Grunwaldzka Gra Internetowa

Zablokowany
Góral
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Góral » 14 kwie 2010, 23:00

Jak możemy sprawdzić, że członkowie naszego rodu, bądź czeladnicy zostali przyjęci "w termin"?

Svensson
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Svensson » 17 kwie 2010, 01:21

To się okazuje dopiero ex post, po zdobyciu odpowiedniej profesji.
"Nieważne, skąd przychodzisz. Ważne, co chcesz wspólnie z nami zrobić".

http://www.grunwald.zhp.pl

Vasemir
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Vasemir » 26 kwie 2010, 21:42

Kiedy cokolwiek w grze się ruszy? Rozumiem brak czasu, ale np. z Zakonem prowadzimy "negocjacje" już od stycznia czasu rzeczywistego...

Mruszak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mruszak » 01 maja 2010, 06:50

Ja mam pytanie natury technicznej. Czy i w jaki sposób jest to możliwe, by dany ród posiadał większą liczbę ludzi pod bronią niż przyjętą czeladź na służbę? ta liczba to 39 osób, nawet jeśli pod broń powołał członków rodu to i tak nie będzie się zgadzać. Również czekam na odpowiedź na pytanie, które zadał Vasemir.
...po to mam stopy, żeby zostawiać ślady...

Svensson
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Svensson » 03 maja 2010, 23:26

Nie znam odpowiedzi na pytanie techniczne. Nie dokonuję ręcznie obliczeń, które wykonywane są w ramach mechanizmów gry. W chwili sprawdzania żaden z rodów nie ma akurat 39 osób pod bronią, więc nie sposób tego sprawdzić. Ale wśród osób pod bronią mogą się znajdować np. zaciągnięci na służbę dowódcy wojskowi lub członkowie oddziałów "zdobytych" przez ród w czasie wykonywania zadań.

Jeśli chodzi o wcześniejsze pytanie, to drużyny rzeczywiście zajmują się teraz kronikami i ja też. Czas na zakończenie GGI jest do lipca, na kroniki do 5 maja, a rąk do pracy mało, więc kalendarz determinuje kolejność podejmowanych czynności. Negocjacje z Zakonem są już zakończone, a nagrody na pewno nie ominą rodów przed końcem gry. Nie jest też prawdą, że w grze nic się nie dzieje - to, co widać w ostatnich dniach, to prawdziwy wyścig zbrojeń ;)

Góral
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Góral » 07 maja 2010, 18:30

Czy coś jest nie tak ze stroną, czy tylko u mnie się od kilku dni nie otwiera?

goplana15
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: goplana15 » 08 maja 2010, 14:20

u mnie też się nie otwiera ;(
Czwarta nad ranem
Może sen przyjdzie
Może mnie odwiedzisz

Svensson
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Svensson » 09 maja 2010, 21:01

Problemy z serwerem - i prośba od informatyków o cierpliwość...

Mruszak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mruszak » 09 maja 2010, 21:10

Brak dostępu do serwera gry to nic nowego, miało to już miejsce wcześniej kilka razy. Jeśli mieliście w magazynach żywność na więcej niż jeden (góra dwa miesiące) to ok. W innym przypadku, przytrafi się Wam, to co nam się przytrafiło dwukrotnie. Czyli wszyscy chętni do służby giną i zaczynacie "zbierać" od nowa. Pierwszym razem zgineło nam ok 200 chętnych, lecz po interwencji u prowadzącego grę odzyskaliśmy ich ponownie. Drugim razem już to nie zadziałało i straciliśmy prawie 300 chętnych.

Wracając do liczby "ludzi pod bronią" - poczytałem i ten wątek na forum, oraz wszystkie informacje w karczmie, otóż żaden z rodów nigdy nie został nagrodzony oddziałem (chyba, że coś przeoczyłem). Liczba 39 - o tyle jest więcej ludzi pod bronią niż czeladników przyjętych na służbę (nawet jeśli mają wyszkolonych dowódców wojskowych, to nie sądzę, że dużą ilość).

"Nie jest też prawdą, że w grze nic się nie dzieje - to, co widać w ostatnich dniach, to prawdziwy wyścig zbrojeń":
1. Ze strony prowadzącego - to nic się nie dzieję
2. Ze strony rodów owszem

Wyścig zbrojeń? - zastanawiam się po co komuś ponad 500 ludzi pod bronią, przecież założenia gry są jasne
- chorągiew rodowa wystawiana na wojnę składa się z tzw. kopii, czyli pocztów. Na czele każdego pocztu musi stać pasowany rycerz, wyposażony tak,jak ciężka konnica. W skład pocztu oprócz rycerza wchodzą jego podkomendni, tj. giermeki pachołkowie, tzw. pocztowi. Jeden poczet może liczyć maksymalnie 7 osób, czyli np. do
wystawienia 100-osobowej chorągwi potrzeba co najmniej 15 pasowanych rycerzy.

Ile rodów ma u siebie 15 rycerzy pasowanych? A przecież to wystarcza tylko na wystawienie 100 wojów, do 500 trzeba ich 72, ma ktoś tylu?
Brakuje mi też dokładnych wytycznych co do tworzenia chorągwi;
Chorągiew musi liczyć co najmniej 100 osób. Decyzję o powołaniu chorągwi rodowej podejmuje senior rodu herbowego (a więc chorągwie rodowe wystawiają całe rody herbowe, a nie rody gniazdowe). Najwyższe miejsca w końcowej klasyfikacji zajmą rody, które w terminie wystawią najliczniejsze i najlepiej uzbrojone chorągwie rodowe. Nieco niżej będą punktowane te rody, które nie zdołają wystawić własnych chorągwi, a poszczególne rody gniazdowe wspólnie z innymi rodami stworzą chorągwie ziemskie. Jeszcze niżej będą klasyfikowane rody, które nie zdołają wraz z sąsiedzkimi rodami wystawić co najmniej 100-osobowych chorągwi ziemskich i zasilą chorągwie innych ziem.

Kto decyduje, jak ma powstać chorągiew ziemska? Sami możemy się dobierać?
Jeśli są tylko dwa rody z pod jednego herbu, nie z jednej "ziemi" to mają już tylko możliwość tworzenia chorągwi rodowej, czy mogą jeszcze się z kimś łączyć?

Góral
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Góral » 10 maja 2010, 15:49

Kurcze, konie mi wyzdychają, służba mi ucieknie...ech...

Svensson
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Svensson » 11 maja 2010, 14:59

Mruszak pisze:Kto decyduje, jak ma powstać chorągiew ziemska? Sami możemy się dobierać?
Jeśli są tylko dwa rody z pod jednego herbu, nie z jednej "ziemi" to mają już tylko możliwość tworzenia chorągwi rodowej, czy mogą jeszcze się z kimś łączyć?
Odpowiedzi na te pytania wynikają z analizy tego, co jest (albo nie jest) napisane w instrukcji.

Jeżeli dwa rody pieczętują się jednym herbem, to mogą stworzyć chorągiew rodową - chyba że wystawione przez nie poczty nie dają łącznie 100 osób. Wówczas poczty wystawione przez taki ród gniazdowy wchodzą (automatycznie) do chorągwi ziemskich. (W takim wypadku chorągiew ziemska powstaje nawet wtedy, jeśli tylko jeden ród w danej ziemi jest w takiej sytuacji).

Techniczny sposób powoływania chorągwi zależy od tego, w jakim stanie gra "wyjdzie" z awarii serwera (dane są raczej bezpieczne, zobaczymy, jak mechanizmy). Silnik gry zawiera specjalną aplikację do powoływania chorągwi, która miała być uruchomiona w ostatnich dniach czerwca. Jeśli nie będzie to możliwe, powoływanie choragwi (jako osobnych oddziałów wojskowych) będzie się odbywało inaczej - poinformujemy o tym w czerwcu.

Góral
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Góral » 16 maja 2010, 22:33

Czy GGI nadal nie działa?

Mruszak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mruszak » 17 maja 2010, 12:55

GGI zawiesiło się mniej więcej jak był 28 luty 1409r, może to problem z ustawieniami typu, rok przestępny czy nie. Tak długiej przerwy jeszcze chyba nie było.

goplana15
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: goplana15 » 17 maja 2010, 14:27

zgadzam się, tak długiej przerwy jeszcze nie było ;(
Czwarta nad ranem
Może sen przyjdzie
Może mnie odwiedzisz

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 17 maja 2010, 17:25

Tylko najgorzej, że ta przerwa jest teraz , pod koniec gry i nie da się strat odpracować :(
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich”