Strategia WDG - obszar PROMOCJA I ROZWÓJ LICZEBNY

ODPOWIEDZ
Pawel Chm.
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Pawel Chm. » 09 lut 2010, 17:16

Nowy tydzień, nowy wątek strategiczny. Tym razem dyskutujemy na temat promocji i rozwoju liczebnego Wspólnoty.

Wzrost liczebny rozumiany jako:

- Pozyskiwanie nowych drużyn;

- „Wskrzeszanie” drużyn grunwaldzkich, które zaniechały zdobywania tytułu;

- Utrwalanie nowych drużyn;

- Budowanie silnych więzi między drużynami.

Propozycje działań strategicznych:

1. Wprowadzenie honorowego tytułu Ambasador Wspólnoty;

2. Wprowadzenie honorowego tytułu Hufiec Grunwaldzki;

3. Stworzenie uniwersalnych materiałów promocyjnych Wspólnoty;

4. Powołanie Zespołu Promocji Wspólnoty ( kontakty z mediami, rzecznikiem ZHP);

5. Stałe zbieranie informacji dotyczący przyczyn odchodzenia Drużyn z WDG, permanentne próby reanimacji tych Drużyn;

6. Stworzenie nowego wizerunku WDG pod hasłem: „Profesjonaliści patriotyzmu”;

7. Wyodrębnienie grup wsparcia promocyjnego (firmy, rodzice, instytucje, NGO);

8. Przekazywanie informacji dostosowanych do potrzeb wyżej wymienionych;

9. Rozpoznanie bazy sponsorów przychylnych drużynom WDG i ich możliwości;

10. Pozyskiwanie i utrzymanie w WDG nowych Drużyn;

11. Wyznaczanie ambitnych celów dla starych Drużyn;

12. Promocja współzawodnictwa i imprez wspólnotowych.

13. Stworzenie Centralnej Rady Przyjaciół WDG – pierwsze posiedzenie na najbliższym zlocie,

Confero necesse est!

księżniczka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 12 lut 2010, 14:12

Ad 12. Ciągle mówimy o promocji Wspólnoty na dużych imprezach i Zlotach, a jakie środki promujące i zachęcające do współzawodnictwa stworzyć, żeby nasze drużyny mogły WDG promować na "zamkniętych" imprezach swojego hufca, szczepu, związku drużyn? Ulotki, informatory, emblematy, koszulki, coś na co zwrócą uwagę szarzy drużynowi którzy nie jeżdżą na centralne akcje, duże zloty i imprezy. Może i mamy XXI wiek ale mimo to istnieją drużyny "odcięte" od świata...
Ostatnio zmieniony 13 lut 2010, 14:49 przez księżniczka, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd Anna Lewczuk

.:iść, ciągle iść w stronę Słońca!!:.

Pawel Chm.
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Pawel Chm. » 14 lut 2010, 18:34

Promocja, zarówno na zewnątrz i jak i do wewnątrz ZHP, powinna mieć strukturę. Najprostszym i elementarnym zabiegiem jest wyodrębnienie grup docelowych. Wewnątrz ZHP mogłyby to być na przykład takie grupy jak: HARCERZE (członkowie drużyn), INSTRUKTORZY, HARCERSKIE KOMENDY, RODZICE. W kolejnym kroku należy ustalić, z jakim przekazem chcemy do nich wystąpić, to znaczy co chcemy, aby adresaci myśleli i wiedzieli o Wspólnocie. Na przykład:

HARCERZE - w WDG można się nieźle bawić w ciągu roku, pograć w grę internetową, a w wakacje pójść na Rajd i Zlot Grunwaldzki. WAŻNE!! Trzeba to różnicować ze względu na poszczególne grupy metodyczne.

INSTRUKTORZY - WDG pomaga realizować cele wychowawcze i poznawcze, instruktorzy Wspólnoty zapewniają wsparcie metodyczne i repertuarowe, na Rajdzie i Zlocie można poznać inne drużyny, podzielić się doświadczeniami itp.

HARCERSKIE KOMENDY - Wspólnota to duży i prestiżowy ogólnopolski rp-m, instruktorzy mogą się w nim realizować, a drużyny podciągnąć się na wyższy poziom, imprezy wakacyjne Wspólnoty to niezła propozycja dla drużyn, które nie mogą udać się na własny obóz.

RODZICE - we Wspólnocie drużyna ma do czynienia z mądrze promowanym patriotyzmem, edukacją historyczną i obywatelską, instruktorzy WDG to ludzie godni zaufania, przedsięwzięcia są bezpieczne, rzetelnie i porządnie organizowane.

I tak dalej... Nad tym trzeba mocno pomyśleć.

Dopiero później można pomyśleć o możliwościach dotarcia do tych grup, ich integracji, zaopatrzeniu ich w odpowiednie materiały.

A to tylko promocja do wewnątrz. A gdzie jeszcze sponsorzy, partnerzy, publicity, problemy, nierówności w dostępie do informacji? To powyżej to taka moja krótka myśl. Ale podobnym tropem, tak myślę, powinno iść tworzenie strategii i planów operacyjnych w tym obszarze. Ale jest we Wspólnocie zespół ds. promocji, prawda?

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 14 lut 2010, 19:16

Paweł Chm. pisze:RODZICE - we Wspólnocie drużyna ma do czynienia z mądrze promowanym patriotyzmem, edukacją historyczną i obywatelską, instruktorzy WDG to ludzie godni zaufania, przedsięwzięcia są bezpieczne, rzetelnie i porządnie organizowane.
Pawle ostatnią część zdania bym opuścił ponieważ sugeruje , że inni członkowie ZHP robią to nierzetelnie, nieporządnie i niebezpiecznie i nie są godni zaufania,
a po za tym, całą twoją wypowiedź jak najbardziej popieram.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2010, 19:22 przez MYCHAS, łącznie zmieniany 1 raz.
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

księżniczka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: księżniczka » 14 lut 2010, 20:46

to wcale nie musi tego sugerować. Tylko winni mogliby się doszukiwać tego znaczenia. Wydaje mi się, że to jedynie podkreśla mocne strony, daje do zrozumienia, że Wspólnota to nie jest nie wiadomo jaki twór, a właśnie Ruch w Organizacji, że mamy do zaoferowania coś więcej, coś innego. Myślę też, przypominając sobie, jak ja postrzegałam WDG jeszcze jakieś 6 lat temu - nie wiedząc o niej, jak się okazało nic - że nawet nadmierne podkreślanie tego, co napisał Paweł, jest wciąż jak najbardziej potrzebne. Bo wciąż dla niektórych środowisk Wspólnota jest nie do ogarnięcia, wciąż mało (choć coraz więcej) o niej wiadomo etc. Wydaje mi się też, że mimo wszystko wciąż są duże grupy rodziców podejrzliwych, krzywo patrzących, mających ogromny wpływ na przynależność dziecka do ZHP, bojących się o los dzieci. A, jak to ktoś kiedyś powiedział, "Wspólnota" to brzmi prawie jak sekta :) ostatnie dwa zdania to już w formie mniej poważnej :)
pozdrawiam
pwd Anna Lewczuk

.:iść, ciągle iść w stronę Słońca!!:.

Pawel Chm.
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Pawel Chm. » 15 lut 2010, 16:20

MYCHAS pisze:Pawle ostatnią część zdania bym opuścił ponieważ sugeruje , że inni członkowie ZHP robią to nierzetelnie, nieporządnie i niebezpiecznie i nie są godni zaufania,
a po za tym, całą twoją wypowiedź jak najbardziej popieram.
Na obecnym etapie to jest tylko szczegół. Napisałem zresztą, że mój post to tylko pokazanie toku myślenia. Szczegółami powinni zająć się ludzie, którzy znają się na promocji. Pewnie powinien to być wspomniany już zespół ds. promocji WDG.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich”