorsza choroba naszego życia społecznego.
Powtarzam - nieładnie się bawicie.........zamkniete fora i cenzura też tego nie rozwiążą. Stworzą tylko klimat podejrzliwości i braku zaufania.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2010, 21:37 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 25 lut 2010, 23:08

Svensson pisze:Jedyne znane mi skasowane posty na forum Wspólnoty dotyczyły sprzeczki o... pieniądze. Miałem w tej sprawie dużo do powiedzenia, ale publiczne roztrząsanie takich tematów uznałem za żenujące i zgodziłem się, że o takich rzeczach lepiej dyskutować w innym gronie. Nikt mnie nie pytał, czy może usunąć moje posty, i nie zrobił tego nikt spośród "wtajemniczonych we władzę" we Wspólnocie. Ale ja nadal uważam to za słuszne. Apelowali o to zresztą inni instruktorzy na tym forum. Dla mnie EOT.
Którzy instruktorzy z nazwiska proszę i bez ściemniania trochę odwagi .....
Macku jak na razie to Tobie się obrywa za to że ktoś nie ma odwagi napisać: " To ja XY skasowałem te posty"
Zaczyna się robić ciekawie.... Ale jest jak zwykle w ZHP ktoś inny namiesza a zawsze znajdzie się ktoś komu się dostanie.
phm. Michał Michalski HR

księżniczka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 26 lut 2010, 12:04

aż się boję jutro pojawić na spotkaniu...

No i Panowie, zeskoczcie już z Maćka, bo chłopak ma rację, że nie tylko w jego mocy jest ingerowanie w zawartość tego forum :)

rany, wsadziłam kij w mrowisko...
pwd Anna Lewczuk

.:iść, ciągle iść w stronę Słońca!!:.

Raku
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Raku » 02 mar 2010, 15:47

"Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich" - to brzmiało dumnie.
Dopóki ktoś nie zaczął tworzyć państwa w państwie. "

NC.
www.1kdw.hostingasp.pl
Zastępca Komendanta I Kutnowskiego Szczepu "Innominata"

Pawel Chm.
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Pawel Chm. » 02 mar 2010, 16:34

Adamie,

Poruszyłeś ciekawą kwestię, ten cytat zwrócił także moją uwagę. Myślę, że NC (no comments?) jest właśnie komentarzem, ale aż chciałoby się przeczytać jego rozwinięcie.

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 02 mar 2010, 17:56

Paweł Chm. pisze:Adamie,

Poruszyłeś ciekawą kwestię, ten cytat zwrócił także moją uwagę. Myślę, że NC (no comments?) jest właśnie komentarzem, ale aż chciałoby się przeczytać jego rozwinięcie.
Pawle i Adamie!

Każdy ma prawo do wolności słowa! A przez to i wolności opisu.

Mógłbym się zapytać o ten opis

"Wydział Programowy GK ZHP
Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich"

bo nie wiem czy Wspólnota stała się WP GK ZHP czy wydział podlega pod Wspólnotę?
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

Piszu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Piszu » 02 mar 2010, 18:07

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa